Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
6 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
1
ги има ли овие на алиекспрес?
Оргинал ги нема. Има реплики ама ова ти оди 100% на царина и ќе ти испадне скапо. Ако ти е за реплика ќе ја најдеш истата реплика низ Бит Пазар или негде... Ако сакаш линк од Aliexpress за реплики ќе ти најдам ама не ти се исплаќа.. Позз
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Дали имате информација дали стигат порачките од Sportsdirect.com[DOUBLEPOST=1448215923][/DOUBLEPOST]
Оргинал ги нема. Има реплики ама ова ти оди 100% на царина и ќе ти испадне скапо. Ако ти е за реплика ќе ја најдеш истата реплика низ Бит Пазар или негде... Ако сакаш линк од Aliexpress за реплики ќе ти најдам ама не ти се исплаќа.. Позз
Шо го лажиш детето бе, 100 рала патики Најк имам порачано до сега од Алиекспрес и за ни едни не платив царина ! Само да се зборало без врска
 
Член од
6 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
1
Дали имате информација дали стигат порачките од Sportsdirect.com[DOUBLEPOST=1448215923][/DOUBLEPOST]
Шо го лажиш детето бе, 100 рала патики Најк имам порачано до сега од Алиекспрес и за ни едни не платив царина ! Само да се зборало без врска
Друже како прво не си нарачал Најк си нарачал РЕПЛИКА. Има разлика!! Како второ истата реплика ти е истата цена на Бит Пазар. И трето информација од човек од царина!! Патики и чизми се отвараат. Затоа што пратката е голема и тешка. Може да помине ако се лесни патиките или има многу гужва на царина па прогледуваат низ прсти. Не трескај глупости зошто кога ќе му стигне писмо дома нема ти да плаќаш ДДВ... Порачките што стигаат преку DHL 99% одат преку царина... А ти Andy-95 ако си нарачал 100 пара НАЈК од Aliexpress БРАВО, си постигнал многу во животот. Ти завидуваме :*
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Друже како прво не си нарачал Најк си нарачал РЕПЛИКА. Има разлика!! Како второ истата реплика ти е истата цена на Бит Пазар. И трето информација од човек од царина!! Патики и чизми се отвараат. Затоа што пратката е голема и тешка. Може да помине ако се лесни патиките или има многу гужва на царина па прогледуваат низ прсти. Не трескај глупости зошто кога ќе му стигне писмо дома нема ти да плаќаш ДДВ... Порачките што стигаат преку DHL 99% одат преку царина... А ти Andy-95 ако си нарачал 100 пара НАЈК од Aliexpress БРАВО, си постигнал многу во животот. Ти завидуваме :*
ја до сега имам само едни нарачано од aliexpress (оние roshe) и искрено сум задоволен квалитетот горе-доле истиот како во продавниците на sportvision. Па и подобар би рекол зошто до сега сите патики од тука после 1-2 месеца се умирисуваат (смрдат), овие еве 5 месеци и ништо.
да се вратиме на муабетот, ги има ли овие на aliexpress (сликата погоре).
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали ќе имам проблем да порачам од Германска страна за облека со словенскиот пеј пал акаунт ? дали има шанси да ми се изгуби пратката по што пишува Словенија како држава на него ?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Дали ќе имам проблем да порачам од Германска страна за облека со словенскиот пеј пал акаунт ? дали има шанси да ми се изгуби пратката по што пишува Словенија како држава на него ?
Ако сакаш имај и Сириски акаунт, пратка мојш да пратиш кај шо сакаш на било која адреса.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
47
Поени од реакции
4
Шест пратки нарачани повеке од месец ипол не ми се стигнати.Досега се дешавало една пратка да касни ама 6 никогаш дали има надеж дека ке ми стигнат или да не се надевам
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Шест пратки нарачани повеке од месец ипол не ми се стигнати.Досега се дешавало една пратка да касни ама 6 никогаш дали има надеж дека ке ми стигнат или да не се надевам
Од кај ти се пратени?
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
47
Поени од реакции
4
ebay од кина.на една пратка имав тракинг па ми пишување дека на 5 ноември е стигната на аеродром.дали може некаде да се распрашам?
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
ebay од кина.на една пратка имав тракинг па ми пишување дека на 5 ноември е стигната на аеродром.дали може некаде да се распрашам?
На аеродром скоро и никогаш и да не пишува дека таму е стигната пратката обично тоа е пошта 1003 веројатно се работи за фејк тракинг. Инаку ке си прашаш во поштата кадешто треба да стигне мада малце и касниш скоро месец дека е поминато.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
ebay од кина.на една пратка имав тракинг па ми пишување дека на 5 ноември е стигната на аеродром.дали може некаде да се распрашам?
Тракингот е лажен. Немат шо да прашаш, пиши им таму на тие Кинезите дека ниту една од пратките не ти е стигната. Ако ти се стегет нешто отварај им одма и барај си ги парите назад. Лично јас ги избегавам тије Кинезите, се изучија си ебаја пиперот најголеми преваранти се.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Прашај може сварно да е стасана само овие Поштарите може ја џапнале :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom