Криминалци и криминални групи во МК

Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Епа нели е така бе друже,овие на сликава само со кебапчиња може да се борат,кој прв ќе ги изеде :icon_mrgr:
Epa ima pogolem sram za edna vojska, ovie da ne gi pobedis...
 
Член од
6 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
9
Секоја чест на штипјани како не си ги издаваат "народните херои". Над 20 возила запалени и скоро сите поврзани со бело. Ама ако мирен град е штип. Што ако има луѓе кој уште 90тите се збогатија од транзит на хероин и бело и го купија цел град. Тие не се за во оваа група. Во штип нема лихвари. Само на ситно. Зимаат по 50% за недела од коцкарите. Огромен дел од сопствениците на конфекции немаат да пуштат плата затоа што исплатата од германските партнери може да се завлече и по 90 дена, и тие со џиповите што влегуваат во конфекциите пред да се пуште плата се ситни лихвари. И тие не се за во оваа група. Ако сите се од на Љупчо времето. Поздрав до сите и барам некој штипјанец што се разбира повеке од мене да напише нешто за неговио град. Гледам ги има и знаат за другите градови а не за штип.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Ofca e betoniran.
Alfite ne pretresle tuku bile izbrkani kako kucinja od hotelot, a bile tamu po naracka. Pukale na tote platenici.
Ima ranet.
Emin e vo zatvor mislam uste.
Mesate seriozni ekipi so sarlatani sto najgolem kriminal im e da kupat dojava na fb.
Taka i jas znam deka e betoniran i toa faki zborese sreka za malku i nego isto ke go snashlo. Bez razlika sto maalski sakame da veruvame deka e nekade nadvor vo nekoja krimi romanticna prikazna. Baska ovca bese takov tip sto sigurno od nekade ke se javese, pogotovo so denesnive socijalni mrezi, sigurno ke istresese nekoj biser nekoja pofalba. Od bratucet mu Miro preku maalskite drugari Zhabari, Cv, pa se do bratmu po biznis Fantom, na ovaa tema site vo zemja gledame. Razbrav eden tip od kvoda imal nekoi stari analogni fotki so nego, pa ako se dokopam ke gi objavam.
Ps. Ovca go vikavme zosto imase sitna pucval kosa, inace Sasko ne bese ovca voopsto, samo malku pobesen.
Автоматски споено мислење:

Така нешто :D
Ovie starive pointeresni bea, ne se prepukavaa po socijalni mrezi, retko se slikaa, i ko ke se sretnea seriozni potresi se desavaa. Sega sve mnogu moderno, raskashaveno.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Ние имаме 2500 жртви, вие колку?
Знаеш и сам не треба да ти кажувам,кај не е изнесено се во јавност,за разлика од кај вас.
Едниствено нешто што се крие кај нас е местенките каде што гинам Македонци кои се продадени од нашите,кои вие ги славите како големи акции.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
107
Поени од реакции
136
Секоја чест на штипјани како не си ги издаваат "народните херои". Над 20 возила запалени и скоро сите поврзани со бело. Ама ако мирен град е штип. Што ако има луѓе кој уште 90тите се збогатија од транзит на хероин и бело и го купија цел град. Тие не се за во оваа група. Во штип нема лихвари. Само на ситно. Зимаат по 50% за недела од коцкарите. Огромен дел од сопствениците на конфекции немаат да пуштат плата затоа што исплатата од германските партнери може да се завлече и по 90 дена, и тие со џиповите што влегуваат во конфекциите пред да се пуште плата се ситни лихвари. И тие не се за во оваа група. Ако сите се од на Љупчо времето. Поздрав до сите и барам некој штипјанец што се разбира повеке од мене да напише нешто за неговио град. Гледам ги има и знаат за другите градови а не за штип.
Стварно и мене ме интересира нешто повеќе за Штип.Очикледно озбилни бизниси се вртат,многу луксузни коли има во Штип за разлика од другите градови.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
4
Стварно и мене ме интересира нешто повеќе за Штип.Очикледно озбилни бизниси се вртат,многу луксузни коли има во Штип за разлика од другите градови.
Najnovo Porsche 911 na izvesen Goran Gurka
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Кој е тој Овца? Антонио Апостолоски или?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Знаеш и сам не треба да ти кажувам,кај не е изнесено се во јавност,за разлика од кај вас.
Едниствено нешто што се крие кај нас е местенките каде што гинам Македонци кои се продадени од нашите,кои вие ги славите како големи акции.
Mnogu pametno dete si... vaka za 10 godisno dete :pos:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ofca e betoniran.
Alfite ne pretresle tuku bile izbrkani kako kucinja od hotelot, a bile tamu po naracka. Pukale na tote platenici.
Ima ranet.
Emin e vo zatvor mislam uste.
Mesate seriozni ekipi so sarlatani sto najgolem kriminal im e da kupat dojava na fb.
Конкретно ова, што се зборува е многу веројатно да е точна претпоставка, истото беше и кога ги уапсија Шеваљ, Оки и останатите во Сити Мол Септември 2018та, пред убиството на Наим. Тогаш Наим платил инспектор за да им остави порака, и еден од полицајците при претресот им кажал од кого е нарачано. А во суштина најверојатно е вистина и тоа дека си имаат и проблем со некоја висока структура од МВР па се искомбинирала играта. Или ради незадоволство од процент, или што си дава премногу власт екипава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom