Криминалци и криминални групи во МК

Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
дечки здраво спамер хере абе 2 недели ристе бањоглав страда од извршителска мафиашка игра ни еднаш не го спомнавте толку ле не е интересен/на целата прикаска или никој нема штипјанец да ни долови што кај како ?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
На каналот со најнови прислушкувани разговори, се појави аудио снимка каде се слуша дека Зоки Кичеец ургира за случајот каде Цветко и неговите го нападнаа Зафир, во разговорот се спомнуваат и Кики и Шеваљ. Целосни имиња и презимиња не ставам, зошто случајот и ликовите повеќе пати наназад детално сме ги напишале.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776

На вакви гомна дркате. Не ги истепа овој жениве зашто е ненормален или слично, туку затоа што му се може. Брат е на познат криминалец у Ниш и нико нам ништа не може. Што сакаме ќе праиме.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.420
Поени од реакции
9.095

На вакви гомна дркате. Не ги истепа овој жениве зашто е ненормален или слично, туку затоа што му се може. Брат е на познат криминалец у Ниш и нико нам ништа не може. Што сакаме ќе праиме.
А овај што снима наместо да помогне, сигурно некое мажиште.
Срамота.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
А овај што снима наместо да помогне, сигурно некое мажиште.
Срамота.
Сум размислувал одамна за вакви коментари. На почетокот сум се слагал со нив, но сфаќам сега дека ти е погрешно ова. Во случајов, боље е да сними, неголи да не сними, а да иде да се пресметува со криминалецон. Може има оружје у него. Тој е брат на познат криминалец у Ниш.

И денес, на пример, сметам дека (во огромен број на случаи) е подобро да се сними, отколку да се вмешаш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.420
Поени од реакции
9.095
Сум размислувал одамна за вакви коментари. На почетокот сум се слагал со нив, но сфаќам сега дека ти е погрешно ова. Во случајов, боље е да сними, неголи да не сними, а да иде да се пресметува со криминалецон. Може има оружје у него. Тој е брат на познат криминалец у Ниш.

И денес, на пример, сметам дека (во огромен број на случаи) е подобро да се сними, отколку да се вмешаш.
Те разбирам и логиката е таа, се согласувам.
Јас поаѓам од точка дека ваквите дебили се такви ради што не ги качи закон и никој не им покажал заби, така да и снимката ќе помине како ништо да не било.
Не мора да оди и да се тепа, едноставно да ги тргни жените од насилникот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Педагошки опалени воспитни. Доволно меки да не предизивикаат повреди, а сепак доволно силни да даде до знаење дека наредната ќе биде финална.
Браво за брат му на Ајкула.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Те разбирам и логиката е таа, се согласувам.
Јас поаѓам од точка дека ваквите дебили се такви ради што не ги качи закон и никој не им покажал заби, така да и снимката ќе помине како ништо да не било.
Не мора да оди и да се тепа, едноставно да ги тргни жените од насилникот.
Не сум сигурен дека ништо нема да биде после снимкава. Имаат тие на власт црвена линија до каде ги толерираат криминалците. Не е баш све здраво за готово. Али сум сигурен дека ако не беше снимено, ама баш ништо немаше да му се деси на волов.

Пример, Беливук. Работел за власта и таа го игнорирала. Но, престанаа да го игнорираат и го уапсија. Кога? Кога почна да претерува? Не. Он одамна си ги праи овие ствари.
Го уапсија кога почнал да праќа абери за Вучиќ - да не се курчел Вучиќ, многу, многу.

Тоа е само уште еден од многуте докази за тоа дека типовине од Грчец и Дуќанџик, по кои се дрка тука навелико, како и по други криминалци од Битола, Скопје... Све тоа одма може да отиде јабана ако лик како Заев, Али, Грујо... посака. Бајруш е жив пример.
Сакам да ви кажам не ни сањајте вие овде на темава, дека ликови како Оки или нетијазнам кој уште тука што го спомињате, му можат нешто на Али, или Заев.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.420
Поени од реакции
9.095
Не сум сигурен дека ништо нема да биде после снимкава. Имаат тие на власт црвена линија до каде ги толерираат криминалците. Не е баш све здраво за готово. Али сум сигурен дека ако не беше снимено, ама баш ништо немаше да му се деси на волов.

Пример, Беливук. Работел за власта и таа го игнорирала. Но, престанаа да го игнорираат и го уапсија. Кога? Кога почна да претерува? Не. Он одамна си ги праи овие ствари.
Го уапсија кога почнал да праќа абери за Вучиќ - да не се курчел Вучиќ, многу, многу.

Тоа е само уште еден од многуте докази за тоа дека типовине од Грчец и Дуќанџик, по кои се дрка тука навелико, како и по други криминалци од Битола, Скопје... Све тоа одма може да отиде јабана ако лик како Заев, Али, Грујо... посака. Бајруш е жив пример.
Сакам да ви кажам не ни сањајте вие овде на темава, дека ликови како Оки или нетијазнам кој уште тука што го спомињате, му можат нешто на Али, или Заев.
Сањаат децата, јас не бидејќи како што имам и порано напишано во мн поорганизирани држави од вукојебинава наша власта контролира се' - камо за тука.

Во однос на снимањето, пре би мене да ми врзи два шамари и да си поќутам одошто да седам и да снимам гледајќи како шамара жена - ама тоа сум само јас.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.212
Поени од реакции
78.776
Во однос на снимањето, пре би мене да ми врзи два шамари и да си поќутам одошто да седам и да снимам гледајќи како шамара жена - ама тоа сум само јас.
Денес, во ова време. Најбоља опција е да го снимиш. Особено у Македонија. Да, не признава суд снимка и слично, али јавноста признава.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
Има еден интересен случај кој се случил пред неколку години во Скопје, во Стара Чаршија, кога неколку лица киднапираа еден дечко во сред бел ден.Да влезам у детали, се работи за 2 брака торбеши, кој што долго време имаат дукан во Стара Чаршија, и еден од браката имал проблем со неколку момци од Грчец.Името на тој дечко е Ерен, лугето кој го знаат велат дека со него се закачиле за пари, и дека после тоа ретко кога доага во Стара Чаршија.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Има еден интересен случај кој се случил пред неколку години во Скопје, во Стара Чаршија, кога неколку лица киднапираа еден дечко во сред бел ден.Да влезам у детали, се работи за 2 брака торбеши, кој што долго време имаат дукан во Стара Чаршија, и еден од браката имал проблем со неколку момци од Грчец.Името на тој дечко е Ерен, лугето кој го знаат велат дека со него се закачиле за пари, и дека после тоа ретко кога доага во Стара Чаршија.
Да не се истите торбеши што се во војна со Куртовиќ сега?
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
Да не се истите торбеши што се во војна со Куртовиќ сега?
Не, Куртовики се да кажеме во војна поради бизнисот, инаку тие торбеши се сопственици на 2-3 локали "Baguette de minut" "Balkan Tantuni" и мислам дека имаат аутоперална.Инаку торбешише кој се закачени Куртовики скоро пред 3 години се вратија во родниот крај, бидејки порано живееа во Бруксел, Белгија.
 
Член од
6 декември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
68
Не сум сигурен дека ништо нема да биде после снимкава. Имаат тие на власт црвена линија до каде ги толерираат криминалците. Не е баш све здраво за готово. Али сум сигурен дека ако не беше снимено, ама баш ништо немаше да му се деси на волов.

Пример, Беливук. Работел за власта и таа го игнорирала. Но, престанаа да го игнорираат и го уапсија. Кога? Кога почна да претерува? Не. Он одамна си ги праи овие ствари.
Го уапсија кога почнал да праќа абери за Вучиќ - да не се курчел Вучиќ, многу, многу.

Тоа е само уште еден од многуте докази за тоа дека типовине од Грчец и Дуќанџик, по кои се дрка тука навелико, како и по други криминалци од Битола, Скопје... Све тоа одма може да отиде јабана ако лик како Заев, Али, Грујо... посака. Бајруш е жив пример.
Сакам да ви кажам не ни сањајте вие овде на темава, дека ликови како Оки или нетијазнам кој уште тука што го спомињате, му можат нешто на Али, или Заев.
Баш знаеш кој од овде и на кого дркаат, чим толку зборуваш за дркање ќе излезе на крај дека ти им го имаш меракот
 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
13
Поени од реакции
2
А овај што снима наместо да помогне, сигурно некое мажиште.
Срамота.
Те разбирам и логиката е таа, се согласувам.
Јас поаѓам од точка дека ваквите дебили се такви ради што не ги качи закон и никој не им покажал заби, така да и снимката ќе помине како ништо да не било.
Не мора да оди и да се тепа, едноставно да ги тргни жените од насилникот.
Сањаат децата, јас не бидејќи како што имам и порано напишано во мн поорганизирани држави од вукојебинава наша власта контролира се' - камо за тука.

Во однос на снимањето, пре би мене да ми врзи два шамари и да си поќутам одошто да седам и да снимам гледајќи како шамара жена - ама тоа сум само јас.
Абе позади тастатура во сигурноста на глувчешката дупка е многу лесно да си маЖ!!! Да не бидам погрешно разбран ниту те знам ниту имам нешто против, лично, ама не верувам односно сум 100% убеден дека "пре би мене да ми врзи 2 шамари" кога ќе бидеш таму ќе биде "ја не видов што се случило, кога тоа?"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom