Крушево

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас Крушево многу го сакам и можам да ви речам ако идете во Крушево нема да зажалите, посебно во зима :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Крушево и само две страни? o_O

Не го како што викаат ко пита не скита... да прашам тука за нова година како одат цените на сместување? прашувам поточно за приватно сместување кога се резервира ова она?... и како е за новогодишна забава местото? има ли некои журки нешто? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Крушево и само две страни? o_O

Не го како што викаат ко пита не скита... да прашам тука за нова година како одат цените на сместување? прашувам поточно за приватно сместување кога се резервира ова она?... и како е за новогодишна забава местото? има ли некои журки нешто? :)
Касно ти текнало тебе :D Мислам дека нема веќе место во Крушево, Берово и слични места,тоа уште од ноември се резервира, али пробај си ја среќата :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Касно ти текнало тебе :D Мислам дека нема веќе место во Крушево, Берово и слични места,тоа уште од ноември се резервира, али пробај си ја среќата :)
Ме зезаш? :D Кај да си ја пробам среќата дај кажи некој трик ми треба пошто планирам со девојчето да одам за нова година таму да бидам :D овде во Скопјево не се седи све кисело е...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ме зезаш? :D Кај да си ја пробам среќата дај кажи некој трик ми треба пошто планирам со девојчето да одам за нова година таму да бидам :D овде во Скопјево не се седи све кисело е...
И јас сакав :D Не знам, не сум прашувал, види по огласиве.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
И јас сакав :D Не знам, не сум прашувал, види по огласиве.
Ех за по огласиве гледам ама ко да нема баш нешто... :confused: Ќе почнам од 15ти па натака да се јавувам се надевам ќе имам среќа нешто да резервирам... А ти ако сакаш не се откажувај врти... (y)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Крушево и само две страни? o_O

Не го како што викаат ко пита не скита... да прашам тука за нова година како одат цените на сместување? прашувам поточно за приватно сместување кога се резервира ова она?... и како е за новогодишна забава местото? има ли некои журки нешто? :)
По приватните сместувања е најмалку 400 денари од лице по ноќ. Подобрите апартмани се поскапи. Еве овде разгледај има http://www.vipmarket5.mk/search/Апартмани-и-соби/cid/41
http://www.makedonskibiser.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1438:-i-&catid=74:2009-09-08-21-26-45&Itemid=380&lang=mk

Журки и Крушево не одат во иста реченица. Но ако пребараш по хотели или некои кафанчиња таму мора да има некаде дочек на Нова година, треба претходно да си резервирате. Мислам дека сега е веќе време да имаш резервации.
Убав помин.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
http://rezervirajme.com/index.php/novogodisni-paketi/krushevo/nova-godina-vila-gora-krushevo.html
--- надополнето: 15 декември 2013 во 19:36 ---
Ех за по огласиве гледам ама ко да нема баш нешто... :confused: Ќе почнам од 15ти па натака да се јавувам се надевам ќе имам среќа нешто да резервирам... А ти ако сакаш не се откажувај врти... (y)
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Мислам дека во хотел Монтана ќе има група која ќе ги забавува гостите за Нова Година, би требало и во другите кафани/пицерии/кафичи да има забави...... секоја година е преполно со туристи, а за сместување тешко се наоѓа овие денови, скоро се е резервирано од пред 2-3 недели
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
По приватните сместувања е најмалку 400 денари од лице по ноќ. Подобрите апартмани се поскапи. Еве овде разгледај има http://www.vipmarket5.mk/search/Апартмани-и-соби/cid/41
http://www.makedonskibiser.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1438:-i-&catid=74:2009-09-08-21-26-45&Itemid=380&lang=mk

Журки и Крушево не одат во иста реченица. Но ако пребараш по хотели или некои кафанчиња таму мора да има некаде дочек на Нова година, треба претходно да си резервирате. Мислам дека сега е веќе време да имаш резервации.
Убав помин.
Цената не дека ми игра некоја премногу голема улога битно мие да најдам сместување за нова година и нормално да биде уредено убаво. Како што ги разгледав овие сега пред малку изгледаат солидно... утре ќе вртам па ќе видам што ќе направам. Инаку фала Леандра.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Цената не дека ми игра некоја премногу голема улога битно мие да најдам сместување за нова година и нормално да биде уредено убаво. Како што ги разгледав овие сега пред малку изгледаат солидно... утре ќе вртам па ќе видам што ќе направам. Инаку фала Леандра.
Кога не ти игра цената некоја голема улога би ти препорачал да одиш во Монтана.

http://www.montanapalace.com/nova.html
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Крушево и само две страни? o_O

Не го како што викаат ко пита не скита... да прашам тука за нова година како одат цените на сместување? прашувам поточно за приватно сместување кога се резервира ова она?... и како е за новогодишна забава местото? има ли некои журки нешто? :)
Ако планираш да славиш Нова година во Крушево, најдобар избор ти е Монтана.
Знам дека за оваа Нова година ќе имале организирано многу добра забава. Па ако парите не ти се проблем јас ти препорачувам во Монтана :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Друштво...во сабота идам на викенд во Крушево, па ако е некој таму деновиве ми треба инфо дали има снег :)
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Друштво...во сабота идам на викенд во Крушево, па ако е некој таму деновиве ми треба инфо дали има снег :)
Јас сум од Крушево :D
А снег нема ни за лек!
Ако си со „НИЕТ“ да идиш за скијање подобро не иди!
Ако со „НИЕТ“ да идиш за одмор тогаш ти препорачувам да дојдиш и да си ја одмориш ГЛАВАТА малце како што ја одмарам јас секоја вечер :D

П.с ако ви требаат Соби/Апартман слободно обратете ми се, што е до мене ке помогнам ке најдиме нешто :D
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Јас сум од Крушево :D
А снег нема ни за лек!

Деновиве гледав некои слики па изгледа како да можи да се скија (со одбирање), ќе издржи викендов снегот или тешко? :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас сум од Крушево :D
А снег нема ни за лек!
Ако си со „НИЕТ“ да идиш за скијање подобро не иди!
Ако со „НИЕТ“ да идиш за одмор тогаш ти препорачувам да дојдиш и да си ја одмориш ГЛАВАТА малце како што ја одмарам јас секоја вечер :D

П.с ако ви требаат Соби/Апартман слободно обратете ми се, што е до мене ке помогнам ке најдиме нешто :D
како е со цени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom