Куп на Македонија 2019/2020

Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Ама битно шиптариве си ја исвиркаа химната, па после Илирида ќе ја преставуваат у Европа а? :mad:
Pa Ilrida ke ja prestavuvat. Ako Kosovo moze da ima svoja reprezentacija iako spored nekoj dokumenti vo ON e del od srbija zosto da nemoze Shkendija da prestavuva nekoja fantasy drzava narecena Ilrida vo idnina. A za svirkanje na himnata nisto novo. Ovie sekoja prilika ja izkoristat da ja vregjat drzavata koja im dava leb.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Абе лигуши крв ви ебам и химна ли ќе свирите бе семенката да ви ја изнаебам напалм бомби за вас само мајку ви ебем!!!!

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не можеш да очекуеш нешто од људи кои не знаа кој им е мајка, кој татко, кој сестра, кој чичко итн. пошто се еба меѓу себе ка свиње. Од таков мутант не можеш памет да бараш.

Само не ми е јасно зошто немаше 2-3 дена пред утакмицава известуење од ФФМ дека при евентуално свирење на химната дека ќе заврша надвор од стадион, а ако се спротивстава Работнички ќе ја добие службено и готово. Да видиш тогаш како ќе траа ка пичке.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Добро финале засега, Шкендија брзо го отвори резултатот и од тогаш се брани. Колку плачење удрија Балистите на форумов, дека ние наводно сме се бранеле, а они бункер играат од 7 минута :D
Воглавно израмнет меч, Работнички со две одлични шанси, штета што не погодија. Шкендија исто така имаше уште една-две одлични шанси.
Елмас ќе биде добар играч, се гледа дека има доста квалитет, одново штета што нема никаква конституција. Не ми е јасно како може сите добри млади играчи да ни се прцули :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Хахахаха Бошко Трпевски, Ивко Панговски, Зоран Михајлов...тоа е таа стара школа :D.
Фцу 55 (имево го слушнав после 10 години :D) - Слога беше утакмичиште. Бев на стадион
Се истури од врнење. На јужна на една страна Шверцери на друга беа Комити. 4-4 заврши.
Тој тренерот на Слога покажуваше со некои знакови на фудбалериве уште го памтам тоа :D.
За Цементара тогаш играа Вандаир, Блесинг, голман Кметовски, Савов...Брацо им беше спонзор и на нив Цементара беше филијала на Вардар. Јак фудбал имаше бе. Имаше играчишта порано. Ова е мизерија денес.
Нема чим нема две навивачки групи не е тоа тоа.
На оваа нема ниту една за жал. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ниедно финале не може да се спореди со тоа, колку само инциденти имаше :D
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ниедно финале не може да се спореди со тоа, колку само инциденти имаше :D
Па добро и ние со Шкендија 2006та, пун стадион, жешка атмосфера, и надвор и на стадион. Имаа браќата автобуси од Косово појачање.
За жал сите заедно си отидоа како усрани гулаби на крај :D.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Па добро и ние со Шкендија 2006та, пун стадион, жешка атмосфера, и надвор и на стадион. Имаа браќата автобуси од Косово појачање.
За жал сите заедно си отидоа како усрани гулаби на крај :D.
Заредија тогаш неколку интересни финалиња по ред, Цементара-Слога, Маџари-Башкими, Слога-Напредок, вие со Шкендија, штета што ние одамна не сме играле финале со некој од овие две екипи :D

Второ полувреме доста лошо, на крај тактички издвојувана победа на Шкендија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Изненадувачки е да не ја свират химната и да не внесат карта на голема албанија, а не спортивното.
Не треба да има казни отпосле, поентата е да се прекине мечот и да не почне дур не ги отстранат од трибини, само тогаш ќе заличиме на држава. Вака отпосле, никој кур не го боли што правеле :icon_mrgr:
 
J

joe.b

Гостин
Ај нонен, ај честито да ви го е на вас титуљата у купот на мачедониа. :oeoeoe:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Заредија тогаш неколку интересни финалиња по ред, Цементара-Слога, Маџари-Башкими, Слога-Напредок, вие со Шкендија, штета што ние одамна не сме играле финале со некој од овие две екипи :D

Второ полувреме доста лошо, на крај тактички издвојувана победа на Шкендија.
Да да, Маџари истата година играше финале Куп и испаднаа од Прва Лига. Водеа 1-0 со Башкими и изгубија на крај. За Башкими Пресилски го даде голот. Една недела покасно ние ги испаднавме во баражот за Прва Лига, Жикица Тасевски им беше тренер на Маџари :D. Алексовски им беше многу јак играч, Чалам прекарот му беше мислам, го даде голот во Финале со Башкими. Следната година отиде у Шкендија и пак го јадеше од нас :D. Ама мн јак играч. Играше за Ранотнички мислам и отиде у Австралија негде.
Па и Вардар-Победа ќе беше јако финале да не ја наместија Боро и Брацо со Ацуле. Од тогаш во Куп бел ден не видовте :D.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Добро бе ај тие козоебачите ја свират химната познато ни е, ама тој Спиркоски толку теле е бе и општо сите останати судии, уши немаат ? До душа друг наредва, нивниот козоебач Иљирим Џоршити (Илчо Ѓорѓиевски).
Тој кажва да нема прекин да му ебам крвта смрдена...

Море одма во нормална држава да свиркаш национална химна не ни стартува мечот, се празни стадионот и се игра пред празни трибини, ако не во спротивно службен резултат за Работнички. Ама овде немаат мадиња нашите судии, пизди...
Дури игравме ние во Прилеп, пеевме против ФФМ, 2 пати ја прекина судијата утакмицата и иди одговорно лице од ФФМ кај трибината вика АБЕ НИЕ ПАРИ ЗЕМАМЕ ОД ФФМ не смеете да пеете против нас, иначе нареден пат ако се прекини мечот ќе значи крај. А шо сега кога пеат балисти не земаат пари пак од ФФМ или балисти му префрлаат пари на трансакциска....


Па и тие македонците шо се во Шкендија шо не ја пеат нашата химна лајна да не имате в уста ? Или наредено ви е од Дестани да не пејте ? В уста да ве ебам голманот Јовановски, Радевски, Тодоровски, крв да серите мајката ваша да ви ја ебам !!!


Поарно да не даваат пренос бе, џабе се нервираме вака шо сака нека прават, па на полувреме таа поезијата шо ја кажваја на трибина снимани Бошко, Ивко и Зоран, па ти иди САМОУБИСТВО да си напрајш :несвест:


П.С. Најдобриот дел од преносот ми беше на крајот кога Ников го викна Хасани некоја изјава да дај после мечот....
и овај: Ја Скопје дојдов по пеАр, по пеАР дошол бе :pos::pos::pos: да ти се мочам во пехарот, грешка П Е А Р :ROFLMAO:
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
V godina so nekoe zasiluvajne da doturkame do polufinale, nie da go pobedime rabotnicki, vardar skendija da si ja slakni pa da go podnapolnime gradski od dvete strani I da ima jaka atmosfera! Za finaleto, mestenkata Vardar-Pobeda navivajneto bese pred izumirajne od 2005 god do 2007/8 god vo PP ama sepak zivotarkase nekako. V godina bi bilo daleku pojako!
 
B

Beck's

Гостин
Море одма во нормална држава да свиркаш национална химна не ни стартува мечот, се празни стадионот и се игра пред празни трибини, ако не во спротивно службен резултат за Работнички. Ама овде немаат мадиња нашите судии, пизди...
dzabe jades gomna

https://youtu.be/BXSz76uRAfE

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom