Купувам - продавам

Член од
5 септември 2012
Мислења
1.263
Поени од реакции
1.121
Понудете автомобил до 75 киловати(100 коњски сили).
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.658
Поени од реакции
1.321
Колку има поминато? колата е на моја роднина (тазе) маж :)
сигурно е подобра отколку некоја со богзнае колку км поминато а вратена на 150-170К км
сите овие дизел мерцедеси имаат километража, барем да е точна да знаеш и како е одржувана ... искрено јас не ја знам колата, ја продава зошто имаат мало па сакаат поголемко ауто
Па нешто над 230 000...

Шознам... Вратена невратена, и он кога ја земал сигурно ваљда била вратена и.. Некако многу ми дојде :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
792
Поени од реакции
360
Заеби CLK.

Купувам Mercedes C220 купе. Рачен менувач, дизел, од 2005-2007 максимум километража до кај 180 000 мада можеби и тоа е многу...


Со среќа во потрагата... А ти уствари бараш да не најдеш или ... ??? А класа стара 10 год неможеш да најдеш со помалку од 200К км, а не од поголемиве... Или ако случајно најдеш некој купен од тука од прв газда и не возен многу, рачинај дека нема да го земеш по цена иста како другите на пазарот, ако веќе тоа си го намислил...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
977
Поени од реакции
853
Продавам ( или менувам ) Рено Меган 2003 1.9 регистрирано до мај 2016
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Opel Zafira ако некој продава, нека пушти инфо по ПП :)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Продава некој Опел Омега? Пишете ПП.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.854
Поени од реакции
646
Продавам VW Passat 1.9 tdi, 131 кс во добра состојба со добар мотор и редовно сервисиран. Клима, електрика на предни стакла, борд компјутер, серво, светла за магла. Цена 3500, има простор за договор. 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Rover 75 2.0 CDT 2001г.

- Реални 231500km
- 2.0cdt (bmw) мотор
- алумински бандажи со гуми 235/45/17
- борд компјутер
- команди на волан
- волан подесив по висина и длабочина
- кожен ентериер
- греачи на седишта
- меморија на седишта
- фабрички паркинг сензори
- фабрички радио цд + цд чарџер
- ел. ролетна
- ел. ретровизори
- ел. прозорци
- оригинален клуч со централно, аларм
- темпомат
- airbag, abs...
- ремап од 115hp/260nm на 151hp/330nm
http://www.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1850446

Тел. 070/375-348, Велес
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Se prodava OPEL Corsa 1.3 Dizel Ecoflex
Avtomobilot e besprekorno socuvan, od oprema poseduva:
Klima- funkcionalna
ABS
Elektrika za prozorci
Servo volan so moznost za podesuvanje
6 airbag
Dva Originalni kluca
Elektricno podesuvanje na retrovizori so grejaci
Grejaci na zadno staklo
Servisna kniska
Registrirana pred 1 mesec na mk tabli, zelen karton dogodina samo osiguruvanje sledi.
Uvezena od Svajcarija so vozenje, kolata e bez mana
Potrosuvacka mala 6.3 / 4.1 / 4.9
170000 km
PROIZVEDENA E 6.2008
Cena 6500 evra, ima moznost za dogovor
078/260624
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Продавам Фиат Браво 1.2 16v 1999 година:

- Атестиран плински уред под гаранција од Плимонт.
- Комплетно сервисиран, мал и голем сервис, променети предни амортизери и ламела.
- 215 000км
- Централно заклучување со далечинско
- 4 воздушни перничиња
- 2 оригинални клучови
- ЦД радио
- АБС

Цена: 1700 евра
телефон: 075/ 22-88-79
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
КУПУВАМ Ендуро мотор, четиритактен, 250 или 450 cc, дуал-спорт по можност...

Yamaha WR250R би ми било џек-пот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom