Криминалци и криминални групи во МК

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
368
Поени од реакции
688
Дополнителни детаљи за Фадил Елези:

Со Зија Асани биле пријатели и заедно краделе луксузни возила.Во 2007 година го рекетирал сопственикот на Пуцко Петрол, потоа истата година претепал 3 лица, и после 2 месеци бил нападанат од 4 лица, па во 2008 бил во него направен атентат.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
5F3A32F5-9C2F-49D4-9B54-EB844EE65862.jpeg
На сликата овде, до Мехмет Кодра е извесен Цети Тануша па некој со повеќе информации за него, слободно нека надополни.
 
Член од
26 април 2022
Мислења
47
Поени од реакции
51
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Дополнителни детаљи за Фадил Елези:

Со Зија Асани биле пријатели и заедно краделе луксузни возила.Во 2007 година го рекетирал сопственикот на Пуцко Петрол, потоа истата година претепал 3 лица, и после 2 месеци бил нападанат од 4 лица, па во 2008 бил во него направен атентат.
фадил никогаш ме се поврзувал со луксузни коли....туку со дрога...а за атентатот имам пишувано. Преживеа влез на метак во предниот дел од челото, и излез во задниот дел(од страна)

Рекетот врз Пуцко се поврзува со фрлањето на кашикара на неговата бензиска пумпа во ценатор на Кичево

ПС.тие кои работеа за него во златното време, откако се разделија со него поради ранувањето....доста пари покажаа во последно време. Изгледа си ги наставија бизнисите, но сега во нивно својство, а не да работат за Фадил
некои и си исградија викендици со базени,....скапи мотори...
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
382
фадил никогаш ме се поврзувал со луксузни коли....туку со дрога...а за атентатот имам пишувано. Преживеа влез на метак во предниот дел од челото, и излез во задниот дел(од страна)

Рекетот врз Пуцко се поврзува со фрлањето на кашикара на неговата бензиска пумпа во ценатор на Кичево

ПС.тие кои работеа за него во златното време, откако се разделија со него поради ранувањето....доста пари покажаа во последно време. Изгледа си ги наставија бизнисите, но сега во нивно својство, а не да работат за Фадил
некои и си исградија викендици со базени,....скапи мотори...
се разбра кој го испука
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
се разбра кој го испука
еден од инспекторите кои го сослушуваше фадил откако му се врати свеста ми е познаник, и ми кажа дека фадил бил истраен во тоа да не кажува кои биле луѓето што го пукале.
фадил сега можи да се сретни само по болници...низ град го нема
Побитен факт при пукањето е што при претресот во неговата куќа после пукањето, најдени се 33 кг ,,прашкаста материја,, за која од мвр кажале дека е смеса за збогатување на дрога

Ова отвара многу претпоставки..од која едната е дека се работело за дрога не за материјал за збогатување, и дека некој во Мвр ја ќарил, што се вели за без париѓ
 
Член од
13 јуни 2022
Мислења
58
Поени од реакции
105
еден од инспекторите кои го сослушуваше фадил откако му се врати свеста ми е познаник, и ми кажа дека фадил бил истраен во тоа да не кажува кои биле луѓето што го пукале.
фадил сега можи да се сретни само по болници...низ град го нема
Побитен факт при пукањето е што при претресот во неговата куќа после пукањето, најдени се 33 кг ,,прашкаста материја,, за која од мвр кажале дека е смеса за збогатување на дрога

Ова отвара многу претпоставки..од која едната е дека се работело за дрога не за материјал за збогатување, и дека некој во Мвр ја ќарил, што се вели за без париѓ
Фадил знам дека и 10 години работеше илегално во Швајцарија па после одлежа 3 години затвор
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Dali golemite ribi se Enver is Osman demiri braqovi so biznisot so koke?
Ke odis u Grcec, posle dzamijata ke svrtis levo pa sve po patot desno ke dojdes na eden parking. E tuka ko ke dojdes ke viknes na cel glas " Dali gooolemite ribi Enver i Osman Demiri se ???? so biznisot so Koka?."
I ko ke ti padne nekoja cigla na glava ili ko ke te zdrvi nekoja tabla gips karton, ke
doznaes deka lugjeto se zanimavaat so gradeznistvo, po receptot, cigla za cigla.
Mozez i drugar ti Chapo i Guzman da gi zemes, ke ve sobere u kola na edno sediste.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Нефи Усеини доби ослободителна пресуда
од Фокус 27.06.2022 16:45


Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери
од Fokus 28.06.2022 18:24


Нефи Усеини пак се тепал во Охрид
од Fokus 22.06.2022 23:25


Какви Вори В Законе какви бакрачи, таму во тие држави за да бидеш во политика треба да си бивш криминалец или не те ставаат на функција, тука за да бидеш во политика и на функција треба да си актуелен криминалец и готово, веќе спремен си па назначен :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom