Криминалци и криминални групи во МК

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Kakvi gnasi ste poveketo tuka... edvaj cekavte ubistvo nekoe da pokazete kakvi gomna ste. Ne razmisluvate deka isto moze da ve snajde u nekoj moment od karanica bilo kade se slucuva na sekoj... seljancinja skapani nacionalisticki...
Sam drzava e kriva za ova, samo kaj albanci trcat zasto ne idat kaj makedonci, nie sme muslimani a ne sme teroristi i nekemo da pravimo poveke, pusten pusten a fakticki go krijat , makedonski kompijuterr sam radi tamo.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
48
Kakvi gnasi ste poveketo tuka... edvaj cekavte ubistvo nekoe da pokazete kakvi gomna ste. Ne razmisluvate deka isto moze da ve snajde u nekoj moment od karanica bilo kade se slucuva na sekoj... seljancinja skapani nacionalisticki...
Ако ова овде е национализам му се пљукнавмо и на државата и на национализмот за неа...
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Kakvi gnasi ste poveketo tuka... edvaj cekavte ubistvo nekoe da pokazete kakvi gomna ste. Ne razmisluvate deka isto moze da ve snajde u nekoj moment od karanica bilo kade se slucuva na sekoj... seljancinja skapani nacionalisticki...
Не се случува било каде на секој. Има причина зошто племе останува племе.
Ниска образованост, секој втор пиштол/нож, тотална немоќ за физичка пресметка 1 на 1 пошто сниски и слаби. Па мора вака пошто нели моќ мора да се покаже, сеа ке видиш кој сум јас со пиштолот.


И ова да не е случајно? Како баш све во населбите со највеќе шошони Неправди се случуваат? Убаво пишав порано сами себе ке се истребат
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.253
Поени од реакции
3.823
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Македонецот ширел етничка омраза?

Угнетениот етникум убива Македонци.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
991
Поени од реакции
3.976
сеа ке видиш кој сум јас со пиштолот.
А кога каурот ќе извади пиштол или пушка одма стануваат најголеми пичиња, прекумерна употреба на сила, пикање и бегање по автобуси на нато

Ако приметувате муслиманите сегде се гласни на запад освен Америка пошто секој Американец има пиштол во себе и таму не смеат да зуцнат. Би било добро и кај нас да може да се дојде до оружје со многу полабави обврски, вака нема рапмноправност кон каурите, шиптаpoт носи на црно а голем дел од каурите немаат орудије за самоодрбана
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.380
Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Победи ја мрзата и те молам одвои пет минути за ова.
 
Член од
24 април 2024
Мислења
469
Поени од реакции
888
Проблемот е само во Скопје, во градови како Тетово, Гостивар, Струга итн овие работи се минато.

Гледам македонецот шири етничка омраза, срамни коментари по социјалните мрежи, а само пред некоја недела македонец ја уби својата сестра и внукот, а другиот внук тешко го повреди.

Анархијата кај скопските албанци е помогнато од македонците, ме мрзи да образложам.
Почитуван, ве замолувам да образложите кога нема да ве мрзи сепак форумов е за тоа, да дискутираме.
Автоматски споено мислење:

Eve dobar covek. Sekoja cest
Мравка не сум згазил.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.174
Поени од реакции
8.482
@Dardan-ia е во право, Македонските политичари не му дозволија на полицијата да си ја врши работата, па така дозволија анархија на скопските албанци, само грешка направи Дарди што тука не ги спомна и нашите стратешки партнери од запад кој се најзаслужни за анархијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom