Криминалци и криминални групи во МК

Член од
2 декември 2019
Мислења
113
Поени од реакции
141
Znae li nekoj nesto poveke?
Главна причина бил Мали Репки,од како бил префрлен од идризово во штипскиот затвор се закачил со друга екипа..
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
50
Поени од реакции
147
Nekoe info koj bil biznismenot sto navodno mu dal preku 180.000 eur na covekot sto lazno se pretstavuval deka e od ANB ?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Дубаи оазата на успешните криминалци

Имам сигурна дојава од многу јак извор дека најблискиот човек на Арафат Муареми познатиот Ерсој Менга инаку кажавме голем калибар во Европа и општо интернационалниот криминал, побегнал од затворот во Идризово па моментално се наоѓал во Дубаи каде поради тамошните закони е безбеден од испорака кон Македонија, инаку како директор на финансиска полиција Арафат имал рекетирано многу фирма за сериозни суми покрај останатите веќе спомнати криминали исто така ликот направил и доста местенки кон луѓе, додека бил поставен на функција имал голема поддршка кон Ерсој најдобро забележано кога пукнал случајот Рекет и од Ерсој бил оставен на безбедно место за преговарање со власта, сега после превирањата и периодот на повлекување си преминал официјално во Дуи инаку чуден потег, сепак колку му веруваат таму ќе покаже тековниот период.

20230404_072029.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.116
Поени од реакции
15.064
Дубаи оазата на успешните криминалци

Имам сигурна дојава од многу јак извор дека најблискиот човек на Арафат Муареми познатиот Ерсој Менга инаку кажавме голем калибар во Европа и општо интернационалниот криминал, побегнал од затворот во Идризово па моментално се наоѓал во Дубаи каде поради тамошните закони е безбеден од испорака кон Македонија, инаку како директор на финансиска полиција Арафат имал рекетирано многу фирма за сериозни суми покрај останатите веќе спомнати криминали исто така ликот направил и доста местенки кон луѓе, додека бил поставен на функција имал голема поддршка кон Ерсој најдобро забележано кога пукнал случајот Рекет и од Ерсој бил оставен на безбедно место за преговарање со власта, сега после превирањата и периодот на повлекување си преминал официјално во Дуи инаку чуден потег, сепак колку му веруваат таму ќе покаже тековниот период.

Прегледај го приврзокот 414139
Да се потсетиме дека Рускоска наеба ради овој Муареми, а после тоа им избега во Дуи. Дупла нула
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Ерсој Менга има "бомби" за Невзат Бејта, Муареми и внукот на Ахмети.Исто така и броеви и пораки за албанската рута кон Македонија.Го пуштија бидејќи неговиот случај скоро беше енигамтичен, немаше медиуми многу пишано за него, па таман му прилагоди времето за пуштање.Инаку имаше јаки возила со вредности по 100 иљади евра од Русија кои идеа преку Германија и не плаќаше царини за да ги донесе кога стигаа во МК.Оваа година ДУИ има исперено пари преку секој можен вид на "извор", сите конци ги извадија за да им успее бидејќи не биле во потензична ситуација.Инаку Рустеми е линија на Сдс и Дуи, порано служеше за предизборна линија во Дебар во корист на Дуи, па и порано и советник на Заев за средба со Груби и за да има согласност меѓу Битиќи-Груби.
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
131
Поени од реакции
155
Шеваљ Муареми со врски преку Ќазим Османи нашол конекшн во Шпанија.
Ајде сега за Петрит Аме треба малце да се врати како икона го гледам Дон Пјетро Пелегрини
 
Член од
14 јули 2023
Мислења
31
Поени од реакции
75
Шеваљ Муареми со врски преку Ќазим Османи нашол конекшн во Шпанија.
Ајде сега за Петрит Аме треба малце да се врати како икона го гледам Дон Пјетро Пелегрини
seval imase koneksn u spanija od damno, mozebi nekoja novo allianca megu kartelive ?!
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
876
Поени од реакции
949
Шеваљ Муареми со врски преку Ќазим Османи нашол конекшн во Шпанија.
Ајде сега за Петрит Аме треба малце да се врати како икона го гледам Дон Пјетро Пелегрини
Па и во минатото имаше конекш со Шпанија, од каде сега нова конекш!? Старата конекш се расипала или, ?
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
50
Поени од реакции
147
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.062

По се изгледа биле на пат за кај нас да бидат набљудувачи на изборите со специјални инструменти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom