Криминалци и криминални групи во МК

Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Znaci i ti sam kazuvas deka vo momentov samo znaes deka zivee kako playboy. Forumov e za razgovor i zabava. Nie ne barame dokazi od nekoj vo momentov dali i sto raboti. Ama ima kazuvanja seriozni barem so lihva deka rabotel
Сите во Охрид шо заработија на брзина кешарина беше од лихва и кога ги отворија казината први во Десарет,Метропол и Палас,тие шо беа загреани на маса ти бараа 5-10000 марки и другиот ден ти враќаа 15-20 илјади или залогот злато или кола ојде.после почнаа со некретнини ама некои заглавија други продолжија со.....и тако даље,некои и со странските валути во инфлацијата.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Сите во Охрид шо заработија на брзина кешарина беше од лихва и кога ги отворија казината први во Десарет,Метропол и Палас,тие шо беа загреани на маса ти бараа 5-10000 марки и другиот ден ти враќаа 15-20 илјади или залогот злато или кола ојде.после почнаа со некретнини ама некои заглавија други продолжија со.....и тако даље,некои и со странските валути во инфлацијата.
Шо ти прајт таму Бамбалот???? и тој е кичеец, живееше во Кичево до пред 20 години, продаде скапоцен имот кај ,,црната берза,,. До пред некоја година го трошеше милионот од тетка му...сега вероватно му е при крај неговиот милион

Другар ми е иначе....ако малку е постар од мене.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
488
Поени од реакции
508
Шо ти прајт таму Бамбалот???? и тој е кичеец, живееше во Кичево до пред 20 години, продаде скапоцен имот кај ,,црната берза,,. До пред некоја година го трошеше милионот од тетка му...сега вероватно му е при крај неговиот милион

Другар ми е иначе....ако малку е постар од мене.
Koga se zbori za Ohrid i pari pod kamata mislam deka treba da se spomne tatkomu na Spire Topal. Mnogu pari zaraboteno od toa imal. Na vremeto parite od krazbi germanija i evropa gi vrtel vo lihva. Moze Spire sega go nasledil
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Шо ти прајт таму Бамбалот???? и тој е кичеец, живееше во Кичево до пред 20 години, продаде скапоцен имот кај ,,црната берза,,. До пред некоја година го трошеше милионот од тетка му...сега вероватно му е при крај неговиот милион

Другар ми е иначе....ако малку е постар од мене.
Од кича е и тој со спортска продавница
Автоматски споено мислење:

Koga se zbori za Ohrid i pari pod kamata mislam deka treba da se spomne tatkomu na Spire Topal. Mnogu pari zaraboteno od toa imal. Na vremeto parite od krazbi germanija i evropa gi vrtel vo lihva. Moze Spire sega go nasledil
Холандија одеше исо ќибритчиња многу опасен бил,знаеше многу англиски и имаше некој старки доквакани шо идеа на времето со ЕСКОЛЕТЕ ги дупеше и кај нив спиеше, многу стегнат беше.Ситни лопови беа тие во Холандија.Све друго лааааааажжжжжжжжааааттттт.Другите беа од лихва.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
„Ла верита“ 3: Заев купувал албански гласови преку командант на УЧК, од кого се плашеле Тачи и Ахмети
МАКЕДОНИЈА28.01.2020 / 13:20


"Купени 5 илјади албански гласови
Од она што може да се види и слушне на доказите кои ги објавува италијанска „Ла Верита“, од поранешен командант на УЧК, Заев купил 5 илјади гласови! Во неколку извадоци од документот има и телефонски разговор помеѓу Захир Беќири – Чауш, кој го советува Заев да исконтактира со екскомандантот на УЧК Изаир Самиу Баци, кој живее во Тетово."

Има ли информации дали Изаир С. Баци има шема и во подземјето?!
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Dobro be znam deka ima mnogu sto kupuvaat droga i zimaat pari pod lihva ama do ovoj stepen?? Ne mi e jasno kako od tolku malce narod ima prostor ovie krimosive da se zbogatat.Ajde lihvarive na golemo sto davaat ne gi spomnuvam jasno mi e,tie na positno so davaat obicno kockarite gi lazat,marihuana sekoj tret pusi jasno mi e ama drugive drogi kako se prodavaat tolku?
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
Dobro be znam deka ima mnogu sto kupuvaat droga i zimaat pari pod lihva ama do ovoj stepen?? Ne mi e jasno kako od tolku malce narod ima prostor ovie krimosive da se zbogatat.Ajde lihvarive na golemo sto davaat ne gi spomnuvam jasno mi e,tie na positno so davaat obicno kockarite gi lazat,marihuana sekoj tret pusi jasno mi e ama drugive drogi kako se prodavaat tolku?
porano devojkite pagaa na ruzi .. sega pagat na belo - vlecat kako KIRBI
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Dobro be znam deka ima mnogu sto kupuvaat droga i zimaat pari pod lihva ama do ovoj stepen?? Ne mi e jasno kako od tolku malce narod ima prostor ovie krimosive da se zbogatat.Ajde lihvarive na golemo sto davaat ne gi spomnuvam jasno mi e,tie na positno so davaat obicno kockarite gi lazat,marihuana sekoj tret pusi jasno mi e ama drugive drogi kako se prodavaat tolku?
Неколку страници наназад се шушна муабет на ваа тема ама ок. Пред неколку дена кај Јанко во емисија беше еден дечко што е адвокат и као борец за легализирање на марихуана, една од работите што ги спомна е дека во Скопје има кокаинска грозница, и точно е тоа другите дроги отидоа во аут, е сега колку е квалитетен кокаинот е растегливо прашање зошто е најскапа дрога а е масовно раширена, тука зависи индивидуално која екипа колку и со што ја "сече" робата.
Иначе во поглед на тоа дека Шеваљ/Оки (главната екипа за тој бизнис моментално), се во секоја смисла појаки од што биле нивните претходници Зија и Мурџо, може да се заклучат две работи... Дека иде златното време на кокаинот на вие простори и дека или државата ни станала толку слаба што овие не смеат да имаат кочници или па екипата станала толку вредна по профит што никој поврзан со неа веќе не сака да ја изгуби.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Dobro be znam deka ima mnogu sto kupuvaat droga i zimaat pari pod lihva ama do ovoj stepen?? Ne mi e jasno kako od tolku malce narod ima prostor ovie krimosive da se zbogatat.Ajde lihvarive na golemo sto davaat ne gi spomnuvam jasno mi e,tie na positno so davaat obicno kockarite gi lazat,marihuana sekoj tret pusi jasno mi e ama drugive drogi kako se prodavaat tolku?
Кокаин прават многу луѓе за кој неможеш да претпоставиш. Особено тие со пари и углед(адвокат,бизнисмен,директор итн). Е сега пола грам или една класична доза се продава 50 евра. Тие шо се појаки дилери коа земаат повеќе бело за продавање иатата доза ја набавуваат за 1500 денари дури и помалце. Ова го знам од искусни што ми збореле. Многу пари лежат во кокаинот, некој го сечат, некој сечениот го сечат. Ако еден грам солидно добар кокаин чини 100е исто толку чини и еден грам исечен со микс,креатин итн уште неколку состојки.
За ова цела книга имаш ако сакаш можиш да ја побараш "Зеро зеро зеро" од Роберто Савијано па некој работи ке ти станат појасни.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
„Ла верита“ 3: Заев купувал албански гласови преку командант на УЧК, од кого се плашеле Тачи и Ахмети
МАКЕДОНИЈА28.01.2020 / 13:20


"Купени 5 илјади албански гласови
Од она што може да се види и слушне на доказите кои ги објавува италијанска „Ла Верита“, од поранешен командант на УЧК, Заев купил 5 илјади гласови! Во неколку извадоци од документот има и телефонски разговор помеѓу Захир Беќири – Чауш, кој го советува Заев да исконтактира со екскомандантот на УЧК Изаир Самиу Баци, кој живее во Тетово."

Има ли информации дали Изаир С. Баци има шема и во подземјето?!
Нели ти смрдит нешто,зш објавуват сега Ла Верита против Зајко?Избори се ближат.Нека кажит тој колку лапат од Гвујо и дека ги рекететират ДПМНЕ.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Нели ти смрдит нешто,зш објавуват сега Ла Верита против Зајко?Избори се ближат.Нека кажит тој колку лапат од Гвујо и дека ги рекететират ДПМНЕ.
Многу јасно, па и Рекет беше бугарско-италијанска шпиунажа преку Камчев до Мицковски за да се поткопа Заев, Дуи ти е најран индикатор кој ќе биде на власт на следни избори, они знаат и на време се вртат кон коалиција со таа страна, а знаат пошто се шпиунски фактор. Иначе се е џабе, отсекогаш се било наместено и избори и гласови и полнење кутии.
 
M

Macedon1um

Гостин
Многу јасно, па и Рекет беше бугарско-италијанска шпиунажа преку Камчев до Мицковски за да се поткопа Заев, Дуи ти е најран индикатор кој ќе биде на власт на следни избори, они знаат и на време се вртат кон коалиција со таа страна, а знаат пошто се шпиунски фактор. Иначе се е џабе, отсекогаш се било наместено и избори и гласови и полнење кутии.
Дуи не се вртат туку си градат позиција да мора да бидат на власт, тоа што Ла Верита објавува материјали контра Заев е сосема нормално бидејки весникот е близок до Европската десница во Словенија (Јанша) и Италија (Салвини). А десница како десница нормално дека ќе си помагаат, исто како и левицата што прави
 

Kajgana Shop

На врв Bottom