Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако некој продава Биткоин на сегашнава цена, нека ме контактира.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Изгледа копачи на биткоин ке дуваат во фрула - Кожна
 

RatkoA

Forex Proffesional Trader
Член од
19 ноември 2017
Мислења
27
Поени од реакции
17
Najnormalen ciklus na marketot. Posledniot mesec imase tolku golem rast i bese potrebna korekcija. Tie sto se plasat i prodavaat im pravat usluga na golemite igraci (whales) da kupat cryto po eftina cena.
Od druga strana bankite i drugite finasiski institucii preku CNBS i Bloomberg sirat lazni vesti (za Kina i Juzna Koreja) i uste tolku doprinesuvaat neiskusnite da se uplasat i prodavaat so mal profit ili zagubi.
Da mozev sega lesno da kupam BTC so fiat ke si go pojacav portfolioto.[DOUBLEPOST=1516227124][/DOUBLEPOST]BTC ke bide 20.000 $ do kraj na mesecot.
 
Последно уредено:

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
320
Поени од реакции
312
Не би рекол дека се лажни вестите за Кина и Ј. Кореја, но и покрај најавите од тамошните власти, Binance нема криза, прво бидејќи се лоцирани во Хонг Конг, а второ, директорот изјави дека веќе префрлиле неколку сервери на офшор острови (кои досега беа во Ј. Кореја). Така, би требало да се врати растот за брзо време, од што највеќе би изгубиле Кинезите, но знаејќи ги дека се една од најпаметните нации, мислам дека на крај ќе попуштат.
 
N

Nage22

Гостин

Eter ima dobar support na 1000$, mislam deka moze da se kupi okolu ovaa cena i ako padne pod 1000ka da se prodade, ali mislam deka sansite da odi 1100-1200 se pojse od 50% a rizikot e mal.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
А за графички шо прајме, нема ништо на залиха од Балкански до Скандинавски :D
Деновиве ок прилики за да се купи уште нешто :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
I ja baram. Bi zemal 6kom GTX 1080Ti
Не барам NVIDIA, јас барав SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 8 GB, вакви ми требаат 6 парчиња.

Не планирав да се занимавам со копање, али другар сака да почнува, но му фалат финансии, па ќе учествувам и јас, инаку многу замарање е ова со копањето од моја гледна точка.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.005
А за графички шо прајме, нема ништо на залиха од Балкански до Скандинавски :D
Деновиве ок прилики за да се купи уште нешто :)
Наоѓам по нешто ваму и таму, ама луди цени, по 100-150Е по парче плус, и никој не сака да ми продаде повеќе од 24 единици.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Наоѓам по нешто ваму и таму, ама луди цени, по 100-150Е по парче плус, и никој не сака да ми продаде повеќе од 24 единици.
Гледав и јас на Телеграм шиткаат некои, ама изгледа планираат да спечалат преку ноќ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom