Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
28 јануари 2008
Мислења
293
Поени од реакции
65
Na Binance, ne mi ja prifakja karticata od Sparkasse. Ima nekoj slicen problem?
Vo Sparkasse mi rekoja deka transakcijata e odbiena zatoa sto vo Makedonija e zabraneto kupuvanje na kriptovaluti
Со стб немаш проблем :)
не е регулирано
каква е таа забрана? од кого? пацери
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.389
Koristi nekoj Coinbase da kaze iskustvo vo sporedba so Binance? Dali e podobro? Ne znam dali samo kaj mene ali ovaa Binance mn bugovi ima aplikacijata.
Јас користам CoinBase и апликацијата ми работи одлично, и за купување/трејдање не сум имал проблем до сега (ама да знаеш не сум во мкд, картицата не ми е мкд а тоа сигурно игра улога)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.413
Поени од реакции
1.463
Јас користам CoinBase и апликацијата ми работи одлично, и за купување/трејдање не сум имал проблем до сега (ама да знаеш не сум во мкд, картицата не ми е мкд а тоа сигурно игра улога)
И јас користам коинбејз ама и револут, и да ти кажам искрено коинбејз е по не читлива од револут. со револут има поубава прегледност и помали провизии, ми покажува на тацна од која инвестиција колку имам заработка со секоја промена во секунда, било тоа дали се акции или крипто.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.389
И јас користам коинбејз ама и револут, и да ти кажам искрено коинбејз е по не читлива од револут. со револут има поубава прегледност и помали провизии, ми покажува на тацна од која инвестиција колку имам заработка со секоја промена во секунда, било тоа дали се акции или крипто.
Може треба да ја промаб револут и јас, мада ја избегнував до сега (океј нивната платежна картиќка ја избегнував) зашто не сакав да плаќам екстра провизии на други, секако веќе користам друга банка и имам платежна картичка (дебитна не кредитна) немам потреба од плус една картичка. Далеку од тоа дека сум имал лошо искуство со некоја таква платформа, користев Пајонир од 2009 до 2017 за онлајн работа ама тогаш беше зашто мкд банките ми бараа огромна провизија. Сега ја немам таа провизија па зашто да плаќам екстра
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
16
Поени од реакции
5
Екипа здраво. Дали има некој што тргува со акции? Ме интересираат некои работи.
Која платформа или сајт е најдобра и најбезбедна?
Дали може да се префрлат USDT од Binance? Сакам да вложам некое доларче на long.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.538
Поени од реакции
12.675
не сум се бавел со ништо од ова, но ме занима ако има редукции на струја како ќе се копа и тргува :confused:
Исто и брзината на Интернетот сега во оваа криза ??
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.107
Поени од реакции
22.835
не сум се бавел со ништо од ова, но ме занима ако има редукции на струја како ќе се копа и тргува :confused:
Исто и брзината на Интернетот сега во оваа криза ??
kid-shovel.gif
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.772
Поени од реакции
11.417
Na Binance, ne mi ja prifakja karticata od Sparkasse. Ima nekoj slicen problem?
Vo Sparkasse mi rekoja deka transakcijata e odbiena zatoa sto vo Makedonija e zabraneto kupuvanje na kriptovaluti
Пред не кој ден имаше известување од Binance:
With effect from 2021-11-19 09:00 AM (UTC), the USD (SWIFT) bank deposit/withdrawal channel will no longer be supported for certain countries mentioned below.
Нормално, МК е на листата...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.107
Поени од реакции
22.835
Пред не кој ден имаше известување од Binance:
With effect from 2021-11-19 09:00 AM (UTC), the USD (SWIFT) bank deposit/withdrawal channel will no longer be supported for certain countries mentioned below.
Нормално, МК е на листата...
И претходно ретко кој вадеше на картица, кеш исклучиво, наоѓаш купец, му ги праќаш на волет, ти дава кеш, сите среќни, само ујп со прстот во уста оти се тиквари заглавени во Југославија.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
679
Пред не кој ден имаше известување од Binance:
With effect from 2021-11-19 09:00 AM (UTC), the USD (SWIFT) bank deposit/withdrawal channel will no longer be supported for certain countries mentioned below.
Нормално, МК е на листата...
Jas vo sredata kupiv bas preku Shparkasse kartica i ne mi pravese nikakov problem.
Автоматски споено мислење:

Купувајте Loopring, додека има релативно ниска цена. DYOR
Н
На Binance ја нема
 

Kajgana Shop

На врв Bottom