Криминалци и криминални групи во МК

Член од
17 август 2021
Мислења
31
Поени од реакции
48
Повелете ексклузива, ова е дилерката од Мвр фатена со марихуана на граница во Црна Гора, Марија Ѓошева - Началник на Компјутерски Криминал, другиот службеник што бил со неа, не го дознав.

Прегледај го приврзокот 308059
о маму ли и е**м униформирану

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
9 април 2007
Мислења
912
Поени од реакции
504
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.321
Поени од реакции
6.544

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.129
Поени од реакции
12.966
Мене триста панични напади и срцев удар ќе ме фати ако возам со дрога низ патишта и низ граници, мислам дека крава на патот би ме застанала и би ме привела.

Еднаш топло-ладно ме обли дека купував ситен хардвер од Солун, а не ја чував фискалната ццц
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.230
Поени од реакции
954
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.179
Поени од реакции
10.023
Па нели и убиецот на Леку беше свиткан во Швајцарска?
Со една исправка дека со моторот се качил во комбе-фургон, не во камион
Грешка на полицијата што не ги затворила границите...и тоа одма
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.773
Поени од реакции
4.858
а по кој основ задолжуваат службено возило за во странство?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Онака :D

,,НетПрес“: Ќерката на директорот на БЈБ Лазо Велковски со полициски џип е на одмор во Грција
August 5, 2018

 
Член од
17 август 2021
Мислења
31
Поени од реакции
48
Со една исправка дека со моторот се качил во комбе-фургон, не во камион
Грешка на полицијата што не ги затворила границите...и тоа одма
20% од ова е точно, лично го знаев Леку, нуту бегаше ниту се криеше, обезбедување имал ха, имаше само шофер некое дете 20годишно, а од заштитна опрема само својата капа за сонце

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.230
Поени од реакции
954
20% од ова е точно, лично го знаев Леку, нуту бегаше ниту се криеше, обезбедување имал ха, имаше само шофер некое дете 20годишно, а од заштитна опрема само својата капа за сонце

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
Абе имаше еден нон стоп со него беше, неразделни беа,брат му беше,брачед или другар?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.093
Поени од реакции
2.696
Заебана работа е крвна освета кај браќава.

Они не гледаат само главниот таргет да го елиминираат, туку цела негова фамилија, затоа и он се помирил со фактот дека кад тад треба да плати за тоа, ако не он лично сигурно некој од блиска фамилија ќе настрада.

Освен тоа не е лесно за тебе психички кога знаеш дека секој момент можеш да настрадаш ти или некој од твојата фамилијата, затоа и човекот престанал да се крие и со тоа им дал до знаење дека дојдете завршете работа брзо и нека престане тука, гарант на своите им кажал дека и да го убијат него, да не продолжат пак со исто темпо и крвна одмазда.

Неможе цел живот да бегаш како глувче со цела твоја фамилија.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
456
Поени од реакции
237
Заебана работа е крвна освета кај браќава.

Они не гледаат само главниот таргет да го елиминираат, туку цела негова фамилија, затоа и он се помирил со фактот дека кад тад треба да плати за тоа, ако не он лично сигурно некој од блиска фамилија ќе настрада.

Освен тоа не е лесно за тебе психички кога знаеш дека секој момент можеш да настрадаш ти или некој од твојата фамилијата, затоа и човекот престанал да се крие и со тоа им дал до знаење дека дојдете завршете работа брзо и нека престане тука, гарант на своите им кажал дека и да го убијат него, да не продолжат пак со исто темпо и крвна одмазда.

Неможе цел живот да бегаш како глувче со цела твоја фамилија.
А што ако му го има свирнато некој брат од робинките што ги држел и автоматски крвната освета е сеуште активна :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.773
Поени од реакции
4.858
Заебана работа е крвна освета кај браќава.

Они не гледаат само главниот таргет да го елиминираат, туку цела негова фамилија, затоа и он се помирил со фактот дека кад тад треба да плати за тоа, ако не он лично сигурно некој од блиска фамилија ќе настрада.

Освен тоа не е лесно за тебе психички кога знаеш дека секој момент можеш да настрадаш ти или некој од твојата фамилијата, затоа и човекот престанал да се крие и со тоа им дал до знаење дека дојдете завршете работа брзо и нека престане тука, гарант на своите им кажал дека и да го убијат него, да не продолжат пак со исто темпо и крвна одмазда.

Неможе цел живот да бегаш како глувче со цела твоја фамилија.
Постои и помирување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom