Криминалци и криминални групи во МК

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.287
Vo Kičevo minatata nedela Čulev ispratil inspektori od Skopje i specijalci i go uapsile brat mu na Alit Abazi-Aiisen( Alit za Kičevo beše toa što se od Grčec za Skopje), a i go čepnale glavniot od Sds za 5-ta izborna edinica. Dvajcata se vrabkteni vo Makedonski šumi...i se glavni faci vo kradenjeto drva( navodno se raboti za 8000 m3 pustošenje na drva)....no javnata obvinitelka od Kičevo e bliska rodnina na funkcionerot na Sds...pa ne pobarala pritvor
Ova se sluči posle doađanjeto na Čulev....
pa ne bi se iznenadil i sega Čulev da im uletuva vo računite na sds
Dobro e sto Kicevo odnosno sluckite tuka se povekje vo fokus. Imase i Burevesnik dosta pisano poslednite denovi/nedeli i sosema sve e tocno. So ogled na toa sto i DPNE vo Kicevo ne e cist, blago receno, nemam nadez deka ke se smeni nesto sustinsko. Dobro sorabotuvaat i parite im se motiv na dvete strani.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.694
Ovie so drvata gi preteraa site granici. Šumar od Š.S. Lopušnik , moj prijtel mi vika- vo poslednive godina dve...se ispokradoa drva kako za 50 godini unazad.
I pred toa se kradeše.....posebno toj Alit Abazi i brat mu Alisen.....no sepak dobivaše prijavi na sud, koi si gi rešavase so sudiite
Ovie sega ne samo što ništo ne pravat...tuku veruvale ili ne...Alisen go vrabotija vo vnatrešnata kontrola što treba da gi sprečuva šumskite kražbi
Klasično e toa kako na volk da mu dadeš stado ovci da gi čuva namesto kuče toa da go pravi
Автоматски споено мислење:

Ili po skopski ....da go stavuš Ševalj ili toj Oki...glaven inspektor za droga
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
26993637_10215270251008481_5067224176543560257_n.jpg

Дали некој знае нешто повеќе за дечково? Перо Будалата од Бутел 1, наводно лесен на прст, имал доста јаки грабежи и престрелки.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 6G6
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
517
Ova za proslava
Прегледај го приврзокот 230198

Дали некој знае нешто повеќе за дечково? Перо Будалата од Бутел 1, наводно лесен на прст, имал доста јаки грабежи и престрелки.
Pokazete kade ima po crna hronika pisuvano za nego. Ako imal takvi jaki prestrelki ke go imalo sekako. A i go nema po skopskive lokali
Автоматски споено мислење:

Sigurno ima mnogu gnev vo nego, mnogu clenovi od familija izgubi covekot
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Убиство на полициски инспектор во Т. Ц. Беверли Хилс во 1996 година.


Еден стар случај што не се сеќавам дали сум го пишал порано, а мене ми го раскажуваше човек што го слушнал лично од Џељо. Далечната 1996 година инспектор го "уловил" Агим Шерифи за некои дела и го договорил да му го предаде Џељо на договорена локација, изрежирано како демек случајно се нашол таму на вообичаеното место инспекторот, па за возврат на тоа да го ослободи Агим за делата. За што се барал Џељо и за што бил тогаш обвинет не знам. Штом се појавил инспекторот Џељо сфатил за што се работи и почнал да го пцуе и да му се заканува на Агим дека ќе го убие и него и цела фамилија, па знаејќи што го чека Агим пукал во инспекторот и го убил. Се до тогаш Агим му бил најдобар човек на Џељо, а единствените шест месеци затвор (т.е. притвор) што ги одлежал Џељо во животот се за вој случај.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
517
Убиство на полициски инспектор во Т. Ц. Беверли Хилс во 1996 година.


Еден стар случај што не се сеќавам дали сум го пишал порано, а мене ми го раскажуваше човек што го слушнал лично од Џељо. Далечната 1996 година инспектор го "уловил" Агим Шерифи за некои дела и го договорил да му го предаде Џељо на договорена локација, изрежирано како демек случајно се нашол таму на вообичаеното место инспекторот, па за возврат на тоа да го ослободи Агим за делата. За што се барал Џељо и за што бил тогаш обвинет не знам. Штом се појавил инспекторот Џељо сфатил за што се работи и почнал да го пцуе и да му се заканува на Агим дека ќе го убие и него и цела фамилија, па знаејќи што го чека Агим пукал во инспекторот и го убил. Се до тогаш Агим му бил најдобар човек на Џељо, а единствените шест месеци затвор (т.е. притвор) што ги одлежал Џељо во животот се за вој случај.
Vo taa slucka se umesani Dzidzi i Gosho ako ne se lazam. Dzidzi e ubien pred zoloshka. Oni go imaat zemeno deloto i odlezale po nekolku god
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Vo taa slucka se umesani Dzidzi i Gosho ako ne se lazam. Dzidzi e ubien pred zoloshka. Oni go imaat zemeno deloto i odlezale po nekolku god
На Код кажаа дека во полицискиот записник пишувало дека пукале двајца, многу веројатно да е вистина воа дека така го нашминкале случајот.
Автоматски споено мислење:

Ova za proslava
Pokazete kade ima po crna hronika pisuvano za nego. Ako imal takvi jaki prestrelki ke go imalo sekako. A i go nema po skopskive lokali
Таков лик бил, не бил експанзиран во јавност наводно.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
517
Vo taa slucka se umesani Dzidzi i Gosho ako ne se lazam. Dzidzi e ubien pred zoloshka. Oni go imaat zemeno deloto i odlezale po nekolku god
Da taka i bilo, pukanje od pozadi kola. Utvrdile vestacite deka ne bilo direktno pukano tuku eden vid deka neznaele deka e policiski sluzbenik i deka pukale od strav zosto imalo od dvete strani pukanje. Se spomnuva deka tamu bil i Mutkov ama on ne pukal. Sekako deka prikaznite se kazuvaat nekojpat od ucesnicite da si go zgolemat svoeto ime
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
215
Поени од реакции
697
Некој од ликовите што се напишани не им е местото на темава.Обични терористи или психопати.Тогаш на темава треба Тони Манџа да го правиме како криминалец од светски ранг
 
Член од
11 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
4
Прегледај го приврзокот 230198

Дали некој знае нешто повеќе за дечково? Перо Будалата од Бутел 1, наводно лесен на прст, имал доста јаки грабежи и престрелки.
Самиот негов прекар ти кажува се. Израснат во бутел. Има пукано на албанци од Чаир зашто бил претепан. Кражби на куќи и станови ништо озбилно.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Кој е мистериозниот лик кој руча со началникот? Се гледа дека е некој од голем калибар, а не ко сите овие шеваљи и тотевци на темата...

 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
517
Кој е мистериозниот лик кој руча со началникот? Се гледа дека е некој од голем калибар, а не ко сите овие шеваљи и тотевци на темата...

Treba da se pravi razlika megu vakov tip na kriminal, kriminal koj go komentirame kako ovoj na aktuelnive Aracinovo - Grcec, maalski nasilnici....
 
Член од
25 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
4
Najinteresnata tema na celiot forum, sakam i jas da se uklucam u muabetot malku :) dali imate nekakvi informacii za cvetko od gorce(gazdata na diskotekata avenue) vo vrska so kriminal ili nelegalni raboti, posto deckoto e non stop u grad iskocen se znae so site jaki faci i ima mnoguuuuu keshhhh
Автоматски споено мислење:

Inace toj cvetko i brat mu go izbodea zafir pa ne bea nekolku godini vo skopje posto ovoj beshe desna raka na gruevski strav mubese da ne go ubijat
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Najinteresnata tema na celiot forum, sakam i jas da se uklucam u muabetot malku :) dali imate nekakvi informacii za cvetko od gorce(gazdata na diskotekata avenue) vo vrska so kriminal ili nelegalni raboti, posto deckoto e non stop u grad iskocen se znae so site jaki faci i ima mnoguuuuu keshhhh
Автоматски споено мислење:

Inace toj cvetko i brat mu go izbodea zafir pa ne bea nekolku godini vo skopje posto ovoj beshe desna raka na gruevski strav mubese da ne go ubijat
Му ја "дал вратата" на Раде Штекли, Омерта стоеле во Avenue, зошто живееле многу двајцава, ама откога се случи тоа со Јанушев ја превземале некои од Волците, наводно најчиста дискотека по прашање на дилања и сл. Иначе тоа со Зафир било кланица му влегле 5 души тогаш и пепел го направиле, па сите во бегство и кога се смени власта се вратиле, одлежале по некои месец и толку. Се зезнал Зафир со тој рекет, едвај жива глава извлекол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom