Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
Поздрав до сите :D
Околу пред нова година се вклучив во криптовалути и до сега само гледам да земам free биткоин ,литекоин и останати.
( не инвестирам дека сум помал 18 )
Најдов неколку сајтови кои даваат бесплатни биткоин и други криптовалути за гледање реклами или видеја / линкови.
Сега прашањето ми е - Дали и друг вака собира или за џабе е целата работа?
Ке прашате Зошто free епа вака помал од 18год сум ( 16 сум ) а сакам да дојдам до некоја сума кога ке стигнам 18 :D Поубаво ке се измачав овие две години да кликам секој ден и да дојдам до 200-500$ за овие 2год отколку узалудно да седам и да ги гледам цените :D
Во моментов собирам ( Litecoin , DogeCoin , PrimeCoin ) и што мислите за овие криптовалути ке се исплатат? Истотака собирам и BTC Cash, Bitcoin , Dash али ги конвертирам во LiteCoin i Doge.
За сега DogeCoin имам околу 31 али викендов ке се зголеми за околу 3-4-5 , LiteCoin имам 100000litoshi a Prime 0.003( денеска почнав да го собирам и за еден ден стигнав до 0.003 )
Мислења ке ве молам .
Поздрав
 
Член од
16 февруари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Поздрав до сите :D
Околу пред нова година се вклучив во криптовалути и до сега само гледам да земам free биткоин ,литекоин и останати.
( не инвестирам дека сум помал 18 )
Најдов неколку сајтови кои даваат бесплатни биткоин и други криптовалути за гледање реклами или видеја / линкови.
Сега прашањето ми е - Дали и друг вака собира или за џабе е целата работа?
Ке прашате Зошто free епа вака помал од 18год сум ( 16 сум ) а сакам да дојдам до некоја сума кога ке стигнам 18 :D Поубаво ке се измачав овие две години да кликам секој ден и да дојдам до 200-500$ за овие 2год отколку узалудно да седам и да ги гледам цените :D
Во моментов собирам ( Litecoin , DogeCoin , PrimeCoin ) и што мислите за овие криптовалути ке се исплатат? Истотака собирам и BTC Cash, Bitcoin , Dash али ги конвертирам во LiteCoin i Doge.
За сега DogeCoin имам околу 31 али викендов ке се зголеми за околу 3-4-5 , LiteCoin имам 100000litoshi a Prime 0.003( денеска почнав да го собирам и за еден ден стигнав до 0.003 )
Мислења ке ве молам .
Поздрав
Да ме упатиш и мене линкови и слично имам неколку членови у фамилијава шо си седат така и губат време вклучително и јас во некој дел од денот. Ти благодарам евети и маил gjorearsovski5@gmail.com Фала поздрав.
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Дечки доколку има заинтересирани, се бара индивидуа/и што ќе инвестираат во изработка на токен (ИКО). Секој ќе има удел во креацијата во зависност од %.

Имаме спремен проект, да не кажам one&only, па шансите за голем sale се високи.

Целата идеа е сосема спротивна од денешниве ико-а на маркет, нема да е причата за „паметни договори“ или „брзи трансакции“ бла,бла.. Замислата е друга и ќе се одвива во друг правец каде има реални шанси да се употребува и да има корист самиот токен(од таму и ни се позитивните мисли за продажба).

Моментално имаме собрано 7K € од планирани 25К €. Првите ни се наменети за изработка на токенот, поврзување, усер панела и веб додека останатите, скоро цел дел ќе бидат наменети за почетна маркетинг промоција (гоогле, редит, јутуб, фб, медиуми - весници итн итн.)

Доколку има некој заинтересирани, контактирајте ме.
Не ми дава да те контактирам на профилот но слободно прати ми порака кога ке видиш и ќе збориме за деталите.
 

RatkoA

Forex Proffesional Trader
Член од
19 ноември 2017
Мислења
27
Поени од реакции
17
Prodava li nekoj btc. Sakam da kupam za 1.000 $ .
 

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
335
Поени од реакции
323
Поздрав до сите :D
Околу пред нова година се вклучив во криптовалути и до сега само гледам да земам free биткоин ,литекоин и останати.
( не инвестирам дека сум помал 18 )
Најдов неколку сајтови кои даваат бесплатни биткоин и други криптовалути за гледање реклами или видеја / линкови.
Сега прашањето ми е - Дали и друг вака собира или за џабе е целата работа?
Ке прашате Зошто free епа вака помал од 18год сум ( 16 сум ) а сакам да дојдам до некоја сума кога ке стигнам 18 :D Поубаво ке се измачав овие две години да кликам секој ден и да дојдам до 200-500$ за овие 2год отколку узалудно да седам и да ги гледам цените :D
Во моментов собирам ( Litecoin , DogeCoin , PrimeCoin ) и што мислите за овие криптовалути ке се исплатат? Истотака собирам и BTC Cash, Bitcoin , Dash али ги конвертирам во LiteCoin i Doge.
За сега DogeCoin имам околу 31 али викендов ке се зголеми за околу 3-4-5 , LiteCoin имам 100000litoshi a Prime 0.003( денеска почнав да го собирам и за еден ден стигнав до 0.003 )
Мислења ке ве молам .
Поздрав
"Ќарев" и јас на getbitcoin џабе биткоини и тоа цели 20-30 центи за недела, две и пошто некое време не сум 18 год. решив да баталам тоа срање :vozbud: Така да, освен ако 3-4 долара/евриќа не ти вредат многу за цел месец (на сметка на оштетени очи од предолго зјапање во маркетиншка пирамида) не би ти препорачал да се замараш. Исклучок од препоракава е ако случајно имаш стотина други што ќе штрапаат по реклами како твои реферали (препорачани штрапачи), тогаш може и ќе дојдеш до таа бројка од 200 евриќи.
 
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
"Ќарев" и јас на getbitcoin џабе биткоини и тоа цели 20-30 центи за недела, две и пошто некое време не сум 18 год. решив да баталам тоа срање :vozbud: Така да, освен ако 3-4 долара/евриќа не ти вредат многу за цел месец (на сметка на оштетени очи од предолго зјапање во маркетиншка пирамида) не би ти препорачал да се замараш. Исклучок од препоракава е ако случајно имаш стотина други што ќе штрапаат по реклами како твои реферали (препорачани штрапачи), тогаш може и ќе дојдеш до таа бројка од 200 евриќи.
И тоа што викаш.До сега на еден сајт имам околу 5$ на кој добивам 0.1$ секој ден.А за тоа со очите и да не се замарам со ова нели со друго ке се замарам играње игрици ова она.И воедно сакам летоска да направам веб сајт и преку фб да најдам некои души како реферали ако се излажат :D[DOUBLEPOST=1518963225][/DOUBLEPOST]Воедно и имам едно прашање за овие поискусниве.
Вака ако јас сега имам на пример. 1 DogeCoin и ако го конвертирам во биткоин тоа ке ми даде 62 satoshi ( 0.00000062 BTC ) сега јас имам 0.006$ во биткоин и ако се качи цената на биткоин за 1% или 5% јас ке имам повеќе $ односно 0.006$ + 1% или ке ми остане на 0.006$?
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
И тоа што викаш.До сега на еден сајт имам околу 5$ на кој добивам 0.1$ секој ден.А за тоа со очите и да не се замарам со ова нели со друго ке се замарам играње игрици ова она.И воедно сакам летоска да направам веб сајт и преку фб да најдам некои души како реферали ако се излажат :D[DOUBLEPOST=1518963225][/DOUBLEPOST]Воедно и имам едно прашање за овие поискусниве.
Вака ако јас сега имам на пример. 1 DogeCoin и ако го конвертирам во биткоин тоа ке ми даде 62 satoshi ( 0.00000062 BTC ) сега јас имам 0.006$ во биткоин и ако се качи цената на биткоин за 1% или 5% јас ке имам повеќе $ односно 0.006$ + 1% или ке ми остане на 0.006$?
Имаш многу полесни начини за да стигнеш до твојте 500 евра годишно, а и многу повеќе. Не се замарај со вакви работи. Сработи нешто.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Воедно и имам едно прашање за овие поискусниве.
Вака ако јас сега имам на пример. 1 DogeCoin и ако го конвертирам во биткоин тоа ке ми даде 62 satoshi ( 0.00000062 BTC ) сега јас имам 0.006$ во биткоин и ако се качи цената на биткоин за 1% или 5% јас ке имам повеќе $ односно 0.006$ + 1% или ке ми остане на 0.006$?
Нормално дека ако се качи цената на Биткоинот ќе имаш поголема вреднсот во долари. И не замарај со глупости на темата, имаш еден куп теми за PTC сајтови. Ова нема скоро никаква врска со криптовалутите.
 
N

Nage22

Гостин
:) nocoiner :)

people who missed their opportunity to buy Bitcoin at a low price ... and who [are] now bitter at having missed out. The nocoiner takes out his or her bitterness on Bitcoin Hodlers, by constantly claiming that Bitcoin will crash, is a scam, is a bubble, or other types of easily refuted FUD.”
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Троши 15.000 евра на крипто опрема
"Заштедува" 1500 денари од "напајање"
Му горат 30% од купените, и воедно нема други на лагер за да ги замени и така му седат риговите :icon_lol::pos:


МК класика, ова се случуваше и порано ама после толку време и информации на нетов - пак да штедиш на клучен дел од опрема за копање, треба да си тоталка, не можат да сфатат како функционира платено/добиено сегментот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom