Курсеви по Масажа

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.530
Поени од реакции
4.492
Заинтересиран сум за курсеви по масажа, во другите градови немам слушнато да се организираат вакви курсеви освен во Скопје. Ме интересираат информации за секаков вид масажа (шведска масажа, шиацу масажа, релакс масажа).
За почеток ме интересира колку коштаат курсевите, колку траат и како по план и распоред се одвиваат ?
А темава нека биде и општа дискусија за курсеви по масажа, споделување информации, искуства, прашања.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Имаше многу одамна понуда на Групер за курс по масажа, еднодневен (5-6 саати), намален од 11 000 на 3000, со што ти даваат сертификат. Прогуглај по салониве за масажи и врти телефони може ќе начекаш нешто.

п.с да ме утепаш нема да ми текне кој салон беше што нудеше курсеви, само се сеќавам дека беше некаде Порта Влае.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.530
Поени од реакции
4.492
Имаше многу одамна понуда на Групер за курс по масажа, еднодневен (5-6 саати), намален од 11 000 на 3000, со што ти даваат сертификат. Прогуглај по салониве за масажи и врти телефони може ќе начекаш нешто.

п.с да ме утепаш нема да ми текне кој салон беше што нудеше курсеви, само се сеќавам дека беше некаде Порта Влае.
Фала ти, информацијава за групен курс звучи ептен добро убава прилика била... Иначе ми се чини дека малку одат во тајност вие курсеви појма неам од која причина ама дефиитивно е така.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Фала ти, информацијава за групен курс звучи ептен добро убава прилика била... Иначе ми се чини дека малку одат во тајност вие курсеви појма неам од која причина ама дефиитивно е така.
Групер, не групен :D Grouper (сајтот за онлајн купување). Како и да е и мене ме интересира, доколку улета нешто или некој дознае нека пише :))[DOUBLEPOST=1492253834][/DOUBLEPOST]Еве некои минати понуди. 8000 за 12 часовен курс по шведска масажа.
Проверувај чат пат, може ќе налеташ на нешто.

https://kupinapopust.mk/deal/index/3967

Овие треба да почнат со курсеви но незнам од кога. Пред неколку месеци прашав, чекале некоја дозвола за да почнат со курсевите. Може и веќе се во тек, а може и уште немаат почнато, ако не ти е мака заврти телефон и прашај :)
http://www.ces.mk/mk/kurs-za-maser

Уште линков и толку од мене :ROFLMAO:

http://www.univerzitetkocoracin.edu.mk/content_article_show.asp?ID=12&Page=1&strPodredi=Redosled_Broj&strPoStrana=20&strIDArtikal=41&strThumb=2
 
Последно уредено:
На врв Bottom