Криминалци и криминални групи во МК

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Кога онаа глумицана шверцаше со тони, никој веќе не ми е чудно да шверца.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
(ФОТО) КАЈ ДЕБАРЦА ЗАПЛЕНЕТИ 100 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА: Пресечен меѓународен канал за шверц на дрога во вредност од околу 350.000 евра

08 Ноември, 2021


Господин Заев и тајфата на ангро почнале да ја продаваат марихуаната,
спектакуларната акција со Тигрите и организиран криминал кај Дебарца, со која се пофалија, каде демек сопреа албански канал за марихуана од Албанија, била пак марихуаната на Заеви. Меѓудругото фатениот полицаец од ПС Бит Пазар во Истанбул, уапсен со 75 кг кокаин што го имаше по некои портали, не бил со кокаин, со марихуана бил уапсен, во целата акција се заплениле 75 кг наркотици, од кои 48 кг биле кај нашиот полицаец, а сега за сега има информации дека најмалку уште еден полицаец е вмешан во случајот, во принцип од Македонија не се носи марихуана во Турција, освен ако не си приглуп или очаен, или само гледаш да се отарасиш од робата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
И се дозна ли за која мобилара се работи? Или ќе се заташка работата?
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
383
Кичеец 6 месеци затвор за убиството на човек т.с. претекнување на полна линија.Од правна држава ниту П значи.
има снимки за сите изгледа зато нема да лежи овој женаму ја снимал шо остана за другите
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Nema nisto za presudata vo mediumite, od kade ovaa informacia?
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Papapa no comment. Mnogu kleta energija ima covekov, se gleda od razgovorite a najmnogu so onoj Cvetko.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
ИРЛ веќе објави детали од неговото барање за условен отпуст и единствената причина поради која сака да излезе порано е да се врати на работа во „Егоист бар” за да може финансиски да ги издржува петтте деца и неговата болна мајка. За неговото поведение во затворот гарантирал директорот Ваљон Ќура.
Абе cry me a river ебате... Греота жалниот, немал пари да ги издржува децата па ќе се враќал на работа во кафич... :tapp:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Одвратно педериште, не знам кој кур фактор е овој у државата, се колне у 5 деца мајмуниште.
Толку е моќен па никој ништо не му може?? Што е работата со човеков? Ај веројатно со секоја власт е близок (или едноставно сите ги снимал па ги држи во рака), ама зар нема конкуренција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom