Криминалци и криминални групи во МК

Член од
22 јуни 2019
Мислења
34
Поени од реакции
72
Zosto ne postoi mk podzemje, ne im se lezi robija.
Ne e deka nema,ima i se slusa na bombive samo se mnogu skalila pogore i sega se nareceni biznismeni.Koj sto od 90te navaki parive so bilo koja vlast sorabotuvaa i gi legaliziraa.
more selski vretena so makedonec zborite. samo posto vi tilta umot i se bunite oti inace treba da se vidite samite. pa taka vi e najlesno.
zemite si ja albanofibijata u gz sosve temata i sozdravje. od mene tolku. a kako ke ne pregazi shiftarot toa se gleda uste vcera. ti izgleda ides u jaja pasha i se pravis deka si shpon za da se osetis po bezbeden
so ova sto se vadite deka so ship praite muabet samo se gleda kolkavi predavnici ste.
Автоматски споено мислење:


odi bildaj u demirhisar i fala sto se kaza od koja dupka seljacka se palis na kriminalci. mora da si gej.
Автоматски споено мислење:

sega dogledanje i na vas i na
samo lechite kompleksi iskompleksirani fashizoidni provincijalci so mozok kolku leshnik. lecite i pcujte gi majkite na drugite. zatoa i sme tamu kaj sto sme.
providen ko crna chuma
Автоматски споено мислење:


pushite im kur na Albancite mislejki deka so niv si imate rabota. so pravoslavno k
Добро нема админ овде,шиптаров може да не пцуе и да не биде санкциониран.Се заканува па бега и пак не е санкционират.Темава ја направија за никаде,ако некој напише за некој Македонец одма инцесиве албански се нафрлуваат,демек нема што да пишуваш овде за Македонци мора Шоптарите да бидат на врв
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.907
Поени од реакции
11.995
@Ramkaras @Al.pacino

Дечки, гледам вие сте повеќе информирани за овие селскиве криминалци и дилерчиња од Грчец и околните села, па ме интересира да ве прашам да не имате некое инфо дали планираат да направат рап група по теркот на германскине генгста рап групи? И дали планираат да снимат песна со GZUZ и 2Bona?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
znaci stvarno si nekoe kopile iskompleksirano perverzno. ostaj mu ja na covekot majkata makedonska namira. ima pravo da misli i pisuva covekot sto saka i za goce i za todor i za vancho. sto pa tebe toa te pogodi tolku. izgleda ti ne si siguren ti treba da prasas po doma.
taka bese i so mene, te pobivav deka ljac i ohridska se poslabi od aracinovska mafija i ti me proglasi za Albanec. taka i sega, a nemas argumenti pochinjas da kasash. taman se opravi temava od tetki.
arno vika covekot sasho mijalkov posle se e na branikot na tatkovinata ama za strelanje. samo maloumnik moze da se pali na makedonija vo negovo ime.
ti al pacino nerepliciraj ovoj saka da te namesti da opcues za davte baniraat.
klosar eden odvraten beden. majkite se svetost pa chivi i da se
prasaj gi ikonite na kaneo ako ne si svatil

ps tebe vnatre bi te siluvale za 5min.
јас искомплексиран ? ебате шиптарот глуп, дошол на тема за криминалци и го бара Гоцета и Ванчо и после јас ископлексиран. Јас сум стар волк бе мрсулко, ти со некој други може да играш кур, со мене ќе почекаш, и ти и тој клошарот Пачино и тој пинг, сите сте шиптарана ви ебам мајката, не знаеш дали татко ти те правел или стрико ти па уште говна ќе јаделе за други.
Па уште тој мене ме побил, што поби бе вошкар еден ? Мрсулко еден, се криеш зад сестра ти, оставаш број и се кријаш ко некоја пичка,сестра ти да се јавува, и тој мене копиле, гној скапан.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4.920
Поени од реакции
7.682
@Ramkaras @Al.pacino

Дечки, гледам вие сте повеќе информирани за овие селскиве криминалци и дилерчиња од Грчец и околните села, па ме интересира да ве прашам да не имате некое инфо дали планираат да направат рап група по теркот на германскине генгста рап групи? И дали планираат да снимат песна со GZUZ и 2Bona?
Гарант рефренот ќе им го пее Оливер Спасовски :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
Пошто шиптаров многу се курчи сега ќе ви кажам за какви јунаци се работи.
Една дешавка од пред некој 20 години во Охрид.
Излегувам од едно интернет кафе од амамон на спрат и гледам од горе, долу на улица пред пошта чопор Албанци и еден таксист македонец сам (ни тогаш знаев кој дечкото ни денес), работа готова да пукне, му викам на другаров брзо, трчаме од околу по скали додека стигнавме овие веќе се залупале, стигам и пред мене беше стигнат еден дечко од карабего мала веќе беше вклучен во тепачката, за брзо време стигнаа некој таксисти и други лица излегоа од амам, настана брканцица, чопоров нормално се удри во бегство, дури и едно такси возило од Принц стигна да ги собере, арно ама веќе блокирано беше све и немаше каде, кој избега избега двајца заглавија. За нивна среќа од незнам каде изникнаа џандаришта некој цивил, некој во униформи, било како еден од шипциве мораше да заврши во медицински центар, ПАЗЗИИ сега, шиптаров кога однесле во медецински го нашле испосран во гашти. Толку од јунациве ш.птарски.
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.907
Поени од реакции
11.995
Гарант рефренот ќе им го пее Оливер Спасовски :D
Тој е на власт сега, кај него пушат под маса за да не ги дира закон, редно е да ги почасти барем со еден рефрен.

Grchec Pederka Crew - Pse jo? (feat. Obidzuko Emenge)
 
Член од
25 март 2020
Мислења
4
Поени од реакции
5
Kings of cocaine: how the Albanian mafia seized control of the UK drugs trade

MORE THAN 60 ARRESTED IN SERIES OF POLICE ACTIONS AGAINST ALBANIAN MAFIA

Albanian mafia: the dangerous myth that distorts our view of the global drugs trade

‘Colombia of Europe’: How tiny Albania became the continent’s drug trafficking headquarters

"Ethnic Albanians" (as the German police officially calls them), who come into Germany typically from Albania or the Republic of Macedonia or Kosovo, have created for a very short time in the last decade, a very powerful criminal network, says Manfred Quedzuweit, director of the Police Department for Fighting the Organized Crime in Hamburg. "Here, it could be heard that they are even more dangerous than Cosa Nostra. Albanian "banks" in Germany are a special story. They are used for transferring money from Germany, which amounts to one billion Euros a year.


Albanskata mafia ne e kako ''vasata'' ako u opsto imate mafia ili kako srpskata mafia, tie rabotat pod strogi pravila i kodeksi...

So ova ne deka se falam ama cim gi merite koj go ima pojaka mafiata bujrum citajte..
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
408
Поени од реакции
426
Kings of cocaine: how the Albanian mafia seized control of the UK drugs trade

MORE THAN 60 ARRESTED IN SERIES OF POLICE ACTIONS AGAINST ALBANIAN MAFIA

Albanian mafia: the dangerous myth that distorts our view of the global drugs trade

‘Colombia of Europe’: How tiny Albania became the continent’s drug trafficking headquarters

"Ethnic Albanians" (as the German police officially calls them), who come into Germany typically from Albania or the Republic of Macedonia or Kosovo, have created for a very short time in the last decade, a very powerful criminal network, says Manfred Quedzuweit, director of the Police Department for Fighting the Organized Crime in Hamburg. "Here, it could be heard that they are even more dangerous than Cosa Nostra. Albanian "banks" in Germany are a special story. They are used for transferring money from Germany, which amounts to one billion Euros a year.


Albanskata mafia ne e kako ''vasata'' ako u opsto imate mafia ili kako srpskata mafia, tie rabotat pod strogi pravila i kodeksi...

So ova ne deka se falam ama cim gi merite koj go ima pojaka mafiata bujrum citajte..
Ново профилче Ramkaras а? Така е, оти со криминал треба да се гордееш и да се палиш како млад мајмун. Според мене мафија се оние што не знаеш ништо за нив, не овие другите.
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
165
Поени од реакции
193
јас искомплексиран ? ебате шиптарот глуп, дошол на тема за криминалци и го бара Гоцета и Ванчо и после јас ископлексиран. Јас сум стар волк бе мрсулко, ти со некој други може да играш кур, со мене ќе почекаш, и ти и тој клошарот Пачино и тој пинг, сите сте шиптарана ви ебам мајката, не знаеш дали татко ти те правел или стрико ти па уште говна ќе јаделе за други.
Па уште тој мене ме побил, што поби бе вошкар еден ? Мрсулко еден, се криеш зад сестра ти, оставаш број и се кријаш ко некоја пичка,сестра ти да се јавува, и тој мене копиле, гној скапан.
kurvo od incestoidna familija so edipov kompleks sto si ja ebe majka si doma pa nemoze da dodrzi i saka i tugjite.
brojot na koj sto vrtese 023119*** e na mvr odsek za tezok i organiziran kriminal. svrti i pak i prasaj ja.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
73
Поени од реакции
45
Пошто шиптаров многу се курчи сега ќе ви кажам за какви јунаци се работи.
Една дешавка од пред некој 20 години во Охрид.
Излегувам од едно интернет кафе од амамон на спрат и гледам од горе, долу на улица пред пошта чопор Албанци и еден таксист македонец сам (ни тогаш знаев кој дечкото ни денес), работа готова да пукне, му викам на другаров брзо, трчаме од околу по скали додека стигнавме овие веќе се залупале, стигам и пред мене беше стигнат еден дечко од карабего мала веќе беше вклучен во тепачката, за брзо време стигнаа некој таксисти и други лица излегоа од амам, настана брканцица, чопоров нормално се удри во бегство, дури и едно такси возило од Принц стигна да ги собере, арно ама веќе блокирано беше све и немаше каде, кој избега избега двајца заглавија. За нивна среќа од незнам каде изникнаа џандаришта некој цивил, некој во униформи, било како еден од шипциве мораше да заврши во медицински центар, ПАЗЗИИ сега, шиптаров кога однесле во медецински го нашле испосран во гашти. Толку од јунациве ш.птарски.
leleee kakva prikazna hhahahaha , ne tropaj gluposti mrsnak ni eden tie junacive albanski ti go zemat drzavava poleka poleka
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
541
Поени од реакции
792

Нешто свежо и од Битола,дечкото е роден арамија,покрај ова оперираше во Виена и Швајцарија па беше фатен на грчка граница,одлежа некоја година и пак се врати на голема врата.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.306
Поени од реакции
4.331

Нешто свежо и од Битола,дечкото е роден арамија,покрај ова оперираше во Виена и Швајцарија па беше фатен на грчка граница,одлежа некоја година и пак се врати на голема врата.
Си имаат нашиве кримоси некоја врска со Република Српска, тој Данко Митрич Лолаш од Фоча што го имаше на инста профилот рич кидс е лихвар најголем во тој крај и стално е гостин во Скопје.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.770
Поени од реакции
6.603
ај ве молам за нас обичните читачи тука....препирките на ПП решавајте ги. Лично јас сакам од двајцата да ги читам информациите....
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.356
leleee kakva prikazna hhahahaha , ne tropaj gluposti mrsnak ni eden tie junacive albanski ti go zemat drzavava poleka poleka
жива вистина е, нема ни грам лага во тоа, само не можам да се сетам на која година точно беше, се ми чини беше 2002 година и сега кога се навраќам на случајов знам и зошто и беше закачката, овие "твоиве" беа 5-6 мина, и бараа од таксистов да ги земе сите, таксистот возеше бел мерцедес, така им се викаше и компанијата, а овој одби да ги земе, па тие највероватно викнаа такси возило од Принц( таму имаше доста албанци што возеа) пред да почнат тепачка па така највероватно и пристигна и тоа возило на местото само што после беше блокирано од други возила и не можеше да избега. Секој што има барем мал контакт со Охрид може да го провери случајов, можам и други детали да дадам.
Овој што се посра во него беше на земја и го држеа 2-ца џандари по еден од страна и не дозволуваа никој да му се доближи, од друга страна тој другиот што не успеа да избега беше инвалид, куцаше и седеше на хаубата од возилото од Принц и онака осеќајки се заштитен ко бела мечка со полицијата уште почна да се курчи, тогаш еден од џандариве, плав дечко (нема да му го спомнам името) му е стегна една и овој се струполи на земја. Овој инвалидов мислам имаше постар брат Нефи.

Не ми и не беше целта да дискутирам за вакви работи ама гледам дека некој тука не се дојдени да зборуваат по темата туку дојдени да лечат комплекси, тераат некоја своја агенда преправајќи се божем македонци секој пост им е провокација и омаложувае ( па има уште морони паѓаат на нивните финти му лепат лајкој) со преувиличување за билдање некое его над кауриве. Ако си кажел нешто контра одма си бил копиле, не си ја прифаќал реалноста. Не ми смета да се пишува за албанските криминалци или мафиози, ниту ме боли курац нешто посебно за сите кримоси воопшто ама овој Рамкарас се курчи овде, преувеличува некој чопор зад кој стои политичка заштита. Лаже суше човекот и ние треба да му гу дуваме мадината на некој чопор, а самиот си кажа дека е лажго, се курчеше овде а давал лажен број од полиција, а јас се понадевав дека секој ден збиорам со сестра му.
Албанската мафија на запад може да нешто друго( пример она што го спомна на @Pletox ама во МКД сите знаеме како фунционира криминалот без разлика од која страна доаѓа.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
245
Поени од реакции
218
Си имаат нашиве кримоси некоја врска со Република Српска, тој Данко Митрич Лолаш од Фоча што го имаше на инста профилот рич кидс е лихвар најголем во тој крај и стално е гостин во Скопје.
Danko doagaat so drugarmu u skopje kaj Congur i on ide kaj niv. Drzat kafic u Focha ama toa mu e samo paravan za rabotata so lihva. Inace gi imam videno u drustvo so Congur uste pred deset god u Ohrid i mnogu go pocituvaat kako da e nekoj bos
 
На врв Bottom