Криминалци и криминални групи во МК

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Ловџијата што влезе со џип во река најден удавен
Објавено: 28 декември 2020 - 09:47


Некаде прочитав дека покојниот е татко на Љупчо Пецов Ѓаволот од Неготино, некој од тој крај да ја потврди информацијата?!
Тој е
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
182
Поени од реакции
264
Slusaj bugarofil od blagoevgradskite sela, ne sum te ni primetil deka si tresel, se gleda deka si nekoj kopilj drkadzija posto eden pameten muabet ne si kazal ovde osven sto ko nekoe dete im prefrlas na site se prais pameten a ustvari ispagjash teska gluperda.
Si go zgresil covekot, ako imas nekoj pameten muabet pisi nesto ako ne kuti i uci.
Toa sto ti nemas vrska e faktot sto Oki od dukandzik e glaven za tie raboti i u sekund ke pusti nekoj zajak ili nekoja repka od batinca, da mu ja skine glavata na sekoj sto i pomisli da mu se najde na pat.
Автоматски споено мислење:

Od 21 post sto si postiral odkako 20 dena si na forumov, sekoj post ti e po maksimum edna nepovrzana recenica kurchenje i cepanje, kako so blaga retardiranost
Oki glaven bil hahaha :tapp: :tapp: :popce: abe idi leci si stail 50 god u gzot i go:drk::drk: na sosonive izmesteni kako tebe u suratot
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Не го знам ни името на човекот а имам слушано дека се мешал во криминал уште за време на Југославија, и дека до ден денес бил еден од најбогатите во Повардарието. Другото за син му е историја, веќе детално е изнапишано тука.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Не го знам ни името на човекот а имам слушано дека се мешал во криминал уште за време на Југославија, и дека до ден денес бил еден од најбогатите во Повардарието. Другото за син му е историја, веќе детално е изнапишано тука.
Знам една анегдота во врска со него кога имал една соба со пари и ги терал децата да ги бројат рачно цела вечер. Па утредента детето на училиште кога го прашала наставничката зошто нема домашно, одговорило дека многу имале за броење :)
 
Член од
6 декември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
68
Не го знам ни името на човекот а имам слушано дека се мешал во криминал уште за време на Југославија, и дека до ден денес бил еден од најбогатите во Повардарието. Другото за син му е историја, веќе детално е изнапишано тука.
Се збори дека во моментов градат огромна зграда во неготино на прометна локација. Изглеа имаат капитал огромен, едино ако не се потпомогнати од инжињер Вице. Некој од тој крај да каже нешто поише?
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Skoro objavena snimka od Beg Rizaj i Mirsad Ndrecaj kade otkako ja zazemale karaulata na Goshince, maltretiraat Makedonski oficer pred da se spustat vo Kumanovsko. Po nivnoto odnesuvanje moze da se vidi deka ne se nikakvi voini i ratnici tuku bash toa deka se teshki nepismeni seljacishta i krmanjonci, zaostanati u pametot so muda i hrabrost od alkohol i koka. Fala mu na Mijalko sto gi napravi shvajcarsko sirenje, ama ne trebase voopsto ni da gi kani vo Kumanovsko divo n.

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Skoro objavena snimka od Beg Rizaj i Mirsad Ndrecaj kade otkako ja zazemale karaulata na Goshince, maltretiraat Makedonski oficer pred da se spustat vo Kumanovsko. Po nivnoto odnesuvanje moze da se vidi deka ne se nikakvi voini i ratnici tuku bash toa deka se teshki nepismeni seljacishta i krmanjonci, zaostanati u pametot so muda i hrabrost od alkohol i koka. Fala mu na Mijalko sto gi napravi shvajcarsko sirenje, ama ne trebase voopsto ni da gi kani vo Kumanovsko divo n.

Командант Соколи седел со Наим Беланоца, тоа ме интересира што дил било o_O никогаш до крај не и влегов во трага на таа приказна, Буревесник пишуваше дека наводно постоела и некоја снимка, а еден мој дојавувач тврдеше дека има снимка со Беланоца поврзана, ама за сосема друга работа, џабе бев упорен не ми откри повеќе од ова никогаш. Ама во глобала тоа е, Скопско и Кумановско Учк крило и политиката меѓу нив. :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Текстов го споделија тука кога порталот ретроспективно пак го објави минатава есен, ама за еден случај што не го знам добро, барам мислење од постарите овде...

"ТОПАЛ, ЏИЏИ И МОСКО

Андреј Филип – Џиџи и Новица Благоевиќ – Моско (22 ноември 2007, Скопје)

Ѓорги Топаловски од Скопје, по куса расправија на булеварот Илинден, кај Зоолошката градина, во Скопје, со по два куршума ги уби Андреј Филип – Џиџи (35) и триесетгодишниот Новица Благоевиќ – Моско од Скопје, а потоа со својот автомобил ги газеше телат на убиените.
Според полициските информации, Топаловски на 22 ноември 2007 година, ги убил двајцата скопјани бидејќи подолго време им должел 10.000 евра кои му ги дале под лихва, а на убиството му претходела кавга поради тоа што двајцата лихвари дознале за планот на Топаловски дека ќе избега кај жена му во Србија без да им го плати долгот.
Според тогашните информации на МВР, убиените биле усмртени со по два куршуми, во тело и глава, а, според податоците, имало сведочења на очевидци дека по убиството, осомничениот ги прегазил мртвите тела со возилото „Цитроен Ц4“, со кое Топаловски избегал од местото на убиството, ако кое подоцна беше пронајдено од полицијата."

Дали е вистина извештајот што им е даден на медиумите и дали мотивите се точни?! И на крај кои се дечкиве, не можам да се сетам никако ни на убиените ни на убиецов...

 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Текстов го споделија тука кога порталот ретроспективно пак го објави минатава есен, ама за еден случај што не го знам добро, барам мислење од постарите овде...

"ТОПАЛ, ЏИЏИ И МОСКО

Андреј Филип – Џиџи и Новица Благоевиќ – Моско (22 ноември 2007, Скопје)

Ѓорги Топаловски од Скопје, по куса расправија на булеварот Илинден, кај Зоолошката градина, во Скопје, со по два куршума ги уби Андреј Филип – Џиџи (35) и триесетгодишниот Новица Благоевиќ – Моско од Скопје, а потоа со својот автомобил ги газеше телат на убиените.
Според полициските информации, Топаловски на 22 ноември 2007 година, ги убил двајцата скопјани бидејќи подолго време им должел 10.000 евра кои му ги дале под лихва, а на убиството му претходела кавга поради тоа што двајцата лихвари дознале за планот на Топаловски дека ќе избега кај жена му во Србија без да им го плати долгот.
Според тогашните информации на МВР, убиените биле усмртени со по два куршуми, во тело и глава, а, според податоците, имало сведочења на очевидци дека по убиството, осомничениот ги прегазил мртвите тела со возилото „Цитроен Ц4“, со кое Топаловски избегал од местото на убиството, ако кое подоцна беше пронајдено од полицијата."

Дали е вистина извештајот што им е даден на медиумите и дали мотивите се точни?! И на крај кои се дечкиве, не можам да се сетам никако ни на убиените ни на убиецов...

Едниов е Џиџи од Трнодол.
Беа многу јак тандем со Гошо од Влае,мудоњи и многу опасни улични тепачи.
Гошо после смртта на Џиџи се повлече скроз и мислам се отсели во Хрватска.
Другиов - поима неам кој е.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Текстов го споделија тука кога порталот ретроспективно пак го објави минатава есен, ама за еден случај што не го знам добро, барам мислење од постарите овде...

"ТОПАЛ, ЏИЏИ И МОСКО

Андреј Филип – Џиџи и Новица Благоевиќ – Моско (22 ноември 2007, Скопје)

Ѓорги Топаловски од Скопје, по куса расправија на булеварот Илинден, кај Зоолошката градина, во Скопје, со по два куршума ги уби Андреј Филип – Џиџи (35) и триесетгодишниот Новица Благоевиќ – Моско од Скопје, а потоа со својот автомобил ги газеше телат на убиените.
Според полициските информации, Топаловски на 22 ноември 2007 година, ги убил двајцата скопјани бидејќи подолго време им должел 10.000 евра кои му ги дале под лихва, а на убиството му претходела кавга поради тоа што двајцата лихвари дознале за планот на Топаловски дека ќе избега кај жена му во Србија без да им го плати долгот.
Според тогашните информации на МВР, убиените биле усмртени со по два куршуми, во тело и глава, а, според податоците, имало сведочења на очевидци дека по убиството, осомничениот ги прегазил мртвите тела со возилото „Цитроен Ц4“, со кое Топаловски избегал од местото на убиството, ако кое подоцна беше пронајдено од полицијата."

Дали е вистина извештајот што им е даден на медиумите и дали мотивите се точни?! И на крај кои се дечкиве, не можам да се сетам никако ни на убиените ни на убиецов...

Im dolzese topalot, i preku glava mu dojde od maltretiranje mislam za 10000 bese, Dzidi e od Trnodol tocno, se druzese so Kire Baletanot, ne e krimos prav baletan, pred da se druzi so Gosho koj e od Kapistec. Ovie Dzidi i Gosho go utepaa inspektorot sto ke go apsese Dzeljo pred Bevrli.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Едниов е Џиџи од Трнодол.
Беа многу јак тандем со Гошо од Влае,мудоњи и многу опасни улични тепачи.
Гошо после смртта на Џиџи се повлече скроз и мислам се отсели во Хрватска.
Другиов - поима неам кој е.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Gosho moze da e od Vlae jas se prefrliv na Gopo isto eden momak so niv chat pat sto trenirase. inace ovoj Topalot uste u osnovno u k4 bese nerven tip
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Постара вест ама интересен случај.

МАКЕДОНИЈА

МВР ГИ ФАТИ ИЗМАМНИЦИТЕ КОИ КРАДЕА СКАПИ КОЛИ СО ФИНТА КАЈ НОТАР, ПОДНЕСЕНА ИМ Е КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

BY НАРОДЕН ГЛАС

DECEMBER 24, 2020


 
Член од
2 декември 2020
Мислења
128
Поени од реакции
144
Постара вест ама интересен случај.

МАКЕДОНИЈА

МВР ГИ ФАТИ ИЗМАМНИЦИТЕ КОИ КРАДЕА СКАПИ КОЛИ СО ФИНТА КАЈ НОТАР, ПОДНЕСЕНА ИМ Е КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

BY НАРОДЕН ГЛАС

DECEMBER 24, 2020


Ima li informacii koi se ovie lica?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom