Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
182
Значи, колку што разбрав, некој од алкаедиве/учк го пукал фраерот кому му е дозволено со Бентлито да гази луѓе по плоштад.
ОК, значи пукале заштитена мечка. Е сега, ние како каури ова го гледаме низ призма на информациите кои ги имаме од предходно за ликот, а у ствари многу е веројатно и тие кои го пукале да се заштитени мечки, кои исто како Бурим може у било кој момент да ти дојдат да ти ја скршат главата и влакно да не им фали.
Абе инцест планински доста со тоа каури шипо си те знаеме не глуми Македонец
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Мејди не е нешто јак поврзан со криминалот, неколку пати има прикажувано во својот профил како оди во лов итн.Има доста пријатели од Сарај и кој се јаки во бизнисот, го знае директорот на Орбит во Македонија, и се дружи со луге кој се сопственици на “rent a car” и на авто плацови во Сарај.Ги мрази лугето кој се бават со камата и има доста пријатели во полиција, но се зборува дека има поврзување и он со шверц како што наведе :rolleyes:
Да така делува, како спонтано јак дечко а не глава умислена во криминал, сепак ако чепнал во бизнисот и он нема да ме чуди, туку роднина е на Зија Асани?
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
95
Поени од реакции
205
Да така делува, како спонтано јак дечко а не глава умислена во криминал, сепак ако чепнал во бизнисот и он нема да ме чуди, туку роднина е на Зија Асани?
Точно така, со Ерол Асани се роднини, а сите Ерол го викаат Зија :LOL:.Ерол живее во Арачиново, и преку него Бурим позајмил пари од Мејди, па ете на крај дошло до мала престрелка.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Легендарниот The Mob Reporter направи видео за случајот со Менде Рајкоски во Сиднеј, излезе дека случајот не е обична проневера-измама во казино, туку дека се работело за перење кокаински милиони на голема интернационална група која била фатена во заеднички акции на европските, австралиските и американските служби, заедно со стотици килограми кокаин.

Narcos fall for clever fake drug delivery sting


Видеото е одлично склопено, со многу детали, а еве го и текстот.

"An organized crime syndicate spanning four continents was revealed by careless casino gambling; U.S. and Australian authorities pulled a clever sting, replacing a replica load of cocaine for the real deal that was seized by the U.S. military off the coast of South America and used it to lure in the alleged smugglers. Let me tell you about it. The Mob Reporter here with the story of an intriguing case that started when a man attracted attention with his wild gambling at The Star Casino, Australia’s second largest gambling joint — transactions totalling more than $100 million in one week. Police traced the man’s finances and linked him to other alleged syndicate members internationally, with Eastern European roots and South American ties. He has been identified as 42-year-old Mende Rajkoski. Police allege he was associated with Nikolao Misa, 37. Both had worked at the cargo area of Sydney’s main international airport together in 2018. It was the beginning of the end. About 9,000 miles away, in the Pacific Ocean, the United States Navy and U.S. Coast Guard were continuing their patrols of the vast oceans around South America, where cocaine is produced. In October 2020, a U.S. Navy patrol off the coast of Colombia tracked an open-topped vessel with three high-powered outboard motors. In April, the U.S. Coast Guard tracked a second vessel in international waters off the coast of Ecuador. The U.S., European and Australian authorities hatched a scheme of their own. An inert replica of the bricks were created and sent on to the intended final destination at a storage facility in Sydney, where police surveillance teams watched it like a hawk. On June 3, 2021, a man arrived at the facility where the replica load had been sent. A tactical police team moved in and arrested him, police said. A tactical team then took down a man waiting in a parking lot nearby, police say. Police then raided five homes in the suburbs around Sydney. At one of those raids, officers arrested a third man, Gjelosh Nikollaj, 58. Police said there was more than just this three involved in this, describing the operation as a significant transnational crime syndicate operating across Australia and North and South America. Police said this was the largest ever interception of coke destined for Australia and estimated its value at AUS$900 million, which is about US$700 million. Thanks for watching."
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
182
Легендарниот The Mob Reporter направи видео за случајот со Менде Рајкоски во Сиднеј, излезе дека случајот не е обична проневера-измама во казино, туку дека се работело за перење кокаински милиони на голема интернационална група која била фатена во заеднички акции на европските, австралиските и американските служби, заедно со стотици килограми кокаин.

Narcos fall for clever fake drug delivery sting


Видеото е одлично склопено, со многу детали, а еве го и текстот.

"An organized crime syndicate spanning four continents was revealed by careless casino gambling; U.S. and Australian authorities pulled a clever sting, replacing a replica load of cocaine for the real deal that was seized by the U.S. military off the coast of South America and used it to lure in the alleged smugglers. Let me tell you about it. The Mob Reporter here with the story of an intriguing case that started when a man attracted attention with his wild gambling at The Star Casino, Australia’s second largest gambling joint — transactions totalling more than $100 million in one week. Police traced the man’s finances and linked him to other alleged syndicate members internationally, with Eastern European roots and South American ties. He has been identified as 42-year-old Mende Rajkoski. Police allege he was associated with Nikolao Misa, 37. Both had worked at the cargo area of Sydney’s main international airport together in 2018. It was the beginning of the end. About 9,000 miles away, in the Pacific Ocean, the United States Navy and U.S. Coast Guard were continuing their patrols of the vast oceans around South America, where cocaine is produced. In October 2020, a U.S. Navy patrol off the coast of Colombia tracked an open-topped vessel with three high-powered outboard motors. In April, the U.S. Coast Guard tracked a second vessel in international waters off the coast of Ecuador. The U.S., European and Australian authorities hatched a scheme of their own. An inert replica of the bricks were created and sent on to the intended final destination at a storage facility in Sydney, where police surveillance teams watched it like a hawk. On June 3, 2021, a man arrived at the facility where the replica load had been sent. A tactical police team moved in and arrested him, police said. A tactical team then took down a man waiting in a parking lot nearby, police say. Police then raided five homes in the suburbs around Sydney. At one of those raids, officers arrested a third man, Gjelosh Nikollaj, 58. Police said there was more than just this three involved in this, describing the operation as a significant transnational crime syndicate operating across Australia and North and South America. Police said this was the largest ever interception of coke destined for Australia and estimated its value at AUS$900 million, which is about US$700 million. Thanks for watching."
Е ова е мафија а не шипо од грчеец со грам два и позирање како старлети
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Е ова е мафија а не шипо од грчеец со грам два и позирање како старлети
Дајте бе една објава да помине без ова, аман морате ли вакви коментари...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.425
Поени од реакции
16.175
Тој Бурим какво курчење маваше по социјалниве мрежи особено на Тик Ток, со певаљки, пари, коли, злато, па нешто се снимаа како Долина на Волците беа, за на крај да му го земат оружјето од рака и да го пукаат него. :pos:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Точно така, со Ерол Асани се роднини, а сите Ерол го викаат Зија :LOL:.Ерол живее во Арачиново, и преку него Бурим позајмил пари од Мејди, па ете на крај дошло до мала престрелка.
Значи било mob debt collector момент, не се нашле случајно :D
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
208
Поени од реакции
301
Na Mejdi mu se gleda u pogledot deka e volchko. tuku za koj Zija pravite muabet. Oti mislam deka crnorizec prasuva za onoj pocinatiot sto go legnaa za 600gr necisto zuto paposle go bapna infarkt i otide dzenem.
onoj Zija doktorot so loshite plavi oci...trujacot pederot...vaka so oproshtenje.
satrela ih sve vila sa koshare
Автоматски споено мислење:

a ha ti na sinmu mislis nasledno ko titula zija... svrsil rabota
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Контролата во затвор, за некого мајка за некого маќеа, вечна затворска приказна, али ако памтам добро во затворот во Штип и лани фатија нешто слично, не знам зошто им паѓа внесот волку, сум слушнал дека и чувар од таму фатиле со солидна количина пред неколку години.

Затвореник фрлал пакетчиња со марихуана преку прозорец
16/06/2021 14:07

 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
2.297
Се зборува дека ФБИ направила една тајна платформа која е именувана “Аном” и дека се работи за тајни полициски акцији, и дека има соработка и со државите во регионот, во кој спаѓа и Македонија.Се има спомнато дека и МВР има соработка за разни полициски акцији, и дека се пикнати и разни криминалци, и со акцијата во кој беа и уапсени и големи полициски функционери.Се има спомнато дека разни криминалци во регионот се прислушкувани преку тој систем, и исто и криминалци од Македонија.
Не е баш толку тајна платформава чим на кајгана ја муабетиш.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
Не е баш толку тајна платформава чим на кајгана ја муабетиш.
Повели за Аном на долго и на широко.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.832
Поени од реакции
4.941
@Ramkaras ти си архивот на темава за девеести :D памтиш ли кој е Брле и зошто пукал Петрит во него во "Академија"? и зошто бил упадот на Петрит во А1 Телевизија?
 
Член од
2 декември 2020
Мислења
96
Поени од реакции
91
Има на уoutube интервју со петрит само на албански трими аме е канало
Автоматски споено мислење:

Овој лик често одеше во местото каде што беше седиштето на Ера телевизијата порано, имаше локали и пицерии, и мислам дека возеше еден мерцедес, само не се сеќавам кој модел :cool: Буквално ликот е како Лубиша Буха Чуме, он ја нападнал ТВ Пинк телевизијата, а Петрит А1:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom