Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
14 август 2018
Мислења
1.376
Поени од реакции
2.547
Може некој совет од поискусните за која платформа да се користи за купување криптовалути. Пробав со binance, направив една трансакција и од тогаш имам порака "Risk Account Detected" секогаш кога пробувам да купам валута. Имам сметка во НЛБ.

Воглавно прашање ми е која платформа поддржува плаќање од нлб и дали е воопшто возможно да се купува од Македонија?
Последниов месец миљарда луѓе се залетаа и отворија бајнанс,па сега неможат да престасаат да ги верификуваат профилите!
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Може некој совет од поискусните за која платформа да се користи за купување криптовалути. Пробав со binance, направив една трансакција и од тогаш имам порака "Risk Account Detected" секогаш кога пробувам да купам валута. Имам сметка во НЛБ.

Воглавно прашање ми е која платформа поддржува плаќање од нлб и дали е воопшто возможно да се купува од Македонија?
И јас купивам со виза од нлб и супер е. Само некој ако има искуство со продажба на крипто валути и префрлање на сретствата на трансакциска, пријавување на данок и слично нека пише.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
390
Поени од реакции
134
Ethereum nakratko - LINK
Gledajte gi i drugite kriptovaluti posebno ovaa, ne e samo BTC
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.459
Поени од реакции
2.004
Како успевате да купите крипто преку binance? Акаунтот ми е верифициран и пак ја добивам следнава порака: This payment method is currently unavailable based on our current terms of use and internet policy. Ова се случува кога пробувам да направам депозит од картичка.

Со advcash можам да направам депозит, но тука имам друг проблем. Пробав со различни картички од различни банки и пак ја добивам оваа порака: the transfer has not been completed.

Coinbase не ја подржува македонија. Останува уште cex.io но тие незнам дали имаат богата понуда на крипто валути како coinbase i binance

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
3 март 2010
Мислења
655
Поени од реакции
319
Еден американец ми ја пуште bittrex како глобална страна за тргување со валути, дали сте слушнале
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
396
Поени од реакции
1.043
Кој сака да купи Биткоин нека ме контактира во ПП. Цената е истата онаа која ќе биде на coinmarketcap на денот на размената, без никакви провизии, единствена давачка плус на тој што купува ќе му биде цената на трансферот што е многу малку. Не ме контактирајте за суми помали од 1000 евра.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
Член од
28 јануари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
36
Совет од мене:
Подалеку од Pi Coin, Mi Coin, Ti Coin и незнам уште ти кој coin.
Споредувањето на Bitcoin со било кој од овие coini од одредени членови на форумот само покажува елементарно непознавање на Blockchain просторот во моментот.
Не само што ниеден од овие coini нема да ја достигне славата на Bitcoin туку загарантирано е дека ќе ги изгубите парите вложени во SCAMS од овој тип.

Има еден куп солидни coini за избор кој позади себе имаат одличен тим и неверојатен потенцијал да не ја рабирам причината да се сака да се инвестира во SCAMS од типот на Pi coin. Мој избор ако веќе сте решиле да инвестирате се: ADA(најдобар тим и најголем потенцијал), ETH, BTC, DOT, ALGO, LTC и RVN.
Ne go zaboravaj Vechain
Автоматски споено мислење:

И јас купивам со виза од нлб и супер е. Само некој ако има искуство со продажба на крипто валути и префрлање на сретствата на трансакциска, пријавување на данок и слично нека пише.
Normalno po evropski standardi i zakon vo evropskata unija e taka ako gi drzis poveke od edna godina nemora da gi odanocuvas a ako resis da gi prodavas pred da pomine godina dena ispod 601 evro dobivka isto taka ne treba da gi odanocuvas no ako e poveke od 601 dobivkata i da ne bidat vo wallet 365 dena ke mora da platis 25 %.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
24
Поени од реакции
24
Што мислите за Cardano (ADA), дали е реален таргет 3$ во 2021?
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Користам Binance но сега имам проблем не можам да ставам депозит, дали некој го имал истиов проблем?
Совет кој wallet го коритите?
Што мислите за Crypterium.com?
 

Attachments

Член од
28 јануари 2008
Мислења
293
Поени од реакции
65
Користам Binance но сега имам проблем не можам да ставам депозит, дали некој го имал истиов проблем?
Совет кој wallet го коритите?
Што мислите за Crypterium.com?

И јас го имам истиот проблем , валјда ова е причината

Јас користам cex.io, таму можеш со картица да купуваш крипто, па да префрлиш крипто на wallet на binance
 
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5

И јас го имам истиот проблем , валјда ова е причината

Јас користам cex.io, таму можеш со картица да купуваш крипто, па да префрлиш крипто на wallet на binance
Да, знам, но провизијата е голема ми излегува околу 25$.
 
Член од
2 декември 2018
Мислења
72
Поени од реакции
86
Šo mislite za ova?

PI network

Ušte edna Ponci šema ili ima nešto?
Prehodno imam spodeleno link za ova eve i sega pak
Besplatno e ednas dnevno se vleguva vo aplikacijata dovolno e samo na telefon da se instalira ne trosi ni internet ni pa koci si kopa pi coini koi momentalno nemaat vrednost ponatamu ke vidime kreatorite ja spremaat za nova kripto valuta pa zosto da ne se proba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom