Курс по руски јазик!

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Здраво форумџии. Ја објавувам оваа тема со цел доколку некој е заинтересиран за учење руски јазик на курс. Доколку некој се прашувал каде и дали има курс по руски јазик. Еве го одговорот.
Курс за странски јазици "ХЕРЦ". (ул. Македонија - над кино Вардар).
Првите уписи се после новогодишните празници односно од 15ти Јануари. Првиот час е од 1ви Февруари.
Месечната цена, два часа од по 90 минути изнесува 1200 денари.
Па еве доколку сте заинтересирани, или можеби некој ваши пријатели, роднини се еве можност да научат руски!
Доколку некој има нешто да праша нека повели на темата.
Ако сака некој да се запише нека ми пише кај мене на профил или преку ПП!
Ви благодарм на вниманието.

Шмек :wink:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Новогодишно потсетување за уписите по руски јазик! Од 15ти - 30ти Јануари 2011. Во просториите на ХЕРЦ или директно овде на пост!
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
И уште едно потсетување за уписите по руски јазик.
Школо за странски јазици ХЕРЦ. - Уписите се ВО ТЕК. Траат до 31ви Јануари.
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Привет друзја,как дела,всьо нормално ? :icon_lol: Летото во БГ ке можете да говорите со рускините ,за това учете :icon_lol:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Привет друзја,как дела,всьо нормално ? :icon_lol: Летото во БГ ке можете да говорите со рускините ,за това учете :icon_lol:
Хехехе привет Стоичков :) Всё нормально, всё в порјадке. У тебја? :)
Ну, что делаешь, надо учитьсја. Но, если честно говорим, с русскими девушками не надо говорить вообште. С ними преовладајут только говор тела и говор глаза :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Добро, за два часа во месецот, 1200 денари? Да не ти тиши лепенката малце?
И шо ќе научам за два часа од цел месец?????
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.844
Поени од реакции
8.574
Добро, за два часа во месецот, 1200 денари? Да не ти тиши лепенката малце?
И шо ќе научам за два часа од цел месец?????
Ќе научиш како не.. ќе научиш како стенкаат русинките за време на секс
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Добро, за два часа во месецот, 1200 денари? Да не ти тиши лепенката малце?
И шо ќе научам за два часа од цел месец?????
Алоо деечкооо :)
Прочитај поубаво :) Па зар јас сум луд на оваа сиромашна маса да акнувам цена 1200 од два часа :)
Дечко...два часа неделно. Тоа се 8 часа месечно = 1200 денари :)
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Хехехе привет Стоичков :) Всё нормально, всё в порјадке. У тебја? :)
Ну, что делаешь, надо учитьсја. Но, если честно говорим, с русскими девушками не надо говорить вообште. С ними преовладајут только говор тела и говор глаза :)
ја ебал очин многа девочки на морсками курортами :icon_lol: Рускиот ми е като на арабин англиjскиот :icon_lol:
 
F

Frankie Yale

Гостин
Aбе стварно на руски дај ми запалка да запалам цигара е "дај ми спичку да закурим цигару"? :pos2:
Pardon my ignorance, comrade :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
383
Дај ми запалка на руски е Дај зажигалку.
А спичка повеќе се употребува во бугарскиот што значи ќибрит.
 
V

Vollstandig

Гостин
Maлце надвор од темата : Го прочитав твојо потпис, дали значи дека и јас сум шмекнат?:))))
 

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Дај ми запалка на руски е Дај зажигалку.
А спичка повеќе се употребува во бугарскиот што значи ќибрит.
Зажигалка е запалка на руски,а "спички" НИКОJ во БГ не го употребува ,казваме кибрит :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom