Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
IMG_20211129_053343.jpg
Случајот и политиката не го мешајте со овој муабет, постои конкретна тема за него, ова со суровина за хероин е интересен момент ако е вистина, иначе бугарите многу добро знаат што е хероин, турците исто така, на територија на Македонија се врши најголема размена на марихуана за хероин и обратно, што истоварил возачот таму освен патници е трик прашање, така да гледајќи ја рутата ова може да е вистина.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.583
Поени од реакции
11.115
Ako e ova vistina....nikogaš nema da bidi rasvetleno. Verovatno se vmešani jaki strukturi i službi od poveke državi
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.078
Поени од реакции
5.241
Прегледај го приврзокот 314865
Случајот и политиката не го мешајте со овој муабет, постои конкретна тема за него, ова со суровина за хероин е интересен момент ако е вистина, иначе бугарите многу добро знаат што е хероин, турците исто така, на територија на Македонија се врши најголема размена на марихуана за хероин и обратно, што истоварил возачот таму освен патници е трик прашање, така да гледајќи ја рутата ова може да е вистина.
А со што да го мешаме ако не со политика кога ваков случај не може да помине без политичари ? Со козоебачи ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.583
Поени од реакции
52.511
Ako e ova vistina....nikogaš nema da bidi rasvetleno. Verovatno se vmešani jaki strukturi i službi od poveke državi
Демек се друго се расветли... Жално за семејствата кои ако сакаат да истераат правда, ке мора да го сторат тоа на некој друг начин.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
А со што да го мешаме ако не со политика кога ваков случај не може да помине без политичари ? Со козоебачи ?
Знаеш на што мислев, да не се оди во оф-топик.
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
34
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
IMG_20211130_033720.jpg
Времиња кога во овие рандом весници, можело да се прочита права криминална сторија без цензура и тоа за кримоси од целата држава. Во овој број од Дело конкретно нема нешто нарочито за темава, освен ова дека во 1994та двајца зависници од кокаин дале исповед за неделникот :D дискутабилно хахаха, пошто ептен бил редок и скап кокаинот тогаш, и да заглавиле до зависност сигурно биле од богат круг и не би зборувале со новинар за тоа, па дури и анонимно, поверојатно дека биле некои хероински зависници.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
"Naserligan (Naser Gang), named after the leader Naser Dzeljilji, is a criminal gang in Sweden. It is primarily active in Gothenburg. The criminal activities of the gang include drug trafficking, gambling and protection racketing. Several persons in the gang are sentenced for murder and other crimes. Several members are also suspected of armed robbery, Extortion and fraud and are wanted by Interpol. The gang was 2001 involved in a violent conflict against another gang, Original Gangsters, and it is believed that ethnic overtones added to the conflict. The fight was about the control of the illegal gambling market in Gothenburg and later culminated with an open gunfight in a public beach in Gothenburg. Following the shootout, Owen Dzielanksi, a high-ranking member of the Original Gangsters was found in an alleyway with asphyxiation marks around his neck. The coroner's report showed that Mr. Dzielanski had suffered extreme anal abrasion and gagging and that he was in a state of anesthesia during his death."

Текстот е превземен од Википедија, Насер Џелили со потекло од Скопје се смета за зачетник на албанската мафија во Шведска, многу наназад уште кога беше темата во почетоците имавме одличен комплетен текст за Насер Џелили, еве сега мало надополнување, овој текст е за "Насер Банда", криминална група во Гетеборг Шведска основана од него, се смета дека се уште има активни криминалци поврзани со оваа група.

 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
ПРОНАЈДЕНА ЛАБАРАТОРИЈА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ДРОГА ВО СКОПСКО, ПРИВЕДЕН ДИЛЕР
Тим 24 пон, 06.12.2021 | 8:38 pm 0 Коментари


Ко да го утнале името, ова повеќе е плантажа него лабараторија :D али тоа е, премиерот чисти конкуренција, си дига политички рејтинг преку негови медиуми, па ќе пишат што ќе сака.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
IMG_20211206_224245.jpg
Аце Нинџа и тајфата, добро се држи со движење низ град кога е излезен на слободен викенд, спрема тоа што се претпоставуваше.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.072
Поени од реакции
5.275
IMG_20211209_010722.jpg
Тоа е тоа кога машата ти е непослушна, па тепа и твои луѓе како Борјан Јовановски :D у ствари и не си ја одбра оваа влада сама машата, ја одбра Дуи уште кога се готвеше формирање на оваа влада, овековечија и со фотографии на состаноците со цела политичка фела, каде Грчец - Дуќанџиќ се сликаа дури и со Илир Мета.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.594
Поени од реакции
16.908
Прегледај го приврзокот 315982
Тоа е тоа кога машата ти е непослушна, па тепа и твои луѓе како Борјан Јовановски :D у ствари и не си ја одбра оваа влада сама машата, ја одбра Дуи уште кога се готвеше формирање на оваа влада, овековечија и со фотографии на состаноците со цела политичка фела, каде Грчец - Дуќанџиќ се сликаа дури и со Илир Мета.
Ликот заслужува многу повеќе од дробење, иако не било класично тепање туку само шамарање. Плачел како жена, а реално гледано ликов заслужува многу повеќе од шамари.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Прегледај го приврзокот 315982
Тоа е тоа кога машата ти е непослушна, па тепа и твои луѓе како Борјан Јовановски :D у ствари и не си ја одбра оваа влада сама машата, ја одбра Дуи уште кога се готвеше формирање на оваа влада, овековечија и со фотографии на состаноците со цела политичка фела, каде Грчец - Дуќанџиќ се сликаа дури и со Илир Мета.
Прво го тепаа Рашковски,сега Борјан Јовановски пред тоа полицајката
јас не знам што и да направил
срамота е човек од 40 години со деца со жена да биде тепан не го бранам ни ништо
само реално гледам,а ова веќе стана секојдневие по еден македонец тепан од албанци порано беа обични македонци тепани сега почнаа да ги тепаат и јавните личности..до кога вака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom