Купување лаптоп - DELL vs. ASUS vs. Lenovo

S

StormRage

Гостин
Po benchmarks primetiv deka xxxxHQ procesorite se duplojaki od xxxxU procesorite, barem sto se brojkite tice.
Primer: i7-6700HQ, i7-6500U....
синтетички бенчови и real performance нема врска... али во секој случај има некоја минимална разлика, не викам не[DOUBLEPOST=1468866686][/DOUBLEPOST]
Има ли други ИТ продавници во мк освен
setec.mk........anhoch.com........neptun.mk.........amc.com.mk.
за да видам што има на понуда (ако има други пишете)
па не баш, моеш да се јавиш во ITD тие носат Dell лаптопи...
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Терај си ти кај Димитар. Кај дечково ќе земеш сигурно за 100-150 евра поевтино а исто ново и по твој избор
Бидејќи не се дозволени реклами ќе ти пишам бројче во порака.Јас неколку пати земам, и мои луѓе сум праќал кај него. Аsus Rog g771 земав за 47000 а истиот тој беше 59000 во дуќан пред 1 година.
Сега да го продадам ќе му земам повеќе од што сум го купил :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Терај си ти кај Димитар. Кај дечково ќе земеш сигурно за 100-150 евра поевтино а исто ново и по твој избор
Бидејќи не се дозволени реклами ќе ти пишам бројче во порака.Јас неколку пати земам, и мои луѓе сум праќал кај него. Аsus Rog g771 земав за 47000 а истиот тој беше 59000 во дуќан пред 1 година.
Сега да го продадам ќе му земам повеќе од што сум го купил :)
Voa ti e prav savet. Savet i pol (y)
 
Член од
6 јуни 2016
Мислења
24
Поени од реакции
1
Прав совет
видев ги и цените стварно со 10 000 денари се поевтини ама не ми се сигурни овие лаптопи
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Прав совет
видев ги и цените стварно со 10 000 денари се поевтини ама не ми се сигурни овие лаптопи
Batce, site laptopi se made in china. Toa sho nekoj gi prodava poeftino neznaci deka se od polosa fabrika.
Firmite si kompenziraat razni stvari megu sebe. Ako ti e taj kaj so zivees odi vidi prasaj dali imaat garancija..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.340
Поени од реакции
7.453
Јас уште пред година и пол купив Lanovo Y-50-70 4K и сум презадоволен.
Тоа што Леново доаѓа со многу Bloatware не се секирај, добар дел од нив можеш веднаш да ги деинсталираш.
Уште да имаше опција со SSD ќе беше ептен добро машинче :) Ако не со тек на време ќе си го смениш, барем тоа е лесно ;)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Од лично искуство АСУС!!! , ми падна од 2 метра висина пред година ипол , купен пред 2ипол години, уште е како нов пупу.... ред други работи да не редам, и Батеријата уште држи баааги , шознам Асус нема маки едноставно....
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.340
Поени од реакции
7.453
Posto rece deka nesi od Skopje vidi ako nekoj grad ti e epten blisko pa javi se pitaj (sta se tice anhocha).
http://www.anhoch.com/locations#partners
Чисто информативно имаат и достава на територија на цела Македонија. Јас додека бев на брод за сестра ми порачав едно лап-топче 12 инчно, за време на викенд го порачав и уште понеделник го испорачаа на домашна адреса.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Леново се поевтини но полоша изработка.
Дел се поскапи но поквалитетна изработка.
Асус се измеѓу.
За што ќе го користиш лаптопот?

Од овие јас би го одбрал асусот.
Dell квалитетна изработка??? Ме заебаваш?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Dell квалитетна изработка??? Ме заебаваш?
Не те зафркавам.
Ако си ги гледал евтините од 20к, ниту една марка не е квалитетна изработка.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не те зафркавам.
Ако си ги гледал евтините од 20к, ниту една марка не е квалитетна изработка.
не збораме за лаптоп шо го користи бабати за сурфање.
Помножи таму со 2,3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom