Криптовалути - Генерална дискусија

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.157
Поени од реакции
11.897
Ај нека продолжи да рипа боткоинот


како одлучувате кога е момент за продавање?
 
Член од
8 јануари 2021
Мислења
9
Поени од реакции
6
sakam da prefrlam bitcoini od cex.io na blockhain. kaj adresa ja pisav ne razbiram potocno kaj enter name sto treba da se pise?
ako moze najednostavni postapki kaj treba da odam za da prefrlam. Tnx :)
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
5
Кога ќе добиете пари на трансакциска, што треба да се направи, да се пријави во ујп? Данок како да се плати?
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
212
Поени од реакции
157
Кога ќе добиете пари на трансакциска, што треба да се направи, да се пријави во ујп? Данок како да се плати?
Тоа моментално не е регулирано и е малце проблематично, треба да се консултираш со нив дирекно и доколку добиеш корисна информација те молам да ја споделиш со нас поради тоа што ке ни биде многу корисна во иднина.
 
Член од
2 декември 2018
Мислења
72
Поени од реакции
86
Pi coin e нова криптовалута во втора фаза нема сеуште вредност се очекува до крај на година. Моментално бесплатно се копа од телефон кој е заинтересиран линк
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.509
Поени од реакции
1.672
Аууу сорри моја грешка :D
Инаку дот и ада (y) и ја би ги играл...
За АДА пресметував што како уште пред 2-3 години и сеа ми е криво што не ја купив тогаш, а знаев дека ќе дојде до тука.
БТТ 1=0,013749Еур.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom