Купирање уши / сечење опавче (општа дискусија)

Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Ти кажав, ние сме секој ден во парк :)

А за кајганџиски кучкарски собир, у секое време може да се организираме :) ќе се собереме ние кучкарите од форум со кучињата, јас, @ZeenaK9, @wiksa, @Redhead, @SnowDOG, @Papillon.Papi, @SaltNPepa и др. ... и плус љубителите на кучиња @Velvet She, @blue ladybug, @kooperativa, @AceCaleb, @arakenx, @Шкорпион ... и многу други.

И ете плус ти и @Acohipmk со најмладите кученца (y)
Јас сум за само кажете кој ден :ojeaa:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Не сваќајте никој ништо лично али размислете си вака... На вашиве дома им текнало дека поубави ке бидете без малото прсте на ногата пр. И ве носат без да знаете што ве чека на некое место и во состојба во која не можете да се противите ви го одземаат делот од телото. Како ке се чувствувате ?
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Не сваќајте никој ништо лично али размислете си вака... На вашиве дома им текнало дека поубави ке бидете без малото прсте на ногата пр. И ве носат без да знаете што ве чека на некое место и во состојба во која не можете да се противите ви го одземаат делот од телото. Како ке се чувствувате ?
Ако не чувствувам болка а притоа да изгледам многу подобро?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Не сваќајте никој ништо лично али размислете си вака... На вашиве дома им текнало дека поубави ке бидете без малото прсте на ногата пр. И ве носат без да знаете што ве чека на некое место и во состојба во која не можете да се противите ви го одземаат делот од телото. Како ке се чувствувате ?
Јас би им била благодарна што ме направиле да личам на елегантно куче, отколку цел живот да личам како загар ;)

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ако не чувствувам болка а притоа да изгледам многу подобро?
Тоа е веке карактер односно полу твој личен избор во ваков случај... Личност што би прегазила преку осакатување природа за да допре до пострашен изглед.[DOUBLEPOST=1434370832][/DOUBLEPOST]
Јас би им била благодарна што ме направиле да личам на елегантно куче, отколку цел живот да личам како загар ;)

Исто така личен избор, но неможеш да тврдиш како нивниот мозок, свест, емотивност реагира на одземање на дел од приодата нивна.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Тоа е веке карактер односно полу твој личен избор во ваков случај... Личност што би прегазила преку осакатување природа за да допре до пострашен изглед.
Ne go sfakaj tolku trogatelno. Pa i lugeto go pravat istoto, se vika plasticna hirurgija.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ne go sfakaj tolku trogatelno. Pa i lugeto go pravat istoto, se vika plasticna hirurgija.
Не го сваќам трогателно, но ја сваќам природата. Кај животните е жално што не е по нивна воља. Иначе луѓето прават на себе многу поголеми гадотилаци за изглед... Од лесна пластична хирургија па се до вадење ребра.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Тоа е веке карактер односно полу твој личен избор во ваков случај... Личност што би прегазила преку осакатување природа за да допре до пострашен изглед
Напротив, воопшто не сакам кучето да ми изгледа агресивно, но со ушите надолу е како лабрадор... Да беше лабрадор убаво, но вака...
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
колку чини купирањето кај нас?
колку трае пост-оп процедурата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom