Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Абе ненормална држава,власт-претходна -сегашна...20 пандури на смена го чувале...абе земиму 300 миљони евра(тој е полн ко брод) купи вакцини од Русија,Индија,Израел,вакцинирај све до налето а Шефот џенем нека фатит.
Да не бегаме во оф-топик, ваа беда му одговара на некој да ја живееме и тоа е тоа, немаме многу избор кога сѐ е однапред смислено.
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
42
Поени од реакции
83
Ova go prenesuvam kako sto mi go kazaa kopiljacite od maalo i ne stojam odgovorno pozadi ova sto kje go napisam.

petar gjorgievski zvani pero ajs e covekot koj sto go sledi losa karma odkako pred godina dena naprail nekoja golema pizdarija so 24 godisnoto lice D.V sto pred povekje od godina dena bese kidnapirano u albanija od negovi sorabotnici i na negova ogromna srekja spasi ziva glava otkako soobrakjajna policija gi zapira na magistralen pat dur kidnaperite so negovoto vozilo go nosat kon bezbedna lokacija. Izminative nekolku meseci pero ajs imase prestrelka vo gjorce za posle toa na 24ti dekemvri vo stan vo centar edno od kurvicinjata sto bilo so niv ne gi namesti na kucinjata no za nivna srekja vlagaat vo stanot so im e za kurtasaci a ne vo stanot kade sto im e celata roba. Za volja na vistinsta naogjaat sto naogjaat i nekojsi Vlade od Gege koj e valjda ortak na pero go zima celoto delo zatoa sto ne bil osuduvan do togas i nemal dela. Sudenjeto e sledna nedela. Malerite na pero ajs ne zavrsuvaat tuka tuku barem zasega kulminacija dobiva so minatonedelnata tepacka vo tribeca vo koja pero go krka podebeliot kraj i e hospitaliziran u sistina.
ovaka mi e preneseno i nemozam da garantiram so sigurnost.Pozzzz
 
A

Al.pacino

Гостин
ako kodosenjeto na forumov e slika za brojot na kodosite vo drzavava ne mi e ni cudno sto e do toa nivo padnata.
Zalni ste vie sto se zamarate so tracevi i ziveete tugi zivoti! Drkadzii.
 
Член од
26 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Koja e nekova ekipa?
Автоматски споено мислење:

Ima nekoe kriminalno dosie ili samo glumi ludilo na instagram, bojan petkovski od veles aka pic majcin?
hahahahahh ne se zafrakavaj glume mafia a sekoj den sede po kafici so porsheto od 2007 go mislat mafija vo veles nema blaga veza
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Ova go prenesuvam kako sto mi go kazaa kopiljacite od maalo i ne stojam odgovorno pozadi ova sto kje go napisam.

petar gjorgievski zvani pero ajs e covekot koj sto go sledi losa karma odkako pred godina dena naprail nekoja golema pizdarija so 24 godisnoto lice D.V sto pred povekje od godina dena bese kidnapirano u albanija od negovi sorabotnici i na negova ogromna srekja spasi ziva glava otkako soobrakjajna policija gi zapira na magistralen pat dur kidnaperite so negovoto vozilo go nosat kon bezbedna lokacija. Izminative nekolku meseci pero ajs imase prestrelka vo gjorce za posle toa na 24ti dekemvri vo stan vo centar edno od kurvicinjata sto bilo so niv ne gi namesti na kucinjata no za nivna srekja vlagaat vo stanot so im e za kurtasaci a ne vo stanot kade sto im e celata roba. Za volja na vistinsta naogjaat sto naogjaat i nekojsi Vlade od Gege koj e valjda ortak na pero go zima celoto delo zatoa sto ne bil osuduvan do togas i nemal dela. Sudenjeto e sledna nedela. Malerite na pero ajs ne zavrsuvaat tuka tuku barem zasega kulminacija dobiva so minatonedelnata tepacka vo tribeca vo koja pero go krka podebeliot kraj i e hospitaliziran u sistina.
ovaka mi e preneseno i nemozam da garantiram so sigurnost.Pozzzz
Повеќе го знаев како моторџија касно сфатив дека се меша во криминал ликот, иначе според случкава со апсењето во Центар најверојатно си има мала дилерска група што дила на луѓе што само ги познава, како и секоја помала група.
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
21
Поени од реакции
2
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.855
Ми стигна информација од дојавувач за партиската тепачка во ресторанот Интернационал во Велес. Како што пишува на онлајн медиумите, бившиот претседател на Совет на Општина Велес - Душко Петров (Дуле, Дучо или „Началниче“ како што сакале да го викаат) и Далибор Коцевски (роднина на градоначалникот Аце Коцевски) се пресметале со извесни високи сопартијци од Скопје па од Мвр не смееле да направат ни запасник а не пак да напишат кривични пријави.


Сега малку за ликовите што им е спомнато името во текстовите.


Душко Петров пред неколку години заедно со Зоран Манасков Скршениот ја отвориле Дискотека Милениум во центарот на градот, ама не им тргнал бизнисот зошто многумина не го сакале Петров па за брзо затвориле, во последно време бил останат без денар и чекал општината да отвори Велес-Паркинг служба зошто му било ветено дека ќе ги обезбедува паркинзите во градот, во сооднос со агенција за обезбедување ВИС (Вице И Скршен) чиј газда бил Зоран Манасков Скршениот, за ова сум пишувал и претходно. Другиот спомнат, Далибор Коцевски бил истакнат партиски член и во последниве години од кога е оваа влада ја држел скоро целата дрога во градот во партнерство со Тоше Кариманчев (бивш дилер од Франкфурт Мафија со кој бил ортак и го држеле Ноќен Клуб Спарта), Ане Костов Тумпето (еден од појаките лихвари во градот) и Роберт Млекото (поранешен јак член во Франкфурт Мафија кои тогаш имал голема група и одлежал многу години затвор во Германија а бил и обезбедување за време на Шарената Револуција), наводно групата растурала Марихуана, Хероин, Кокаин а градот бил преполн дрога како никогаш досега и сите останати помали дилери работеле за нив. Дали и Зоран Манасков Скршениот бил вмешан во шемата за дилање низ градот и дали Далибор Коцевски бил дел од поранешната Франкфурт Мафија не ми прецизираа.

Две групи активисти на СДСМ се тепале во велешки ресторан, полицијата молчи
ЦРНА ХРОНИКА 28.02.2021 / 13:30

 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
3

Некој инфо?
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
127
Поени од реакции
140

Некој инфо?
Oni Imaat kuka vo Rasce, i isto taka tamu zivee i Sulejman Rexhepi, isto taka blizok im e i gazdata na nekogasniot restoran “Biznis”.Vo nivnata kuka ima i fitnes centar, i imaat obezbeduvanje.Imase spekulacii od lica koj se od Rasce, eden od niv Mustafa Arifi, koj e poznat kako Tafo, davase spekulacii, deka sinot mu imal problemi so nekolku lica od Rasce.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom