Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Prodavam/kupuvam bitkoini, eteri, usdt, usdc.

Prodavam graficki karti za mining, rigovi polovni i novi.




Hitno prodavam dva riga, dvata po cena od 999 eur.

Xfx 480 4gb black edition x 5( dvata se isti)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Имам едно прашање во врска со следење на трансакциите на blockchain info. Кога ќе ја внесам мојата btc адреса во blockchain info излегуваат трансакции за влез и излез. Дали сите трансакции припаѓаат на мојата адреса или се вклучени и трансакции и од други. Поточно дали може да се следи трансакцијата на една адреса во целост. Поздрав.
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Имам едно прашање во врска со следење на трансакциите на blockchain info. Кога ќе ја внесам мојата btc адреса во blockchain info излегуваат трансакции за влез и излез. Дали сите трансакции припаѓаат на мојата адреса или се вклучени и трансакции и од други. Поточно дали може да се следи трансакцијата на една адреса во целост. Поздрав.
Сите трансакции се од твојата адреса.:P
Ако сакаш малку поголема дискретност, користи си нова бтц адреса за секој прилив што го очекуваш.
Т.е ако некој треба да ти префрли БТЦ, користи нова адреса, не мора да ти гледа што приливи - одливи си имал/а[DOUBLEPOST=1549121729][/DOUBLEPOST]
Вреди ли во ова да се инвестира
https://kinesis.money ?
Само ако се Индијци, Украинци или Бугари :D

П.С Интересно што компанијата им е регистрирана на Кајмански Острови. Ај да ги видам во САД нека се регистрираат?

П.П.С Вреди самиот да си направиш шиткоин или шиттокен :D и да собереш пари. Инаку не.:cool:
 
Последно уредено:
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Имам едно прашање во врска со следење на трансакциите на blockchain info. Кога ќе ја внесам мојата btc адреса во blockchain info излегуваат трансакции за влез и излез. Дали сите трансакции припаѓаат на мојата адреса или се вклучени и трансакции и од други. Поточно дали може да се следи трансакцијата на една адреса во целост. Поздрав.
Vkluceni se i tie kade si prakala i od tie od koi si primila kako i ako si menuvala btc so nesto drugo
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
15
Поени од реакции
5
Здраво ми треба помош за вадење пари од Cryptonator.Како да ги извадам имам околу 100еур префрлени се од Bitcoin во реални пари EUR/USD Има два методи на вадење ми дава 1.Payeer
2.Advanced cash дали некој знае да ми помогне како да ги подигнам... ucash1.jpg
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Prodava nekoj bitcoin bez provizija? Nudam kesh na raka
 

SF

Член од
4 октомври 2010
Мислења
290
Поени од реакции
142
Пак ќе се пумпа ова чудо?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Додека да испозаглават пак кога ќе биди касно[DOUBLEPOST=1558392674][/DOUBLEPOST]Биткоинот е "нешто" кое што нема реална вредност. Не зависи од ништо друго туку само од моменталната побарувачка за него и заинтересираноста. Башка што има еден куп недостатоци што нормалните луѓе би ги одвратиле од негово користење, плус владите и нивните забрани.

Како проект и промоција на блокчејн е супер, исто како и некои што се обогатија за брзо време.

upload_2019-5-21_0-48-24.png

овие вести беа најактуелни кога од 20000 се спушти на 8000. Луѓето си ги изгубија сите заштеди на нешто што нема вредност и реално се користи само за стекнување на богатство.
 
Последно уредено:
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Prodavam/kupuvam bitkoini, eteri, usdt, usdc.

Prodavam/kupuvam graficki karti nvidia, amd, rigovi polovni.
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Prodavam, otkupuvam kriptovaluti (btc, eth, usdt, usdc itn)

Prodavam, otkupuvam rigovi, asic mineri, graficki karti (amd, nvidia) novi i koristeni.

Hosting i nabavka na asic mineri

Prodavam asic mineri.
Paypal i wire transfer uslugi( priem, prakanje, vadenje)
0001.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom