Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 април 2024
Мислења
468
Поени од реакции
879
„Анархијата кај скопските Албанци помогнатO од Македонците“ е насловот на новата книга издадена од почитуваниот пистел @Dardan-ia, инаку познат на кајгана форум како творец на мноштво постови каде што со сиот свој капацитет успеал да се посере и да остави неизбришлива трага.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
5.210
Се убиваат неможејќи да се разберат на кого да му припадне една десетина од шталата во село Свирипичино ...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.259
Поени од реакции
29.238
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Нашиве за некоја нива се истепале вашите за што?
Дрога, територија, дис трака?
 
Член од
16 септември 2023
Мислења
6
Поени од реакции
21
Ubien e radi sosema drugi raboti mozno e on da e meta ili na pogrrshno mesto so pogreshni lugje nema nikakva tepachka deckoto e ubion od dvajca na motor ne se znae ushte koj e ali se zbori deka e fuat od baron…neka pociva vo mir minbeshe drugarche mnogu dobar i miren decko
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.874
Поени од реакции
8.664
Да ја почекаме истрагата, може мета бил некој од двајцата ранети.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.255
Поени од реакции
21.481
Interesno e kako zhrtvata vo sluchajov stana tema na potsmev.. govori mnogu za odredeni chlenovi tuka.
Греота е за жртвата, само 29 години имал.. Никој нормален не се радува на смрт на друг.
Коментариве со потсмев што ги спомнуваш верувам не се насочени кон жртвата, туку кон вас овде кои сакате да претставите дека етничките албанци кои живеат во Македонија се мирољубив народ, а меѓусебе се убивате
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.
Рано утрово уапсен 19-годишник кој го нападнал татка си, па со шипка му го искршил возилото
Еве само од сабајле е ова. За повеќе вести само изгуглај "пукање Тетово"(или Гостивар/Струга) и ќе видиш колку е зачестена таа појава.
Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Кога нема да те мрзи, очекувам да образложиш :D
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
766
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Ти си мајсторе тежок пациент.
80% од вестите за црна Хроника се Тетово, Гостивар, Кичево, Струга.

Знам дека не сте по читањето ниту пак сакате да сватите дека вие сте проблемот.
Каде и да одите хаос правите. Не за џабе ве депортираат како стоки од други држави со авиони.
Ни во затвор веќе неќат да ве чуваат.
 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
144
Поени од реакции
366
За жал, наместо да го искористат протекционистичкиот елемент провајдиран од ЏусофЕј да изградат добра основа за толеранција, соживот и соработка со македонците, нашите "браќа" само се осоија мислејќи дека ЏусофЕј вечно ќе трае а они ќе ц'фтат, не сфаќајки дека се ништо друго освен корисни идиоти на некого.

Општествената дивизија е полоша од почетокот на 90тите би рекол, како локално така и регионално и без некоја сериозна катарза ова не верувам дека ќе заврши на добро на долги стази.

Реално, не постои варијанта, различна од онаа на добра соработка/соживот/разбирање која би придонела за подобар живот за било кого, посебно не за албанскиот фактор. Сецеционистички, иридентистички и радикал националистички идеи само ќе го остават овој цел реон ваков каков што е, шупак на светот.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
468
Поени од реакции
879
За жал, наместо да го искористат протекционистичкиот елемент провајдиран од ЏусофЕј да изградат добра основа за толеранција, соживот и соработка со македонците, нашите "браќа" само се осоија мислејќи дека ЏусофЕј вечно ќе трае а они ќе ц'фтат, не сфаќајки дека се ништо друго освен корисни идиоти на некого.

Општествената дивизија е полоша од почетокот на 90тите би рекол, како локално така и регионално и без некоја сериозна катарза ова не верувам дека ќе заврши на добро на долги стази.

Реално, не постои варијанта, различна од онаа на добра соработка/соживот/разбирање која би придонела за подобар живот за било кого, посебно не за албанскиот фактор. Сецеционистички, иридентистички и радикал националистички идеи само ќе го остават овој цел реон ваков каков што е, шупак на светот.
Еден по еден брате @IspT, еден по еден.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.605
Поени од реакции
3.862
Interesno e kako zhrtvata vo sluchajov stana tema na potsmev.. govori mnogu za odredeni chlenovi tuka.
Заебанцијата беше дека бил "познат" музичар односно кликбејт насловите на порталите. За него нит го знаеме нит го познаваме, ко што можеш да видиш. Овој можда е познат во Албанија и Косово али во Македонија е далеку од познат, да не кажам тотален анонимус што се однесува до јавна музичка сцена. Тоа за што загинал и каков бил си има обвинител и ќе си води истрага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom