Купување на стан во Охрид

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
1250 евра за квадрат се премногу за било кое место во оваа вукојебина. 750 се премногу, не 1250.
У право си, ама ајде еве за Скопје и некако ќе помине таа цена, зошто стана центар на животот во Македонија. За Охрид, па макар бил и најубавиот град во светот, не може да се оправда таква цена.
Да не се разбереме погрешно и мене не ми се свиѓа тоа што се се случува во Скопје и што луѓето од другите градови се приморани да се преселуваат во Скопје дали ради работа, дали ради образование, дали ради други причини.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
У право си, ама ајде еве за Скопје и некако ќе помине таа цена, зошто стана центар на животот во Македонија. За Охрид, па макар бил и најубавиот град во светот, не може да се оправда таква цена.
Да не се разбереме погрешно и мене не ми се свиѓа тоа што се се случува во Скопје и што луѓето од другите градови се приморани да се преселуваат во Скопје дали ради работа, дали ради образование, дали ради други причини.
Скопје е одвратен град за живеење, ако гледаме некои генерални стандарди. Има лоша клима, загаден е до граница на издржливост, сообраќајот е хорор и за екомонскиот стандард на Македонија е прескап. Навистина не разбирам зошто некој би сакал да купи стан во Скопје по цена од 1250 евра од квадрат. Со синџир да ме врзеш не би живеел во Скопје.

Во Охрид би купил само некоја помала викендичка, и тоа повторно не во градот.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Ako e za vikendica ili za odmor Prespa i Dojran
Za mnogu bolje ceni ke se kupi sto ti treba se
 

Kajgana Shop

На врв Bottom