Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
4 октомври 2019
Мислења
420
Поени од реакции
665
Не може...
Автоматски споено мислење:


Да, ете освен ако не ги шитнеш за кеш нс некој. Ма да искрено ни тоа не знам како иде...
Автоматски споено мислење:

Еве поискусни нека кажат каде може да се кипува и повлекува. Колку е провизија и дали банката во која сме би можелс да забрани тргување со крипто... Ако има некој добро упатен детаљно нека објаsni


Muabetot e Dali mozeda gi prefrlam na kucoin ili na ledjer, da se naprafi transfer of binance na kucoin inaku znam deka se zabraneti vo m., pred 3 nedeli Prefrliv Na kucoin zatoa prasuvam Nim I TOA da NE e dozvoleno
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
decki osven binance (sto ne sakam da ja koristam) i coinbase (sto ja koristam ama imaat dosta limitiran izbor) nekoja druga sto bi ja preporacale dostapna vo EU
i dali ima nekoja finta za da se plakaat pomali fees ili toa e sto e?
Ја неам навлезено со капитал, од тоа шо мајнам си играм дејтрејдање. На црекс24 или гравитекс имаш мали феес 0.20% 0.10% за некои коини 0.80% од трансакција. Така да би трејдал таму со мали суми и би трансферирал у лајткоин или монеро(мали видроу фиис имаш на секоја можна друга менувачница и од таму би ги ликвидирал средствата). Сеа зависи шо те занима ако ти е за попознати срања и бсц коини не би трејдал од овие шо ти ги кажав. Ама ако те заинтересира некој коин глеј на цоинмаркеткеп и според тоа колку волумен има и цена спореди ги маркет фиисот и одлучи кај ти се најмали трошоците за трансакција : ) Малце е дрнкурчење ама ако имаш 2 саати да потрошиш по трансакција не нишо страшно.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ima nekoj saglam launchpad posledno vreme .?
Kaj sto gi prakate proektive u whitelist .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Купување крипто на Binance не е блокирано. Купив без проблем не знам од дека вадите информации дека е блокирано.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Ада гледам си нурна пак на 1.4, не е ложо чоек сега да си прикупи таман и плата за некој ден. Криво мие не послушав дојавата за ФТМ али што е тука е :)
 

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Купување крипто на Binance не е блокирано. Купив без проблем не знам од дека вадите информации дека е блокирано.
Не е блокирано, ама трансакции у фиат не се прават. Немоеш да депотизизраш средства или да ги вадиш у фиат. Друго се работи, т.е банкарските работи и услуги им се укинати за кај нас ; ). Не знам како сеуште оперира CoinPrime. Вајда ќе треба да почнат да работат како вистинска менувачница (со реална ликвидност) а не да искешираат средства преку бајненс за провизии. Се ова како ќе се одрази на размена зависи од ногу фактори.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Ада гледам си нурна пак на 1.4, не е ложо чоек сега да си прикупи таман и плата за некој ден. Криво мие не послушав дојавата за ФТМ али што е тука е :)
Ја тргнаа од eToro поради регулативите што се спремаат во САД, јас ја шитнав на 1.84 пред неколку денови кога почна да се шушка, немам повеќе ада, ги реинвестирав тие пари во MATIC и ONE.
Исто и Djed им е дискутабилен.
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
3
Здраво дечки, дали има опција на некој да му дадам пари и да ми ги префрли на Binance акаунтот или дали го прават тоа дечкиве кај Мавровка (криптотрезор.мк)?

Се обидувам со Visa да купам директно, но не успевам, а читам дека луѓе од мк успеваат. Претпоставувам дека е ради банката (не сум на НЛБ) или некоја нова забрана од Binance. Видов дека може преку cex.io али истечен пасош, истечена лична карта и чекам новите да ги подигнам ама кога ќе биде не знам.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Здраво дечки, дали има опција на некој да му дадам пари и да ми ги префрли на Binance акаунтот или дали го прават тоа дечкиве кај Мавровка (криптотрезор.мк)?

Се обидувам со Visa да купам директно, но не успевам, а читам дека луѓе од мк успеваат. Претпоставувам дека е ради банката (не сум на НЛБ) или некоја нова забрана од Binance. Видов дека може преку cex.io али истечен пасош, истечена лична карта и чекам новите да ги подигнам ама кога ќе биде не знам.
Ај пак.
Побарај на групите некој што продава, ти му даваш денари/долари/евра како ќе се договорите, тој ќе ти префрли усдт на твојот волет, или директива на берзата, само треба да му ја дадеш адресата.
Исто и за вадење, наоѓаш некој што сака да купи, тој тебе кеш на рака, ти него му праќаш на волет/берза.
Ниту провизии, ниту да те гледа УЈП дека имаш прилив од ова.
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
3
Ај пак.
Побарај на групите некој што продава, ти му даваш денари/долари/евра како ќе се договорите, тој ќе ти префрли усдт на твојот волет, или директива на берзата, само треба да му ја дадеш адресата.
Исто и за вадење, наоѓаш некој што сака да купи, тој тебе кеш на рака, ти него му праќаш на волет/берза.
Ниту провизии, ниту да те гледа УЈП дека имаш прилив од ова.
Ок, одлично. Нека ме контактира во ПП некој што е во можност да се договориме за денес/утре
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Здраво дечки, дали има опција на некој да му дадам пари и да ми ги префрли на Binance акаунтот или дали го прават тоа дечкиве кај Мавровка (криптотрезор.мк)?

Се обидувам со Visa да купам директно, но не успевам, а читам дека луѓе од мк успеваат. Претпоставувам дека е ради банката (не сум на НЛБ) или некоја нова забрана од Binance. Видов дека може преку cex.io али истечен пасош, истечена лична карта и чекам новите да ги подигнам ама кога ќе биде не знам.
Има проблем ако сакаш да направиш депозит на евра. Треба да купиш директно(buy with eur)... препорачувам BUSD па после ќе си направиш трејд што сакаш да земеш бидејќи busd ima пар со сите крипто. Провизија со купување од картица е 1.8%
 
Член од
22 февруари 2019
Мислења
315
Поени од реакции
305
Моја прогноза е биткоин на 30000 за 3-6 месеци.
Реално можно. Таму е најцврстиот отпор. Во два наврати Гарет С. тоа го предвидуваше, но поради повеќе актуелни дешавки БТЦ си замина на север.Не следам во крипто шо би влијаело освен вирусов. Но на толку хајп и коцкање мене многу ми е реално паметните да се растовариле и сега новајлиите се на бришан простор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom