Купувам Опел Корса ц

Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
корозија на мотор по се изглеа е шлепана
--- надополнето: 4 мај 2013 во 21:13 ---
оваа изглеа добро исконтактирав со човекот пред некоја недела продаваше црвена(колку корси има типов) ако некој не ва кркне до утре ке идам да ја видам
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Poarno zemi si korsa B od 98-2000god. Podobri se iako se postari. Na C modelite dosta im se rasipuva elektronikata i poskapi se delovite,i novi i polovni (polovni skoro i da nema)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Poarno zemi si korsa B od 98-2000god. Podobri se iako se postari. Na C modelite dosta im se rasipuva elektronikata i poskapi se delovite,i novi i polovni (polovni skoro i da nema)
И јас сум за ваква комбинација, стварно се ефтини за одржување
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Иако 1.4 16v знаат да бидат "змиичиња", моделите 1.2 и 1.1 имаат разлика со 1.4..... Corsa-та ми била секогаш во последен план за кола, башка тоа што ги гледам нема ништо асално под 2500 евра...
Дај ми некоја причина зошто ја обожуваш и ќе те убедам оти не чини :icon_lol:
Нели секој си има свој вкус ама тебе и буџетот ти е ограничен така да тешко да најдеш добро количе за тие пари... Инаку ако сакаш можам да ти најдам од Словенија/Бугарија за 700-900 евра :)
Ајде мене објасни ми сезнајко оти нечинат корсите ?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ајде мене објасни ми сезнајко оти нечинат корсите ?
1. Пе*ерска кола
2. Можам да ја спакувам и у џеб да ја стаам
3. Вози 60кмх и направи мал брз покрет на воланот, комотно се тумбаш ;)
4. Дизајн на изгледот 0/10
5. Шал-табла на моделите од 1996 до 1999 се како деца од градинка да ги цртале. На тристаќ е поубава шал-таблата...
6. Еднаш одев за струга и бевме пет души во корса... Нема што да се срамам, сардина бевме во натре.. Немаше место игла кај да се фрли..
7. Воланот!? Срање невидено... Мислам погледни го брат..

8. Конкретно за моделот B 1.2, се осеќаш како да возиш вистински кола со добра снага, а всушност има снага на Yugо или подобро кажано сто дваес осмица..
Е сега веќе новите модели оди види им го интериерот, на пример Corsa 2012...
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
7. Воланот!? Срање невидено... Мислам погледни го брат..
Си ги побркал брзините, овој волан е од претходните модели на корса, на корса ц каква што се бара е ваков
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Си ги побркал брзините, овој волан е од претходните модели на корса, на корса ц каква што се бара е ваков
Да, но Barto рече Корсите, затоа зборував конкретно за моделот... :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
1. Пе*ерска кола
2. Можам да ја спакувам и у џеб да ја стаам
3. Вози 60кмх и направи мал брз покрет на воланот, комотно се тумбаш ;)
4. Дизајн на изгледот 0/10
5. Шал-табла на моделите од 1996 до 1999 се како деца од градинка да ги цртале. На тристаќ е поубава шал-таблата...
6. Еднаш одев за струга и бевме пет души во корса... Нема што да се срамам, сардина бевме во натре.. Немаше место игла кај да се фрли..
7. Воланот!? Срање невидено... Мислам погледни го брат..

8. Конкретно за моделот B 1.2, се осеќаш како да возиш вистински кола со добра снага, а всушност има снага на Yugо или подобро кажано сто дваес осмица..
Е сега веќе новите модели оди види им го интериерот, на пример Corsa 2012...
Хахаха сер*ње на велико :pos:
нема да коментирам за другото ама за внатрешноста, има и со вакви волани... тој на сликата факт е дека е грд



 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Хахаха сер*ње на велико :pos:
нема да коментирам за другото ама за внатрешноста, има и со вакви волани... тој на сликата факт е дека е грд



Не се зафркавај на Фичо поубав е воланот од тој што го објавив прееска......
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Za prosecen Mk gep nema poubavo kolice od korsa B 1.0 ili 1.2 samo da e so 5 vrati. Komotni se,ima soliden bagaznik,malce trosat,odrzuvanje bespari,motor na lance,eftina registracija.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Член од
6 јуни 2013
Мислења
36
Поени од реакции
18
Друже тражи си корса Ц над 2001 год , само не 1.0 нај лош мотор е тоа од опел :D тражи со 1.2 мотор 75/80 к.сили a тоа што викат со 60 км/h со нагло вртење ќе се обрне е грешка . колата има стабилизатори/EPS за кривини нема проблем, плива :D Тоа ти е мој совет од искуство , јас имам корса ц 1.2 2003 год.. а и не е скапо за одржување ..позз
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки ај малце помош ве молам. На дисплејот кога ќе го уклучам радиото ми пишува code, а сепак кодот е внесен и на почеток додека се пушти испушта некој чуден звук радиото како на гребење. ( а сепак работи ) Исто така cd -a не ми поддржува. Се работи за opel corsa c со вградено радио.

Чаре ?

Фала ви.
 
Член од
14 септември 2012
Мислења
94
Поени од реакции
12
Дечки ај малце помош ве молам. На дисплејот кога ќе го уклучам радиото ми пишува code, а сепак кодот е внесен и на почеток додека се пушти испушта некој чуден звук радиото како на гребење. ( а сепак работи ) Исто така cd -a не ми поддржува. Се работи за opel corsa c со вградено радио.

Чаре ?

Фала ви.
Toa што ти дава CODE а кодот е впишан незнам што може да биде треба да се провери,а тоа што ти гребе кога ќе се пушта и што не подржува цедиња,го имав истиот проблем на Вектра б(фабричко радио)и после тоа почна и да се уклучува самото и го цицаше акумулаторот.На крај го извадив и ставив друго
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Toa што ти дава CODE а кодот е впишан незнам што може да биде треба да се провери,а тоа што ти гребе кога ќе се пушта и што не подржува цедиња,го имав истиот проблем на Вектра б(фабричко радио)и после тоа почна и да се уклучува самото и го цицаше акумулаторот.На крај го извадив и ставив друго
Можеш да ми кажеш отприлика колку те кошташе монтажата на новото ?
И каде го монтираше ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom