Криптовалути - Генерална дискусија

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ке сака некој да даде краток патоказ : каде да се инвестира ( сајт ) како .....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ке сака некој да даде краток патоказ : каде да се инвестира ( сајт ) како .....
јас искрено апсолутно ништо не разбирам :( пред повеќе од две години не знам што ми текна и купив, после скроз ги заборавив. Сега кога се дигна галама се стаив да барам каде тоа сум купил и ме чекаше супер изненадување :D
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
На тоа мислев како би можел да се вклучам во тоа бизнисот :D да купам.. мислам веб сајт нели и потоа дали може со Мк трансакциска или треба да е од друга држава..
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
На тоа мислев како би можел да се вклучам во тоа бизнисот :D да купам.. мислам веб сајт нели и потоа дали може со Мк трансакциска или треба да е од друга држава..
користам coinbase, не знам дали фунцкионира и во мк ова, јас сум надвор
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Kes
Член од
3 февруари 2021
Мислења
33
Поени од реакции
13
Здраво. Бидејќи НЕ сум информиран.Каде и како,на која платформа може да се купуваат/продаваат и крипто валути и странски акции,без проблеми со закон,сигурни трансакции и се попратно.Благодарам однапред.
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво. Бидејќи НЕ сум информиран.Каде и како,на која платформа може да се купуваат/продаваат и крипто валути и странски акции,без проблеми со закон,сигурни трансакции и се попратно.Благодарам однапред.
Od makedonija (so makedonski dokumenti) moze da se trguva na cex.io, ama tamu ima visoki provizii. Mislam deka i na coinmama moze da se kupuva so karticka od Mk. Na Celsius wallet mobilnata aplikacija moze da se kupuva. Na celsius plakjat interes za cuvanne na crypto valuti kaj niv, amane na sekoj. Predlog crypto wallets : Exodus, Coinbase wallet, Nexo wallet, Celsius wallet.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Прашање за многу пари: дали да се купи краткорочно doge и xrp и до каде ќе го дуваат балонот волстритбетс :D
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.018
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Ме интересира како ги повлекувате парите од Binance ?
Имаш 2 решенија, да ги префрлиш од бинанс на cex.io па од cex.io на банкарска сметка или да ги префрлиш од бинанс на човек што врши таква услуга и да ти исплати. Во Скопје има менувачнца во ценар која исто нуди ваква услуга па можеш од бинанс да им ги пуштиш нив и тие ке ти исплатат.
 
Член од
6 јули 2012
Мислења
16
Поени од реакции
21
Na Binance e sigurno se i trades i sl. i lesno mozete da si gi ispratite crypto valutite na wallet. Najsigurni wallets spored mnogumina vo svetot se Exodus, coinbase wallet i isto napomena gore clen za wallets..
Isplati ili kupuvanje crypto preku luge direktno, i vi prakaat crypto Eth/btc na wallet ili dokolku prodavate eth/btc i dr. mu prakate na wallet na lice mesto i kes na raka i toa e toa. Jas taka sum podolgo..

Btw ovie na telefon sto se kopaat kako Pi network (2 faza), Bee network (1 faza) i TimeStope koi gi ima site Free na Play store se bas dobri za edna minuta dnevno, pa zosto da ne, nisto ne gubite. Ete mene me upati covek od America i si stiskam ednas dnevno taka da nisto ne gubite, probajte.
Eve vi kodovi:
Pi Network kod invite: Alek23s
Bee Network kod: beemk1
TimeStope: witness: timestopmk

i za site ima FAQ i WhitePaper.. I KYC za brzo..

Razraboteni se ovie t.e. imaat golemi timovi i se rudari so 25%-30% poveke na Pi i Bee, a na TimeStope 40% poveke. Na TimeStope se pritiska ednas dnevno na kalendarot kaj sto e attendance i dobivate ekstra poeni i dolari. Vo settings odberete da vi pokazuva kolku vi e vo vrednost TimeStope i stiklirajte gi so attendance.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Имаш 2 решенија, да ги префрлиш од бинанс на cex.io па од cex.io на банкарска сметка или да ги префрлиш од бинанс на човек што врши таква услуга и да ти исплати. Во Скопје има менувачнца во ценар која исто нуди ваква услуга па можеш од бинанс да им ги пуштиш нив и тие ке ти исплатат.

Дали земаат процент ?
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Дали земаат процент ?
Не, напротив, даваат процент плус, во зависност од тоа колку си симпатичен. И плус добиваш бонус процент кога поставуваш интелигентни прашања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom