Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 август 2017
Мислења
321
Поени од реакции
756
a sto toa pa golema tajna nekoja ... tajni postojat samo u bajki.epten na golemo raboti Zika,da kazeme nekolku takvi luge poracuvaat so toni.
Maaa daaj ti se molaaam :)))

Mafijas a raboti so nedviznini i picerija. Zoran Bozinovski imase cela statija za nego deka rabotel so lihva
Se nadovrzav na deckoto sho prasa predhodno za negovi legalni bizz.., inace od koa ke napravish pari i mok sho treba da pravish ????? Valda ne ocekuvash coek kako nego da ti izigrava indianec kao ovie od Grcec i slicni...
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
Maaa daaj ti se molaaam :)))


Se nadovrzav na deckoto sho prasa predhodno za negovi legalni bizz.., inace od koa ke napravish pari i mok sho treba da pravish ????? Valda ne ocekuvash coek kako nego da ti izigrava indianec kao ovie od Grcec i slicni...
se izvinuvam ispravka..raboti vo taxi kompanija kako dispecer .. sto ti e cudno ne te razbiram? sto ne ti e za veruvanje? pa takvi pari od droga se pravat,pa pustas lihva i peres pari preku legalen biznis kako pokritie .. ako mene me izlazal nekoj sto dobro go znae nego,izvinete togas na info od moja strana .. a ako ti znaes nesto podobro , poveke i sigurno pisi i ispravi ne
 
Член од
24 август 2017
Мислења
321
Поени од реакции
756
se izvinuvam ispravka..raboti vo taxi kompanija kako dispecer .. sto ti e cudno ne te razbiram? sto ne ti e za veruvanje? pa takvi pari od droga se pravat,pa pustas lihva i peres pari preku legalen biznis kako pokritie .. ako mene me izlazal nekoj sto dobro go znae nego,izvinete togas na info od moja strana .. a ako ti znaes nesto podobro , poveke i sigurno pisi i ispravi ne
Veke imam predhodno napisano za nego mislam, samo od sigurnost mozam da ti kazam deka covekot bese finansiski padnat pred godina dena za povtorno da krene blagodarenie na negovi konekcii so luge niz Evropa i celiot toj dill nemal veze so droga ili lihva. Nakratko covekot pocnal so krazbi niz Holandija, pa ima jak profit i perejne pari preku kladilnica - vklucen vo aferata so tenkovite na Bucko, pa nekoja sema so butik, i razno razni kombinacii kako posrednik od koi dobro si profitiral niz zivotot,..Konflikt so prasina imal so Veljan od minatoto a istiot toj letovo mu upadna i demolira vo picerijata poradi kurcejne od sinot na Zika ... Vo momentov znam samo deka si zivee zivot na playboy ko uvek, uziva, si tera biznisi si gleda familija i ostalo..pozz
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Veke imam predhodno napisano za nego mislam, samo od sigurnost mozam da ti kazam deka covekot bese finansiski padnat pred godina dena za povtorno da krene blagodarenie na negovi konekcii so luge niz Evropa i celiot toj dill nemal veze so droga ili lihva. Nakratko covekot pocnal so krazbi niz Holandija, pa ima jak profit i perejne pari preku kladilnica - vklucen vo aferata so tenkovite na Bucko, pa nekoja sema so butik, i razno razni kombinacii kako posrednik od koi dobro si profitiral niz zivotot,..Konflikt so prasina imal so Veljan od minatoto a istiot toj letovo mu upadna i demolira vo picerijata poradi kurcejne od sinot na Zika ... Vo momentov znam samo deka si zivee zivot na playboy ko uvek, uziva, si tera biznisi si gleda familija i ostalo..pozz
Znaci i ti sam kazuvas deka vo momentov samo znaes deka zivee kako playboy. Forumov e za razgovor i zabava. Nie ne barame dokazi od nekoj vo momentov dali i sto raboti. Ama ima kazuvanja seriozni barem so lihva deka rabotel
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
А им се допаѓа да ја пљачкаат и ограбуваат Македонија а? Море мамицата нивна криминална!
Не е за чудење тие Македонија никогаш не ја сакале како и нивна држава иако живеат тука цел живот.Уште кога ке видеш дека не сакаат да учат на Македонски јазик, а од друга страна демек се за соживот
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Veke imam predhodno napisano za nego mislam, samo od sigurnost mozam da ti kazam deka covekot bese finansiski padnat pred godina dena za povtorno da krene blagodarenie na negovi konekcii so luge niz Evropa i celiot toj dill nemal veze so droga ili lihva. Nakratko covekot pocnal so krazbi niz Holandija, pa ima jak profit i perejne pari preku kladilnica - vklucen vo aferata so tenkovite na Bucko, pa nekoja sema so butik, i razno razni kombinacii kako posrednik od koi dobro si profitiral niz zivotot,..Konflikt so prasina imal so Veljan od minatoto a istiot toj letovo mu upadna i demolira vo picerijata poradi kurcejne od sinot na Zika ... Vo momentov znam samo deka si zivee zivot na playboy ko uvek, uziva, si tera biznisi si gleda familija i ostalo..pozz
Во аферата со тенковите беше замешан тој шо доби затвор,брачед негов.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Zoran Bozinovski znaete kakva statija za nego imase, pred deset god. mu vlegol tolku u prikaznata, imase pisano sto koli ima, koi registracii, tochak, stanovi i lokacii preku katastar sve
Na otvaranjeto na Golden Park, bea prisutni on, Rambovci, Remis, Kiceski bese togas vo uspon. Go barav vcera tekstot go nema. Pred desetina god bese inaku go barav. Sum go cital nekolku pati. Se znae deka bese so kladilnici, lihva i investirane vo nekretnini i gradeznistvo mal del. Vprocem i aktuelnive vo skopje gradat na angro, vlezeni se mnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom