Криптовалути - Генерална дискусија

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Гледам Крипто Трезор отвориле менувачница и во Охрид.

Но зошто пишувате 5 посто провизија, кога на веб сајтот провизијата им варира од 5% до 2.5% во зависност од сумата? Наплаќаат фиксно 5% или не сте разменале повеќе од 100 евра?

5% на поголема сума е многу висока провизија.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Mikica do vcera postavuvase prasanja vo sto da vlozuva. Denes e glaven investiciski crypto guru.
Pa treba samo da sledes videaa da se interesiras se ima na internet..
Treba da se gledaat videa na youtube ke se nauce nesto novo.. ima mn eksperti sto predlagaat sledam gi i imaa napredok na kripto valuti za efikasni pari da se pravat za narednite 4 do 5 god
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.877
Pa treba samo da sledes videaa da se interesiras se ima na internet..
Treba da se gledaat videa na youtube ke se nauce nesto novo.. ima mn eksperti sto predlagaat sledam gi i imaa napredok na kripto valuti za efikasni pari da se pravat za narednite 4 do 5 god
taka e
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Kade e ovaa evrobit na koe mesto se naogja vo BT i koga e otvorena?
Napisi na maps ke te odvede pravo tamo vo menuvacnicata
Автоматски споено мислење:

Добро е што сака да помогне, т.е да си го искаже мислењето...
Камо сите на форумот да беа од помош...
Si go kazuvam ona sto go znam i sto sledam videa i grupi se trudam da naucam nesto..
Mos na nekoj ke mu bide od pomos toa ..
Автоматски споено мислење:

Гледам Крипто Трезор отвориле менувачница и во Охрид.

Но зошто пишувате 5 посто провизија, кога на веб сајтот провизијата им варира од 5% до 2.5% во зависност од сумата? Наплаќаат фиксно 5% или не сте разменале повеќе од 100 евра?

5% на поголема сума е многу висока провизија.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Na golema suma podobro da si plates 5% od menuvacnica ke nema danok da plates na drzavata preku menuvacnica, preku transakcija ke treba da plates samo danok 10% i za transfero na parite plus nekoj posto neznam kolku oti ne sum pravel transver na pari preku banka ..

Samo neznam otkako ke gi staves u banka parite da receme na trabsakcija golema suma neznam dali ujp ke prezeme nesto od dekaa tolku pari tie rab ne mi se jasni neznam tocno sto kako..
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.120
Napisi na maps ke te odvede pravo tamo vo menuvacnicata
Автоматски споено мислење:


Si go kazuvam ona sto go znam i sto sledam videa i grupi se trudam da naucam nesto..
Mos na nekoj ke mu bide od pomos toa ..
Автоматски споено мислење:



Na golema suma podobro da si plates 5% od menuvacnica ke nema danok da plates na drzavata preku menuvacnica, preku transakcija ke treba da plates samo danok 10% i za transfero na parite plus nekoj posto neznam kolku oti ne sum pravel transver na pari preku banka ..

Samo neznam otkako ke gi staves u banka parite da receme na trabsakcija golema suma neznam dali ujp ke prezeme nesto od dekaa tolku pari tie rab ne mi se jasni neznam tocno sto kako..
Микица тебе многу работи не ти се јасни изгледа...

Пак не ми одговори на прашањето, плаќаш фиксно 5% на било која сума, или само шириш дезинформации?

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Микица тебе многу работи не ти се јасни изгледа...

Пак не ми одговори на прашањето, плаќаш фиксно 5% на било која сума, или само шириш дезинформации?

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Vo menuvacnica e 5% samo te kesirat kes pari
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Не е точно варира од 2.5% до 5% во зависност од сумата.

Чисто ме интересира дали има навлезени луѓе во defi просторот од форумот?
 
Член од
18 август 2015
Мислења
159
Поени од реакции
85
Гледам Крипто Трезор отвориле менувачница и во Охрид.

Но зошто пишувате 5 посто провизија, кога на веб сајтот провизијата им варира од 5% до 2.5% во зависност од сумата? Наплаќаат фиксно 5% или не сте разменале повеќе од 100 евра?

5% на поголема сума е многу висока провизија.

Sent from my LM-V450 using Tapatalk
Не само во Охрид, туку во многу други градови.
Некаде во склоп на менувачниците за пари...
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
19
Поени од реакции
12
Ве молам за одговор, metamask во мк е достапна за тргување?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.867
Добар coin за инвестирање за во иднина а да не е повеќе од 5е, ако некој истражувал во скоро време...ама да не е ада.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Algorand е моја препорака ако планираш да го чуваш на долги стази барем неколку години и ако не ти е за чување за кратко време и голема заработка.

Доста е стабилна моментално и добра за акумулација но нема надеж да оди x5 до x10 поради самите креатори кој ја намалуваат цената вештачки. Во скоро време можеби би имала мал раст и би можело да оди околу 1.5-2$ околу октомври кога планираат да имат награди плус со governance и со само чување во валет од 5% моментално би одела до 30% APY за неколку месеци.

Ова лично мое мислење и мои предвидувања само ако маркетот во глобала е стабилен.Сепак сам си направи истражување.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.867
Algorand е моја препорака ако планираш да го чуваш на долги стази барем неколку години и ако не ти е за чување за кратко време и голема заработка.

Доста е стабилна моментално и добра за акумулација но нема надеж да оди x5 до x10 поради самите креатори кој ја намалуваат цената вештачки. Во скоро време можеби би имала мал раст и би можело да оди околу 1.5-2$ околу октомври кога планираат да имат награди плус со governance и со само чување во валет од 5% моментално би одела до 30% APY за неколку месеци.

Ова лично мое мислење и мои предвидувања само ако маркетот во глобала е стабилен.Сепак сам си направи истражување.
Algo ми беше една од првите во кои инвестирав, кај мене моментално е 4% APY
Aко иде до 1.5-2$ би било добро, пошто досега стагнира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom