Купување преку интернет (генерална дискусија)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.106
Дали има некој искуство со ShoppingUSA порталот?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.906
Поени од реакции
1.157
pozz. eve so pisuva za pratkata za kolku vreme ke stigne vo mkd ? download.jpg
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
838
Поени од реакции
25
Во скоро време некој да знае колку отприлика траат пратките од china и signapore до Македонија, некој да нема точна дата од кога порачал и кога му стигнало? Дали има некои застој?

Ви благодарам.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
Во скоро време некој да знае колку отприлика траат пратките од china и signapore до Македонија, некој да нема точна дата од кога порачал и кога му стигнало? Дали има некои застој?

Ви благодарам.
мене најрано ми стигнала пратка за 1 месец, најкасно за 2
 
Член од
11 март 2018
Мислења
27
Поени од реакции
19
Во скоро време некој да знае колку отприлика траат пратките од china и signapore до Македонија, некој да нема точна дата од кога порачал и кога му стигнало? Дали има некои застој?

Ви благодарам.
dve poracki preku ebay ednata Estimated delivery Feb 13. 2018 - Mar 01.2018 drugata Estimated delivery Feb 19. 2018 - Mar 12, 2018, ni dvete ne stignaa sto e rabotata dali e problemot vo nasata mk posta ili....??? porano ke poracav i stigaa za 3 nedeli a sega mesec i pol i seuste gi nema
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
149
Поени од реакции
72
dve poracki preku ebay ednata Estimated delivery Feb 13. 2018 - Mar 01.2018 drugata Estimated delivery Feb 19. 2018 - Mar 12, 2018, ni dvete ne stignaa sto e rabotata dali e problemot vo nasata mk posta ili....??? porano ke poracav i stigaa za 3 nedeli a sega mesec i pol i seuste gi nema
Каснат во последно време сите пратки јас ги чекам по 2 месеца најверојатно поради зголемениот обем на пратки македонски пошти не можат на време да ги процесираат

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 
Член од
11 март 2018
Мислења
27
Поени од реакции
19
I mene mi stigna ednata, drugata ne stigna voopsto a mozebi i ne ja pustija kinezite , a cekam uste edna do 10 ti april mu e kraen rok pa da vidime sto ke se sluci, nema tracing broj ima nekoj niven interen pa ne mozam da ja sledam ovde na nasata posta.Do pred edna dve godini realizacijata bese 100% sto ke poracav stigase sega nesto poslabo i mnogu kasnat, barem taka e preku ebay , neznam kako e preku ali expres ne sum poracuval ako znae nekoj neka spodeli iskustvo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom