Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Zdravo lugje dali ima nekoj sto trguva na etoro neka mi pise da go prasam nesto
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Најдов еден српски сајт преку кој може да се тргува со криптоваути https://www.bitcoinkupovinaprodaja.rs/. Не знам да ли е превара или е све регуларно, иако биѕнисов со боткоин личи на превара, па кој како се снајде

Уште еден добар текст ѕа целиов овој биѕнис http://onlinetrziste.com/2017/10/zarada-na-internetu-rudarenje-kripto-valuta/?unapproved=339856&moderation-hash=267a1f9747b7dad322db69469b20eb9a#comment-339856
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Zasto bi bil druze prevara si se bavat lugeto so otkup i prodazba ?
Автоматски споено мислење:

U koj smisol tvrdis biznisot so bitkoin e prevara da ne go sporeduvas slucajno so one coin ?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Pa ne znam, možebi i ne e, ama ne mi ide u glavata vakov način na rabotenje, bez učestvo na državata vo takva važna oblast kako što se parite.

Znam deka nekoj dosta zarabotil, znam nekolkumina koi rudarat, ma nikako i jas da trgnam. Blokada vo glavata
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Zdravo pocnav da trguvam na etoro e sega za verifikacija mi go bara ovoj dokument kje moze li potocno da mi kazete za kakov dokument stanuva zbor dali od banka treba da izvadam ili?
mozes izvod banka, smetka za telefon, internet, struja, voda so ista fizicka adresa koja si ja koristel za registracija na profilot sto ti e na licna karta, vozacka ili pasos.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Здраво ! Однапред се извинувам ако не е за тука прашањево. Сакам да прашам дали некој знае што е и како е со Futurenet бидејќи мој близок има вложено одредена сума на пари и неможе да ги повлече веќе 2 години. Секоја помош е добредојдена. Ви благодарам.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Nekoj iskustvo so novata valuta PI Coin, da mi pishe vo PP :D fala
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
Биткои веќе неколку недели е над 8800 долари (состојабата можете да ја пратите на графиконот https://www.bitcoinkupovinaprodaja.rs/#)
Иѕгледа дека кризава со Корона вирусов му оди во прилог. Некој опасно ќе се збогати за овие неколку месеци.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Би сакал да споделам со вас можност за заработка со нови крипто валути кои се доста растечки секојдневно. Фирмата е во развој и дава БЕСПЛАТНО коини во вредност од 100 еур при регистрација (Piplshare), со ширење на мрежата дава околу 15 евра од корисник. PronWorild (ЕКСПЛИЦИТНА СОДРЖИНА) работи со кликање на нивните слики и видеа, а може и си прикачување на нови слики и видеа и со ширење на мрежата. Со кликањето може да се направат доста добри пари, во зависност од посветеноста.

Los е нов коин кој излезе на маркетот деновиве, сеуште немам информации како работи, но ќе ве известам. Коините имаат нивна платформа затргување (Geton trading). Постои опција за штекување (staking) при што може исто да се заработува (50 % од сумата која ја имате), особено со поголеми влогови. Штекувањето работи на исти начин како орочување на пари во банка, но овде дава доста повеќе, плус вредноста на коините расте секојдневно.

Кој е заинтересиран повелете линкови за регистрација:


За било какво прашање контактирајте ме во инбокс.
Поздрав.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.843
Поени од реакции
7.624
Bi sakal da spodelam so site vas moznost za zarabotka so novi kripto valuti koi se dosta rastecki sekojdnevno. Firmata e vo razvoj i dava BESPLATNO koini vo vrednost od 100 eur (Piplshare) so sekoja registracija. So sirenje na mrezata dava okolu 15 evra od korisnik. PronWorld (EKSPLICITNA SODRZINA) raboti so klikanje na nivnite sliki i videa, a moze i so prikacuvanje na novi sliki i videa i taka se zarabotuva dosta, no i so sirenje na mrezata. So klikanjeto moze da se napravat dosta dobri pari, vo zavisnost od posvetenosta.

Los e nov koin koj izleze na marketot denovive, seuste nemam informacii kako raboti, no ke ve izvestuvam. Koinite imaat nivna platforma za trejduvane (Geton trading). Postoi opcija za stekuvanje na parite (staking) pri sto moze isto dobro da se zarabotuva (50% profit od sumata koja ja imate), posebno so pogolemi vlogovi.

Koj e zainteresiran povelete linkovi za registracija:


Za bilo kakvo prasanje kontaktirajte me vo inbox.

Pozdrav.
Овде има само едно правило, колку повеќе ќе вложиш толку повеќе ќе изгубиш.

БТВ, да не ти рушам филм, ама останатите прескокнете ги овие глупости
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
19
Поени од реакции
1
Овде има само едно правило, колку повеќе ќе вложиш толку повеќе ќе изгубиш.

БТВ, да не ти рушам филм, ама останатите прескокнете ги овие глупости
Позитивно е дека фирмата дава за почеток. Го разбирам твоето мислење... сепак криптовалутите се иднината на плаќањето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom