Курсеви за странски јазици

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од alek_95, 14 јануари 2012.

 1. RedStarFan

  RedStarFan

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.342
  Допаѓања:
  3.747
  Прекрасно објаснето :D Или пак ако идеш од Илинденска(од правец Центар) тогаш кај зоолошка вртиш лево па прва десно :)
   
 2. bingo

  bingo

  Член од:
  28 март 2007
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  74
  да не знае некој случајно сега во некое школо да започнуваат убрзани курсеви за француски јазик?
   
 3. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.346
  Допаѓања:
  2.185
  Прашање за јазик кој не е толку распространет кај нас. Дали некој од вас чул за некое училиште за странски јазици каде мозе да се изучува шведски јазик?

  Во центар за странски јазици го нема.
   
 4. Plavooka

  Plavooka

  Член од:
  20 март 2012
  Мислења:
  1.465
  Допаѓања:
  2.355
  Добар избор шведскиов(y)

  Има во Полио Либра Нова, побарај ги на:
  078/ 216 - 170 или на poliolibranova@yahoo.com

  П.С. И јави како ти иде, некако тежок ми се гледа:D
   
  На wiksa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cloaca

  Cloaca

  Член од:
  3 мај 2010
  Мислења:
  287
  Допаѓања:
  233
  Ми треба информација за професор/ка или центар за странски јазици во Скопје каде се изучува норвешки :) Фала однапред
   
 6. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.346
  Допаѓања:
  2.185
  Лани имаше у полио либра имаш контакт над твојот пост ама и после година ипол да нема напредна група ми е повеќе од чудно

  Sent from my Nexus 7
   
 7. ****NEMESIS****

  ****NEMESIS****

  Член од:
  24 јули 2008
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  64
  Да препорача некој во Прилеп кај да учам германски јазик? Од почетно ниво па до ..... крај.
   
 8. ****NEMESIS****

  ****NEMESIS****

  Член од:
  24 јули 2008
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  64
  И рековте не знаете? :D
   
 9. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  Некој да не е заинтересиран за да изучува Португалски? Малку е тежок процесот на пронаоѓање на група од 4ца луѓе коишто се заинтересирани за истиот.
   
 10. TheWhiteMamba

  TheWhiteMamba

  Член од:
  17 ноември 2012
  Мислења:
  4.410
  Допаѓања:
  5.072
  Препорака за училиште за странски јазици за германски?

  И конкретно, ваши мислења и искуство со Challenge Language School?
   
 11. Ivanaaa1994

  Ivanaaa1994

  Член од:
  18 март 2014
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  On Air почетен курс (во живо) по германски јазик од "Xplorify" по цена од 295 ден -
  https://grouper.mk/deal/xplorify-kurs-germanski-jazik-pocheten

  Германски јазик за медицински лица од "Xplorify" по цена од 3690 ден.
  https://grouper.mk/deal/xplorify-kurs-germanski-jazik-medicinski-lica

  On Air курс (во живо) за конверзација по германски јазик од "Xplorify" по цена од 3690 ден. -
  https://grouper.mk/deal/xplorify-kurs-konverzacija-germanski
   
 12. escapar3

  escapar3 Оџачар

  Член од:
  18 јануари 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  29
  Дали некој знае нешто за Максимус уличиштето за странски? Сакам да почнам овде со изучување на шведскиот јазик, па да прашам за мислење.
   

Сподели преку: