Крис Корнел

Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Па и нè нема премногу негови љубители тука, очигледно. Покрај како вокал, мене многу ми легнал и како текстописец. Аудиослејв третираа нешто помек и попопуларен звук од Саундгарден, а Корнел и Морело во комбинација беа незаборавни. И мене неговата верзија на Billie Jean ми звучи поубаво и поблиско, некако како да ѝ даде нова димензија пеејќи ја речиси во блуз фазон. Една од најпознатите на Аудиослејв, која, за жал, не доживеа видеозапис.

Си ме гаѓала у лева преткомора со оваа :love:, многу убава балада им е. А од други убави песни шо имаат (и тоа многу добар) видео запис слушни ја Doesn't remind me. Ма да читајќи те по постовите сигурно ја знаеш.
Друга работа, нз колку луѓе знаат, ама Корнел ја има направено според мене најдобрата нумера за Џејмс Бонд филм.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Си ме гаѓала у лева преткомора со оваа :love:, многу убава балада им е. А од други убави песни шо имаат (и тоа многу добар) видео запис слушни ја Doesn't remind me. Ма да читајќи те по постовите сигурно ја знаеш.
Друга работа, нз колку луѓе знаат, ама Корнел ја има направено според мене најдобрата нумера за Џејмс Бонд филм.
Сакав да ја постирам и таа, ама ко шо гледаш тука и инаку е многу „живо“ и се испотепавме кој прв ќе постира нешто. Мислам дека тоа е и единствена Бонд-нумера во изведба на машки пејач. :) Мене од Аудиослејв ми се свиѓа и Shadow on the sun, си ја слушав баеги откако он почина. Има доста болка и фрустрација кои тој ги искажува преку пеењето и текстовите негови.

 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Почивај во мир Лејн Стејли (22 авуст 1967 - 5 април 2002/
\infty
)

tumblr_pi459tgH161s8lr0p_1280.jpg

 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Од неговиот неповторлив прв соло албум Euphoria Mo(u)rning.





 

Kajgana Shop

На врв Bottom