Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Dar_Mak

ексцентрик
EE6C69B7-019F-45A5-A8F1-7822CA5CEE47.jpeg
Се гледа сликата?
Hmm Ubiq tvrdi deka e podobrena verzija od Ethereum i kodot mu e direkten fork od Ethereum.

Sto e toa sto go nudi Ubiq, sto go nema veke vo eden kup drugi BaaS platformi(Stratis, Waves, Lisk, etc...)?
Na sto se dolzio momentalniov pump? Kako sto gledam nema nitu eden notable release.

Mozno e da e klasicen pump & dump i ne bi investiral vo nikoj slucaj. Site ovie shitcoini bez nikakva osnova sto se kacuvaat po 400-500% vo edna nedela se posledica na hype ili klasicna manipulacija i koga ke ima korekcija tie ke izgubat najgolem del od nivnata vrednost.
 
D

Drima94

Гостин
yup, and?[DOUBLEPOST=1513913659][/DOUBLEPOST]
@Drima94
Кои се тие коини кои што мислиш дека ќе качат кога ќе има корекција?
Имам инвестирано во рипл,сакам да инвестирам уште во неколку.
Misli"s koga ke zavr"si korekcijata? Vo period na korekcija te"sko deka nekoja kriptovaluta ka"cuva cena osven vo slu"cajov Ripple.[DOUBLEPOST=1513914345][/DOUBLEPOST]
ICON (ICX)

https://coinmarketcap.com/currencies/icon/

Пишувам вторпат за блокчејн проектов, Јужнокорејски со веќе готови проекти и договори со државен и бизнис сектор во Кореја. Кој го пропуштил возот за етер, ада, нео ... еве му шанса.
Сестринска компанија на Coinone, се очекува у најлош случај да биде листан само таму, најверојатно во цела Кореја, огромен пазар, Јануари 15+, 2019 100+.

https://www.reddit.com/r/helloicon/comments/7l33ys/icon_the_future_of_korean_blockchain_is_slacking/

Ада е проект со само whitepaper, овие лансираат мејннет со сите функционалности мешу кои и DEX (децентрализиран ексчејнџ) следниве недели. За да го стигне кепот на АДА, треба секој коин да вреди 30 долари.

Другарски совет, вложете си со време.
Momentalno cenata e 23.5x od ICO, holy shit... definitivno ke posvetam poveke vnimanie na upcoming ICO's.
 
Последно уредено од модератор:

Dar_Mak

ексцентрик
Ок, пошто ги бараташ подробно криптовалутиве и софверскиот аспект, која од овие би “откачил” да си на мое место? За 3-4 од нив истражив малку, но повеќето ги треснав од ракав, па би те прашал за мислење. Апришиетед бро.
 

Dar_Mak

ексцентрик
Uste pobavo prasanje, koja e pricinata za prethodniot rast?
Sveysni li ste deka site shitcoini se piramidi?
Нека се пирамиди де! Јас ќарив 300$ на етер, сега го откачив. Ако почне да скока, пак ќе го купам. Разбери дека од ова се прави пари ако знаеш да играш!
 
@valvoline
Еве некој купил етериум на 300$ за 6000$.Ги продал на 750$ дури бил етериумот.
Неговите 6000$ се направиле 15 000долари.Што овде не е јасно? Значи знаеме дека некој кој што ќе ги чува до последно има голема можност да изгуби,ама дека се прават пари се прават.
 
Нека се пирамиди де! Јас ќарив 300$ на етер, сега го откачив. Ако почне да скока, пак ќе го купам. Разбери дека од ова се прави пари ако знаеш да играш!
Abe sea, nekoj i na sportska prai pari nekoj kuburi i taka. Svojstveno za sekoja piramida e toa so tie na krajot sigurno go jadat stapot i ostanuvaat so prazni gepovi. E sega do koj stadium e stasana piramidata poso site shitcoini se piramidalni prevari od globalen aspekt samo gospod znae
 
На врв