Купување преку интернет (генерална дискусија)

Bobi Onepiece

Be yourself,everyone else is arleady taken.
Член од
17 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Купив многу работи од али експрес,но сега за сега 2 маици треба да ми дојдат.
Од 12ти овој месец ми се во Чешка и обично треба 5 дена да се во мк обично кај сите тоа е така,јас со денов правам 5ти ден,но едно нешто не сум сигурен па да ве прашам.
Дали ради празнициве не ми стига пакетот?
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
46
Поени од реакции
18
Купив многу работи од али експрес,но сега за сега 2 маици треба да ми дојдат.
Од 12ти овој месец ми се во Чешка и обично треба 5 дена да се во мк обично кај сите тоа е така,јас со денов правам 5ти ден,но едно нешто не сум сигурен па да ве прашам.
Дали ради празнициве не ми стига пакетот?
Кога тракингот ќе ти покаже дека пратката е стигната во Чешка, тогаш обично во Скопје пристигнува за 10 дена.
 

Bobi Onepiece

Be yourself,everyone else is arleady taken.
Член од
17 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Кога тракингот ќе ти покаже дека пратката е стигната во Чешка, тогаш обично во Скопје пристигнува за 10 дена.[/QUOT
Фала братче,сабајле пишува тракингот дека во 12 поручек стигнало и е спремно да се достави на мојата адреса од утре очекувам лифче да идам да си го подигнам пакетот.
 

Bobi Onepiece

Be yourself,everyone else is arleady taken.
Член од
17 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки,да ве прашам од Пекинг до Чешка колку дена трае патот?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Ќе почекаш минимум 15 дена до Чешка и после уште 5-6 дена до Скопје.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
за да отворам акаунт на алиекспрес ми треба код на градот.
на скопје најдов дека е 17
кој е код на куманово???
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
1300 е за Куманово а за Скопје е 1003 ако не се лажам,не знам кај го најде 17 за Скопје :)

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Ќе прават ли проблем за порачан лек од iHerb со вредност од $41? Вие што имате искуство со iHerb, се има ли случено некогаш да не стигне?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Ќе прават ли проблем за порачан лек од iHerb со вредност од $41? Вие што имате искуство со iHerb, се има ли случено некогаш да не стигне?
зависи, се е лотарија со нашиве, заебано е со големите пакети, обавезно ги отвараат и проверуваат додека малите пакети 99посто си поминуваат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ne mi e jasno kako moze i so sto moze da sporedat dali odgovara deklariranata cena koga toj proizvod i toj brend ne se prodava na nasiot pazar.
Што бидна со проблемов (задржувањето на царина)? Ја зема пратката? И што се случуваше? Јас имам нарачано од Али сега и денес гледам до каде е, го пишува ова: Record item customs information (Inb),Retention reason : Inappropriate invoice па да знам шо да очекувам.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Inappropriate invoice = nesoodvetna faktura

siguno ke ti baraat izvod od bankata preku koja e izvrsen transferot ili izvod od kartichkata.
 

Bobi Onepiece

Be yourself,everyone else is arleady taken.
Член од
17 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
ај за тоа сум сигурен кај и да е ќе дојде али овоа ме плаши разговарав со продавачот вика дека ке стигнат не е ништо тајна се работи за маски за телефон а5 2017 но останаа на чекање за проверка на 1 април и од 1ви април до ден денес седи на тој датум а продавачот вика чекај ќе стигнат..не е возможно скоро кај и да е цел месец на иста локација и да не доат луѓе да видат мало пакетче па да го пуштат во транспорт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom