Купување/продавање играч

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Прифати договор Штеген,повеќе од Оспина бараше, ама па и помлад е и повеќе потенцијал има.И си викам батали го овој многу пари ќе ми земе, и на зафрканција почнав да се ценкам, коа го спуштив до скоро пола од тоа што го бараше:D 38к за него ми изгледа како добра зделка.Чисто информативно Оспина лапа 30к.
И кога пишувам, ми треба квалитетен Limited Defender- Stopper или било каков централен бек што е подобар од Khumalo, зашто грев ми е да го гледам Boyata како сам се мачи во одбрана, а не сум воопшто слаб, после 20 кола имам примено 19 гола, што е 3 најдобра одбрана во лигата(и 48 дадено што е најдобро во лигата)
Boyata + Danny Wilson = Deadly Combo :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Wilson е повреден следните 2 месеци и не верувам дека ќе го достигне потенцијалот( скина лигаменти на колено)
Моментално на shortlist ми се Vertonghen, Munoz(Palermo), Yanga Mbiwa (Montpellier) и Neuton (Lille)
Според вас кој е најбоље :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па пробај, види најдобриот скаут кој ти го препорачува највеќе, кој има најмногу предности а најмалку слабости, кој ти се совпаѓа со играта, кој колку е стар и такви ствари...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Wilson е повреден следните 2 месеци и не верувам дека ќе го достигне потенцијалот( скина лигаменти на колено)
Моментално на shortlist ми се Vertonghen, Munoz(Palermo), Yanga Mbiwa (Montpellier) и Neuton (Lille)
Според вас кој е најбоље :)
Муњоз е супер. Пробај да го земаш Shawcross, во Нотингем ги имам со Бојата во одбраната супер се.
 
Член од
13 мај 2012
Мислења
180
Поени од реакции
206
За Шпиц некој ако бара нека го земе или трансфер или пак на позајмица Wellbeck од Јунајтед се исплати го земав у Твенте и Лом праи :) :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom