Купување на стан во Охрид

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од skskmk, 1 август 2016.

 1. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.992
  Допаѓања:
  10.039
  У право си, ама ајде еве за Скопје и некако ќе помине таа цена, зошто стана центар на животот во Македонија. За Охрид, па макар бил и најубавиот град во светот, не може да се оправда таква цена.
  Да не се разбереме погрешно и мене не ми се свиѓа тоа што се се случува во Скопје и што луѓето од другите градови се приморани да се преселуваат во Скопје дали ради работа, дали ради образование, дали ради други причини.
   
 2. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  17.486
  Допаѓања:
  37.124
  Скопје е одвратен град за живеење, ако гледаме некои генерални стандарди. Има лоша клима, загаден е до граница на издржливост, сообраќајот е хорор и за екомонскиот стандард на Македонија е прескап. Навистина не разбирам зошто некој би сакал да купи стан во Скопје по цена од 1250 евра од квадрат. Со синџир да ме врзеш не би живеел во Скопје.

  Во Охрид би купил само некоја помала викендичка, и тоа повторно не во градот.
   
  На пунтер, Avenger99, јас и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  345
  Допаѓања:
  174
  Ako e za vikendica ili za odmor Prespa i Dojran
  Za mnogu bolje ceni ke se kupi sto ti treba se
   

Сподели преку: