Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Каков пад последниве неколку дена...


Ајде Нео падни под 100ка, да докупам уште повеќе :icon_mrgr:
 
S

silmarillion

Гостин
На youtube искочија мал миљон криптоексперти што анализираат од најмал сајт за дејтање до виртуелни банки и кај да се инвестира. И чудно ми е, односно ми нема логика, да убедуваш луѓе за одредена крипто со недели да ја купуваат, самоуверен си, абе деца продаваш да влезеш таму, и од еднаш има sellout и ти панично постираш на youtube да не продаваат у паника пошто се намалувала вредноста на коинот!?

Па чекај малце, ако сум ја убеден у тој “проект” нели од корист ми е да купам што е множно повеќе по најниска можна цена? Дали тие “проекти” можат да тераат безразлика на цената на коинот? Ете прошле на тоа ICO и сеа треба да тера тоа, ако гледам дека е добра работа без разлика на целата шпекулациска игра, зашто би сакал да ја купувам по поскапо? Тој што верува у ова му одговара panic sell ваљда. Да краткорочно ќе ти се намали у вредност портфолиото, ама у суштина како и на обична берза фаќаш позиции со свеж капитал. Чудно ми е и уште сум на страна од приказнава, можда и е касно за новајлии.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не е касно.[DOUBLEPOST=1517564722][/DOUBLEPOST]
На youtube искочија мал миљон криптоексперти што анализираат од најмал сајт за дејтање до виртуелни банки и кај да се инвестира. И чудно ми е, односно ми нема логика, да убедуваш луѓе за одредена крипто со недели да ја купуваат, самоуверен си, абе деца продаваш да влезеш таму, и од еднаш има sellout и ти панично постираш на youtube да не продаваат у паника пошто се намалувала вредноста на коинот!?

Па чекај малце, ако сум ја убеден у тој “проект” нели од корист ми е да купам што е множно повеќе по најниска можна цена? Дали тие “проекти” можат да тераат безразлика на цената на коинот? Ете прошле на тоа ICO и сеа треба да тера тоа, ако гледам дека е добра работа без разлика на целата шпекулациска игра, зашто би сакал да ја купувам по поскапо? Тој што верува у ова му одговара panic sell ваљда. Да краткорочно ќе ти се намали у вредност портфолиото, ама у суштина како и на обична берза фаќаш позиции со свеж капитал. Чудно ми е и уште сум на страна од приказнава, можда и е касно за новајлии.
Се сложувам.
Секогаш треба одлуките да ги донесуваме со наша глава, а не со главата на некој серко од јутјуб.
Кога има вакви падови важно е да не се паничи, тие што во паника продаваат губат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас се надевам битокинот да падне до 5000 долари, за повторно да влезам, овој пат со поголема сума. Биткоинот кога беше 1100 долари имаше корекција на цена со која падна до 250 долари. Тоа е поголема корекција од оваа која сега се случува. А алтовите во моментов се џабе.
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
На youtube искочија мал миљон криптоексперти што анализираат од најмал сајт за дејтање до виртуелни банки и кај да се инвестира. И чудно ми е, односно ми нема логика, да убедуваш луѓе за одредена крипто со недели да ја купуваат, самоуверен си, абе деца продаваш да влезеш таму, и од еднаш има sellout и ти панично постираш на youtube да не продаваат у паника пошто се намалувала вредноста на коинот!?

Па чекај малце, ако сум ја убеден у тој “проект” нели од корист ми е да купам што е множно повеќе по најниска можна цена? Дали тие “проекти” можат да тераат безразлика на цената на коинот? Ете прошле на тоа ICO и сеа треба да тера тоа, ако гледам дека е добра работа без разлика на целата шпекулациска игра, зашто би сакал да ја купувам по поскапо? Тој што верува у ова му одговара panic sell ваљда. Да краткорочно ќе ти се намали у вредност портфолиото, ама у суштина како и на обична берза фаќаш позиции со свеж капитал. Чудно ми е и уште сум на страна од приказнава, можда и е касно за новајлии.
Повеќето од тие криптоексперти од YouTube веќе имаат фатено добри позиции. Нив им одговара стабилен пазар, минорни флуктуации на цените и пазарна капитализација која иако срамежливо, но сепак да оди во нагорна линија. Наспроти нестабилен пазар кој една FUD шпекулација знае да го измести од шини и да предизвика пазарен bloodbath, во кој, во период од неколку денови се испумпуваат над 300 милијарди долари, пари од луѓе кои не веруваат во никакви проекти и утописка иднина, туку влегле на берза само за профит и брзи пари. Реално, такви се 99% од луѓето кои вложиле во криптовалути.

Нему можеби му одговара panic sell и ниски цени, но тука големо влијание има и fear факторот. Цените може драстично да паднат, и потоа на пазарот да му треба година, две, три за да се опорави. Не им се чека на сите толку време, бидејќи некој фатил позиција на $19000 за биткоин, некој на $1000.

Затоа, секој со своите проценки, математики и јајца.
 

RatkoA

Forex Proffesional Trader
Член од
19 ноември 2017
Мислења
27
Поени од реакции
17
Mi bese strav da gi otvoram moite accounti na Bittrex i Binance ovie dva dena. Ama ne bilo tolku loso.
Poveketo crypto sto gi imam otidoa 5x do 10x vo odnos na BTC prethodnite meseci pa nemase golem pad.
Vo odnos na long term HODL sto gi cuvam na desktop i mobile wallets NEOto se drzi super ama Cardanoto padna dosta vo odnos na USD.
Dokupiv malce ICON isto taka.

Mislam deka najlosoto zavrsi. Odime prema 20.000 + do kraj na mesecot.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Какво дежа ву е ситуацијата со крипто валутите со dot com меурот од пред 15тина години.

Погледнете си ја оваа документарна https://youtu.be/c4TlmkhE3Mw
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Ја имате видено оваа слика?

 

lebowski

Д дјуд абајдс.
Член од
9 јануари 2013
Мислења
39
Поени од реакции
3
Дечки кај купувате биткоин? Со картичка од тутунска не ме остава на coinbase.com
 

RatkoA

Forex Proffesional Trader
Член од
19 ноември 2017
Мислења
27
Поени од реакции
17
Ја имате видено оваа слика?

Sega sme vo awareness phase koga institutional investors pocnuvaat da investiraat.
Tocno kaj first sell off i prviot Bear trap.
Kupuvajte BTC sega zosto nikogas nema da bide eftin kako sega.[DOUBLEPOST=1517909531][/DOUBLEPOST]
Дечки кај купувате биткоин? Со картичка од тутунска не ме остава на coinbase.com
Дечки кај купувате биткоин? Со картичка од тутунска не ме остава на coinbase.com

Probaj na ovoj web site https://localbitcoins.com/buy_bitcoins .
Ima decki od mk sto prodavaat so cash. Ke si napravis account na binance ili mobile wallet (preporacuvam enjin wallet).
Ke gi kontaktiras i ke se sretnes so niv. Ke platis i ke ti prebacat na account.
Coinbase ne prifaka clenovi od mk i banki istotaka.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom