Курсеви за странски јазици

Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дали некој знае дали има курс за грчки јазик во Охрид или Струга ?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Има во Скопје курс за португалски јазик?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Имаш на Златна книга, само што пишува приватни курсеви, а не дали има португалски.
Не ми помогна баш! Ако знае некој приватни курсеви за португалски јазик или во некое школо за странски јазици каде што може да се учи португалски?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Оди ова во Литература и јазици. Со нов наслов - "Курсеви за странски јазици"
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не ми помогна баш! Ако знае некој приватни курсеви за португалски јазик или во некое школо за странски јазици каде што може да се учи португалски?
Значи не сум сигурен одма да ти кажам, ама претпоставувам дека во Центар за странски јазици во Карпош 1 има. Скоро секој јазик го имаат, провери си таму :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дали некој знае за грчки јазик во Струга и Охрид ?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Значи не сум сигурен одма да ти кажам, ама претпоставувам дека во Центар за странски јазици во Карпош 1 има. Скоро секој јазик го имаат, провери си таму :)
Фала на информацијата. :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Значи не сум сигурен одма да ти кажам, ама претпоставувам дека во Центар за странски јазици во Карпош 1 има. Скоро секој јазик го имаат, провери си таму :)
А да не знаеш случајно, каде има за грчки јазик, во Охрид или Струга ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ми помогна баш! Ако знае некој приватни курсеви за португалски јазик или во некое школо за странски јазици каде што може да се учи португалски?
Јас земав од еден тип на Пазар3 и Реклама5 го најдов што продава цедеа за 32 јазици за 1.000 денари. Имаш 32 јазици со кои е вклучен и португалскиот. Јас моментално го учам англискиот и да ти кажам дека сум задоволен од курсот на цедето. Ако си заинтересиран да ти дадам број од типот да му се јавиш.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Јас земав од еден тип на Пазар3 и Реклама5 го најдов што продава цедеа за 32 јазици за 1.000 денари. Имаш 32 јазици со кои е вклучен и португалскиот. Јас моментално го учам англискиот и да ти кажам дека сум задоволен од курсот на цедето. Ако си заинтересиран да ти дадам број од типот да му се јавиш.
Пиши ми го бројот по ПП.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Јас земав од еден тип на Пазар3 и Реклама5 го најдов што продава цедеа за 32 јазици за 1.000 денари. Имаш 32 јазици со кои е вклучен и португалскиот. Јас моментално го учам англискиот и да ти кажам дека сум задоволен од курсот на цедето. Ако си заинтересиран да ти дадам број од типот да му се јавиш.
32 јазици за 1000 денари исплаќа се, може ли преку ПП и мене да ми дадеш број или да ми кажеш како да го најдам огласот на пазар3 и реклама5
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
Значи не сум сигурен одма да ти кажам, ама претпоставувам дека во Центар за странски јазици во Карпош 1 има. Скоро секој јазик го имаат, провери си таму :)
А каде точно во Карпош 1, нешто број, адреса дали знаеш или слабо :)
 
П

Паспарту

Гостин
А каде точно во Карпош 1, нешто број, адреса дали знаеш или слабо :)
Кога одиш по Рузвелтова накај Зоолошка вртиш лево на семафорите после Мега и на 200-300м се наоѓа ЦЗС. Ако нешто ти значи, во ист круг се со ОУ Х.Т. Карпош :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom