Криптовалути - Генерална дискусија

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
moze da se kupi so NLB karticka, ja taka na binance zemav ama nemoze da se izvadat od binance toa e zaebanoto
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Како тоа со банкарски кредитни,дебитни(веќе нема веза какви) картички може да се купуваат криптовалути?! Нели банкарите беа против овие дигитални валути?
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.020
Некој да напише колкави се провизиите преку другиве платформи.
Преку бинанс, преку картичка fee-то e 2% и коинот е (1.8%) повеќе од моменталната вредност (за eth), што доаѓа околу 3.8% провизии.
Колку се наплаќа преку cex заедно со трансферот до бинанс, некој да знае?
 
Член од
4 мај 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво дали некој ќе може да ми објасни како да withdraw од binance нов сум и немам вадено.По можност сакам само да ги префрлам од crypto coins на Paypal
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Читав негде дека на 8ми Мај доге ќе рипне на 1$, има ли вистина у тоа?
Смешно беше пред неколку денови...

Ништо чудно веќе оди до 0.7$ , може и со ова темпо да оди 1$
 
Член од
31 август 2018
Мислења
13
Поени од реакции
35
Смешно беше пред неколку денови...

Ништо чудно веќе оди до 0.7$ , може и со ова темпо да оди 1$
Dali znae nekoj kako se pravi withdrawal na dogecoin od Binance, mene ne mi uspea Mi pisuva“Card is not supported“ Dali ako otvoram nerezidentna smetka vo EU banka ke moze (SEPA Countries Banks)? Cisto me interesira ako vlozam kako bi gi izvlekol?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
@dzerasko не можеш да повлекуваш од binance тука во мкд.

Мораш да ги префрлиш на cex.io (знам дека работи од искуство за повлекување на картица), само треба да ги префрлиш во некоја крипто што подржува cex.io kako XRP или LTC (давам пример како крипто со многу мали трошоци за префрлање) и од таму да ги продадеш па пари до банка.

Друг пример ти е cryptotresor.mk каде директно ке ги продадеш во Скопје и кеш на рака со провизија и би требало поевтино да биде само немам искуство во тоа.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Koj posleden se smee..;)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Шо е финтата со тоа "Crisis Profit Way"? Нешто Игор Џамбазов заработил пола милион евра вау мау и слични, па као демек во некоја емисија извадил телефон покажувал трансакции на големи евра? :pos:


Како некоја лоша топ-шоп реклама, или како тие јаките женски шо сакаат да се ебат и се на 500 метри од тебе. Можда грешам, апсолутно сум незапознаен со цела таа галама со криптовалути, само сум радознал. :icon_mrgr:
 
Член од
5 март 2021
Мислења
36
Поени од реакции
44
Шо е финтата со тоа "Crisis Profit Way"? Нешто Игор Џамбазов заработил пола милион евра вау мау и слични, па као демек во некоја емисија извадил телефон покажувал трансакции на големи евра? :pos:


Како некоја лоша топ-шоп реклама, или како тие јаките женски шо сакаат да се ебат и се на 500 метри од тебе. Можда грешам, апсолутно сум незапознаен со цела таа галама со криптовалути, само сум радознал. :icon_mrgr:
Не можеше и та пропалица некоја подобра реклама да направи....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Шо е финтата со тоа "Crisis Profit Way"? Нешто Игор Џамбазов заработил пола милион евра вау мау и слични, па као демек во некоја емисија извадил телефон покажувал трансакции на големи евра? :pos:


Како некоја лоша топ-шоп реклама, или како тие јаките женски шо сакаат да се ебат и се на 500 метри од тебе. Можда грешам, апсолутно сум незапознаен со цела таа галама со криптовалути, само сум радознал. :icon_mrgr:
Иако цената на биткоинот е пониска од историскиот врв од 19.000 € по биткоин, тргувачите сè уште многу заработуваат :pos: :pos: :pos: :pos:

Тука престанав да читам.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Иако цената на биткоинот е пониска од историскиот врв од 19.000 € по биткоин, тргувачите сè уште многу заработуваат :pos: :pos: :pos: :pos:

Тука престанав да читам.
И мене шо сум тотално неупатен ми стана смешно, знам еднаш читав некаде дека 50к се движел биткоинот.

Нека се држи Игорче до јогурт реклами и кондом промоции со 20 годишни рипчиња околу него, ова не му требало. Па и ставиле слики од рандом луѓе од нет, и ги претставуваат како македонци и македонски семејства. :pos:

Овој личи на тој борецот Нурмагомедов. Сашо Богдановски бе :pos::pos::pos: Мада има вакви фаци во западна Македонија. :pos: :pos:

bro.png
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Не верувајте вие во доге. Оно си расте како лудо...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Kajgana Shop

На врв Bottom