Криминалци и криминални групи во МК

Член од
12 април 2021
Мислења
75
Поени од реакции
187
Ne znam nekoj dali ima pisano ama poslednava nedela bese dosta interesno kaj mene u maalo. Prvo so pukanjeto na tute pred tobako a posle toa i so pukanjeto na dodon popoznat kako wapaj vrz milan kubin karatist i bokser mnogu spremno dete sto od malo go znam. Na dodon mu prekurcalo valjda i go ceka na kubin pred vlez i go puka pet sest pati no za negova nesrekja ne uspeva da go pogodi niednas tuku go grebnuva na 2 mesta. Utredneta kubin mu uletuva u ekvilibrium so zarez od crna 13ka inace najludiot kur sto sum go zapoznal i so koj sum sedel u mojot zivot i go gazat od mavanje dodon sose stolici krsenje sose majki ebavanke za na kraj kulturno izleguvanje pred rrstoran cekanje da dojde policijata i samoprijavuvanje. Mi spomnaa decava od maalo deka im dale pritvor no ne sum siguren. Dodon e na poteg sega kjr vidime. Pozz do sledno citanje koga kje imam povekje info
Toa e istiot dodon sto pusese kur vo Bugarija?
 

Cucuk

Pero Afrika
Член од
24 јануари 2022
Мислења
16
Поени од реакции
19
Za slednata svetska epidemija, daleku bila, ic nemora u labaratorija da pravat virus, u Idrizovo ke go najdat, ne kovid nego krokodilovid, ni vakcini ni maski nisto nema da ne spasi. Kojznae sto sve ima po toa kebinjata i po toa posebno chergite (da ne me razberat pogresno respekt kon pravite vernici) koga klanjaat u hodnik na 6to odelenie za petocna molitva kaj toj losiot mal shejk sto gi regrutira za Isis.
Si go pominal ti idrizovo kako sto gledam ne zboris na pamet
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Можда не е фер да раскажувам и паметувам јас лично, ама големо животно школо е затворот, само има и големи последици, длабоко фрустрирачка средина е и најчесто цел живот после тоа си го носат тој модел на понашање во себе, тоа е така зошто си има траумтско потекло тој ментален склоп што е неопходен за да преживееш таму и да опстанеш, слично на служење војска ама многу полошо, ваму се јадат меѓусебе доста болни умови, добрата страна на затворот е што паметните развиваат покајание и ретроспективно себеанализирање, после тоа кога ќе излезат имаат сосем друг поглед на животот.
Taka e Hrabar prijatele.
Eve primer od dobra familija si, te interesiraat visoko mislovni raboti psiholigija, sport, ponekoja veshtina za samoodbrana. Bez nikakvi kriminalni crti, bez potreba od brzi pari, bez sociopatija. moralot na visoko, ljubitel na filantropijata, so kolektivna svesnost za voopsto covestvoto kako celina.
I vo krugovite kade tesniot skopski krug generaciski te primoruva da izleguvas stalno ima rckala, buckala, zavidlivi, kleti. Den za den rckaat, drpaat, denot stanuva mesec, pa godina. Eden den se vljubuvas, isto i tvojot pobratim, najdobar drugar so kogo delis i radost i taga. Izleguvate parovi, na pat za doma niz istoto maalo pak naletuvas na rckala. Sega ti udiraat na ljubovta. Rckata stanuva perverzija, puka film, nastanuva tepacka, bliskiot ti e ranet stitejki ja tvojata ljubov. Ti pagja mrak na oci i mu ja zdrobuvas tikvata na rckaloto perverzno od asfaltot. Vo afekt vo mig.
Sudot ne go interesiraat emocii. Studen, bezdusen te meri na vaga ko na pazar. Negovite prodolzeni race te domeruvaat od kakva familija si i koj ti e standardot, da vidat dali mozat da izvlecat sto poveke. Poveke i poveke duri ne ti ja iscedat i ispijat krvta.
Zavrsuvas tamu kaj sto zavrsuvas vo temnica so site na kup. I gledas, vpivas, celo vreme na shtrek, identitetot sto si go imal, go ostavas doma. Poleka poprimas i zboruvas na jazik koj nikogas ne si go poznaval i zborel.
Koga konecno izleguvas na svetlina, izleguvas drug covek. Se vrakas kaj sto go ostavi stariot identitet. Prvite meseci se budis stalno vo vremeto kako tamu rano nautro so "orientir prva dzamija" , stalno ripnat na noze, bez slow motion, bez merak za zivotot, siv i prazen. Posle nekoe vreme pocnuvas da si doagjas na sebe, ama nekoe drugo sebe, nekoja treta licnost, nikogas onoj sto si bil pred da se liznes vo kanalot.

ps. Salvatore pred da se iznasmees i izrugas, pisi ti nekoja tvoja storija pa i nie da ti stavime nekoj lajk, a ako ti e tolku smesno ti slobodno vrati se tamu. ss
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Taka e Hrabar prijatele.
Eve primer od dobra familija si, te interesiraat visoko mislovni raboti psiholigija, sport, ponekoja veshtina za samoodbrana. Bez nikakvi kriminalni crti, bez potreba od brzi pari, bez sociopatija. moralot na visoko, ljubitel na filantropijata, so kolektivna svesnost za voopsto covestvoto kako celina.
I vo krugovite kade tesniot skopski krug generaciski te primoruva da izleguvas stalno ima rckala, buckala, zavidlivi, kleti. Den za den rckaat, drpaat, denot stanuva mesec, pa godina. Eden den se vljubuvas, isto i tvojot pobratim, najdobar drugar so kogo delis i radost i taga. Izleguvate parovi, na pat za doma niz istoto maalo pak naletuvas na rckala. Sega ti udiraat na ljubovta. Rckata stanuva perverzija, puka film, nastanuva tepacka, bliskiot ti e ranet stitejki ja tvojata ljubov. Ti pagja mrak na oci i mu ja zdrobuvas tikvata na rckaloto perverzno od asfaltot. Vo afekt vo mig.
Sudot ne go interesiraat emocii. Studen, bezdusen te meri na vaga ko na pazar. Negovite prodolzeni race te domeruvaat od kakva familija si i koj ti e standardot, da vidat dali mozat da izvlecat sto poveke. Poveke i poveke duri ne ti ja iscedat i ispijat krvta.
Zavrsuvas tamu kaj sto zavrsuvas vo temnica so site na kup. I gledas, vpivas, celo vreme na shtrek, identitetot sto si go imal, go ostavas doma. Poleka poprimas i zboruvas na jazik koj nikogas ne si go poznaval i zborel.
Koga konecno izleguvas na svetlina, izleguvas drug covek. Se vrakas kaj sto go ostavi stariot identitet. Prvite meseci se budis stalno vo vremeto kako tamu rano nautro so "orientir prva dzamija" , stalno ripnat na noze, bez slow motion, bez merak za zivotot, siv i prazen. Posle nekoe vreme pocnuvas da si doagjas na sebe, ama nekoe drugo sebe, nekoja treta licnost, nikogas onoj sto si bil pred da se liznes vo kanalot.

ps. Salvatore pred da se iznasmees i izrugas, pisi ti nekoja tvoja storija pa i nie da ti stavime nekoj lajk, a ako ti e tolku smesno ti slobodno vrati se tamu. ss
Па работи како незаслужен ќотек, неправда од чувари, силување и ред други работи, колку и да си јак ако ги гледаш секојдневно, а не дај Боже ако ги доживееш, сигурно ќе остават траг на личноста, знам дека и чаршафи кога собираат кога им е редот на затворениците, буквално не смеат да прашаат ни од што е крвта ни ништо, знам се делат на тие што одат да вежбаат во импровизираната теретана и во библиотека, знам и дека копаничарство се поретко се одржува како занает таму, најсмешни се тие билдери огромни што трчаат кога се дели метадонска терапија, ама разбирливо е се тоа е животот таму.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
19
Поени од реакции
23
Dali nekoj ima info za Alek od gege tezok krimos so poveke nadimaci za da prikriva dela
 
Член од
29 јануари 2022
Мислења
7
Поени од реакции
10
Taka e Hrabar prijatele.
Eve primer od dobra familija si, te interesiraat visoko mislovni raboti psiholigija, sport, ponekoja veshtina za samoodbrana. Bez nikakvi kriminalni crti, bez potreba od brzi pari, bez sociopatija. moralot na visoko, ljubitel na filantropijata, so kolektivna svesnost za voopsto covestvoto kako celina.
I vo krugovite kade tesniot skopski krug generaciski te primoruva da izleguvas stalno ima rckala, buckala, zavidlivi, kleti. Den za den rckaat, drpaat, denot stanuva mesec, pa godina. Eden den se vljubuvas, isto i tvojot pobratim, najdobar drugar so kogo delis i radost i taga. Izleguvate parovi, na pat za doma niz istoto maalo pak naletuvas na rckala. Sega ti udiraat na ljubovta. Rckata stanuva perverzija, puka film, nastanuva tepacka, bliskiot ti e ranet stitejki ja tvojata ljubov. Ti pagja mrak na oci i mu ja zdrobuvas tikvata na rckaloto perverzno od asfaltot. Vo afekt vo mig.
Sudot ne go interesiraat emocii. Studen, bezdusen te meri na vaga ko na pazar. Negovite prodolzeni race te domeruvaat od kakva familija si i koj ti e standardot, da vidat dali mozat da izvlecat sto poveke. Poveke i poveke duri ne ti ja iscedat i ispijat krvta.
Zavrsuvas tamu kaj sto zavrsuvas vo temnica so site na kup. I gledas, vpivas, celo vreme na shtrek, identitetot sto si go imal, go ostavas doma. Poleka poprimas i zboruvas na jazik koj nikogas ne si go poznaval i zborel.
Koga konecno izleguvas na svetlina, izleguvas drug covek. Se vrakas kaj sto go ostavi stariot identitet. Prvite meseci se budis stalno vo vremeto kako tamu rano nautro so "orientir prva dzamija" , stalno ripnat na noze, bez slow motion, bez merak za zivotot, siv i prazen. Posle nekoe vreme pocnuvas da si doagjas na sebe, ama nekoe drugo sebe, nekoja treta licnost, nikogas onoj sto si bil pred da se liznes vo kanalot.

ps. Salvatore pred da se iznasmees i izrugas, pisi ti nekoja tvoja storija pa i nie da ti stavime nekoj lajk, a ako ti e tolku smesno ti slobodno vrati se tamu. ss
Bas taka Ramka, jas dva pati vleguvam i izleguvam niz tie vrati, po tie mracni hodnici.. Prviot pat koga se vrativ doma kade sto sum go ostavil identitetot mi trebaa 3meseci za da go prilagodam barem malku sonot,sekoe utro mala galama ili tropkanje na vrata od wc jas ripav na noze mirno bas kako sto vikas bez slow motion i si vikav vo sebesi se uspav za postrojuvanje go jadev raport...po 2minuti se svestuvam gledam deka sum doma, nema cimeri nema stroj samo zidovite domasni i psihata seuste nestabilizirana.. koj pominal niz tie vrati znae kako e bas ubavo objasni Ramka, znam deka ova sto go pisuvam e offtopic samo sakav da se nadovrzam na Ramka.
 

Cucuk

Pero Afrika
Член од
24 јануари 2022
Мислења
16
Поени од реакции
19
Abe gleda covek kanal i saka da go preskokne mu izgleda ko pola metro, i ke se strcha ke skokne i misli preripal i trchaa, a kanalot da e 3 metra baska dlabok, ustvari padnal se ostail. (n)
Koj se liznal se liznal znae kako e vnatre,drugite neka gledaat da ne lizgaat na suvo motikata na ramo i arbajten ✌
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
[/QUOTE[/QUOTE]
Dali nekoj ima info za Alek od gege tezok krimos so poveke nadimaci za da prikriva dela
Чичин ова кантер ли е па да не те препознаат со друг никнејм
Ај сега гитла у школо да не лапаш неоправдан
Автоматски споено мислење:

Koj se liznal se liznal znae kako e vnatre,drugite neka gledaat da ne lizgaat na suvo motikata na ramo i arbajten ✌
Сами слабите паѓаат има многу што го прерипаа сега живеат американски сон
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Bas taka Ramka, jas dva pati vleguvam i izleguvam niz tie vrati, po tie mracni hodnici.. Prviot pat koga se vrativ doma kade sto sum go ostavil identitetot mi trebaa 3meseci za da go prilagodam barem malku sonot,sekoe utro mala galama ili tropkanje na vrata od wc jas ripav na noze mirno bas kako sto vikas bez slow motion i si vikav vo sebesi se uspav za postrojuvanje go jadev raport...po 2minuti se svestuvam gledam deka sum doma, nema cimeri nema stroj samo zidovite domasni i psihata seuste nestabilizirana.. koj pominal niz tie vrati znae kako e bas ubavo objasni Ramka, znam deka ova sto go pisuvam e offtopic samo sakav da se nadovrzam na Ramka.
Истата работа се случува кога ќе се вратиш од војска. Војската е еден вид полабав затвор и има многу сличности. Особено од психолошки аспект.
Секако, у крајна линија затворот е далеку посрање работа, но кој бил у војска може да знае отприлика најблиску како е да си у затвор, а да не идеш у затвор. Мене така ми се чини.

Ја едно пола година после војска, кога ќе се разбудев сабајле, пред да отворам очи, пцујам и си викам, у курац, кој ќе иде сеа на постројување, кој ќе излегува надвор на минус 15, у 6 сабајле да се заебава, да црнчи... и кога ќе ги отвориш очите, одеднаш - у пичку матер радост - што не си више у војска. И така, секое сабајле, едно пола година/година, после војска.
Значи ја бев у војска уште едно година дена, секој ден по неколку минути, насабајле, кога ќе се разбудам, а пред да отворам очи.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Ич не ми е ќејф, што дојде ред да пишувам за ликов, ама што е тоа е.

Мартин Тодоров Додон работел за некој јак човек во Мвр, растуриле со екстази низ Скопје, Додон толку бил засилен што сакал целото екстази да оди преку него, вршел притисок на сите што што работат со екстази од него да купуваат, ако не падне оваа власт голема е веројатноста и тоа да се случи, ликот живеел на многу висока нога, имал стан во Џевахир, скапи коли и мотори и нормално, цело време нашмркам ко лудак, лично јас мислам дека дел од главата на дечкото не размислува рационално, се гледа тоа по тоа како влегува во конфликти и како ги врши делата.
 

Cucuk

Pero Afrika
Член од
24 јануари 2022
Мислења
16
Поени од реакции
19
Ич не ми е ќејф, што дојде ред да пишувам за ликов, ама што е тоа е.

Мартин Тодоров Додон работел за некој јак човек во Мвр, растуриле со екстази низ Скопје, Додон толку бил засилен што сакал целото екстази да оди преку него, вршел притисок на сите што што работат со екстази од него да купуваат, ако не падне оваа власт голема е веројатноста и тоа да се случи, ликот живеел на многу висока нога, имал стан во Џевахир, скапи коли и мотори и нормално, цело време нашмркам ко лудак, лично јас мислам дека дел од главата на дечкото не размислува рационално, се гледа тоа по тоа како влегува во конфликти и како ги врши делата.
Potocno go cuva kumot koj e mn jak vo ets i pari napravi so amf..toa za rabotata da ide samo preku nego e tocna i tocno e deka im pravi pritisok na site sto rabotat da kupuvaat od nego zatoa i na Baze mu go pusese u bg
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Potocno go cuva kumot koj e mn jak vo ets i pari napravi so amf..toa za rabotata da ide samo preku nego e tocna i tocno e deka im pravi pritisok na site sto rabotat da kupuvaat od nego zatoa i na Baze mu go pusese u bg
Никој не ни претпоставувал дека он, некогаш може да стане и проблематичен тип.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Се зборува дека, работата од Мвр е затегната и дека убијците на Камер и Јонуз Идризи, ќе бидат фатени и легитимно осудени за брзо време, зошто за случаите меѓудругото, имале и еден куп докази за сторителите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom