Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
32
Здраво луѓе како иде?

Листав назад за одговор но многу оф-топик постови и баталив.

Како може да купам криптовалути online дали со дебитна, со кредитна или пејпал? Има мислам куповина и на Пејпал али пише дека МКД уште не е на листа, друго пробав Coinbase исто ми пише дека не сме поддржани и таму. Каде може брзо и лесно да се купат криптовалути?
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Kes
Член од
28 септември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
79
Здраво луѓе како иде?

Листав назад за одговор но многу оф-топик постови и баталив.

Како може да купам криптовалути online дали со дебитна, со кредитна или пејпал? Има мислам куповина и на Пејпал али пише дека МКД уште не е на листа, друго пробав Coinbase исто ми пише дека не сме поддржани и таму. Каде може брзо и лесно да се купат криптовалути?
http://cex.io/ Без проблем работи за купување и продавање од МК , можат дури ако продаваш парите на сметка да ти легнат
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.727
Поени од реакции
2.151
1610440209710.png

За Биткоин дневна и месечна прогноза. Паник циклусот е интересен.
 

Kes

Член од
9 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали би можеле да ми кажете која криптовалута е накдпбра, односно чреку која страна или програма мпже да се тргува? Некаде каде што би имала објаснување како да тргувам?
I jas sum zainteresirana Isto derege
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
300
Поени од реакции
446
Дали би можеле да ми кажете која криптовалута е накдпбра, односно чреку која страна или програма мпже да се тргува? Некаде каде што би имала објаснување како да тргувам?
Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC).
Се останато да се избегнува според мене.
Јас го користам CEXIO за купување, друга варијанта е CoinMama.
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Kes

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.283
Поени од реакции
2.459
Здраво. Просветлете ме, останав без работа, поим со немам од криптовалути и сега случајно на фб ми се појави нешто со ripple...
 • Здраво,
  Се викам проф. Томас Лаурен и за кратко ќе Ви покажам едноставен метод за заработување на навистина големи пари. Ќе дознаете како за еден ден да заработите 70-100 евра, за 7 дена да исплатите 1200 евра во кеш, а за еден месец дури 3500 евра. Буквално за неколку десетици секунди ќе Ви го откријам секој детаљ од начинот, којшто – дури, ако Ви даде само половина од тоа што ми го даде мене – ќе предизвика дека ќе почнете да заработувате навистина импозантни сми на пари. А што е најважно, тоа ќе го направите:
 • без да си ја загрозувате заштедата – за да почнете доволни ви се само 50 евра
 • 100% легално
 • без потреба од какво било знаење – ова не е инвестирање, па не мора да се разбирате од економија
 • без дополнителен труд – доволно е да одвоите само 10 минути на ден
 • без проблем – 97,3% од корисниците заработуваат благодарение на овој метод
 • и без провизии за банките, финансиските советници и инвестициските фондови!

Го гарантирам тоа, бидејќи самиот заработувам на овој начин. Им го покажав овој метод на моите пријатели и колеги научници. И конечно, што е најважно за мене, досега ја проверија над 800 илјади обични луѓе.Кога почнувале, немале заштеди, често не им стигнувале пари за да си ги платат месечните сметки, а сега може да живеат како што сакаат и не мора да се грижат за пари. Може да си дозволат одмор, да купат нова кола, да се иселат од кај родителите и да си ги купат сите бави работи, коишто претходно не им биле достижни.
Како да заработите 3500 евра за еден месец?
Веќе 15 години се занимавам со истражување на методите за заработување и за борба против нефер практиките на финансиските концерни. Моето професионално искуство ме научи едно нешто:
tipicen scam za navlekuvanje, pazi se od vakvi meilovi!
ako za 10 minuti dnevno kje se zarabotuva 70-100 evra, izmrznati sme nie sto rabotime celo rabotno vreme?

stom si ostanala so rabota ovoj period, gledaj da mozes da najdes nesto sto pobrzo.
kriptovaluti i drugi investiranja, se pravat so nekoj procent od redovna plata (primer 10-20%),
bidejki se rizicni, a ne na niv da se ceka kako izvor za egzistencija!
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: Kes

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.772
Поени од реакции
16.660
tipicen scam za navlekuvanje, pazi se od vakvi meilovi!
ako za 10 minuti dnevno kje se zarabotuva 70-100 evra, izmrznati sme nie sto rabotime celo rabotno vreme?

stom si ostanala so rabota ovoj period, gledaj da mozes da najdes nesto sto pobrzo.
kriptovaluti i drugi investiranja, se pravat so nekoj procent od redovna plata (primer 10-20%),
bidejki se rizicni, a ne na niv da se ceka kako izvor za egzistencija!
Инвестиции во крипто се прават со пари кои можеш да ги прежалиш :D
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Дали некој има искуство да сподели со менувачницата за крипто валути www.cryptotresor.mk во Скопје?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.031
Поени од реакции
1.864
Да прашам од поупатените тука? Ова cex.io е превара или функционира?
Не за друго овака на прва ужасно ми смрди на оние форекс лидер и слични!
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
278
Поени од реакции
73
Да прашам од поупатените тука? Ова cex.io е превара или функционира?
Не за друго овака на прва ужасно ми смрди на оние форекс лидер и слични!
Funkcionira do izvesna suma so kartica megutoa moze i da imas so nekoi od nasive banki problem kaj nekoi proaga kaj nekoi ne :)
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
300
Поени од реакции
446
Да прашам од поупатените тука? Ова cex.io е превара или функционира?
Не за друго овака на прва ужасно ми смрди на оние форекс лидер и слични!
Не сум имал проблем со CEX.io до сега.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
117
Поени од реакции
79
Да прашам од поупатените тука? Ова cex.io е превара или функционира?
Не за друго овака на прва ужасно ми смрди на оние форекс лидер и слични!
Супер работи, од лично искуство ти кажувам.
 
Член од
2 декември 2018
Мислења
72
Поени од реакции
86
https://minepi.com/matelu

Нова криптовалута е ова.Сега моментално нема вредност. Ама во иднина може да кренк како биткоин и едно Пи може да вреди преку 1000 долари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom