Криминалци и криминални групи во МК

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
15.568
А кој испадна дека е убиецот/нарачателот на убиството на Џељо? Ме мрзи да барам назад низ темава.
 
Член од
26 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
2
Сега за сега ќе го оставам само линков тука, а деновиве ќе напишам малце повеќе за актуелните случувања.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.495
Поени од реакции
1.721
Znachi tolkavi tekstovi iznapishaa, ama nikoj ni zbor dva za toa sho baral policaecot so taa grupa. Ete objaveno e i deka im bilo javeno i na alfite, deka denta bile treseni za koks, ama pak ne pishuva sho baral djandarot so niv.
Po se izgleda normalno e ovie kebaptore mafija da shetaat so djandar vk pridruzhba.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
12.117
Поени од реакции
6.078
Znachi tolkavi tekstovi iznapishaa, ama nikoj ni zbor dva za toa sho baral policaecot so taa grupa. Ete objaveno e i deka im bilo javeno i na alfite, deka denta bile treseni za koks, ama pak ne pishuva sho baral djandarot so niv.
Po se izgleda normalno e ovie kebaptore mafija da shetaat so djandar vk pridruzhba.
што те чуди што бара полицаец со наркоси, кога кај нас и брат на пратеник дилер, па приведен па пуштен, а највисоки политичари (до кој обичен човек не може ни на 10метра да пријде) се сликани со нарко дилери, башка уште од поодамно нарко дилер подари на кабинетот на председателот блиндиран мерцедес
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.495
Поени од реакции
1.721
што те чуди што бара полицаец со наркоси, кога кај нас и брат на пратеник дилер, па приведен па пуштен, а највисоки политичари (до кој обичен човек не може ни на 10метра да пријде) се сликани со нарко дилери, башка уште од поодамно нарко дилер подари на кабинетот на председателот блиндиран мерцедес
Ne ne, losho si me razbral.
Voopshto ne me chudi policaec so bagabont. Naprotiv, cel zhivot go gleav Ninja i Koljo vo pridruzhba so policajci, zashto kafikjot mu e kaj policiskata stanica, a i brat mu e neshto vo DBK.
Me chudi shto mediumite toa ne go prenesuvaat.
Osven na eden tekst, na koj e spomnat djandarot posle site sliki kako zzavrshen tekst, drugite voopshto ni zbor dva...pa zatoa vikam deka izgleda normalno e i za mediumite da kaj nas bagabontite se vo pridruzba so djandari na lokali kako kebaptore, cajdzilnice pa eve nekoi pootmeni i Alexandar Palace.

Gi vikam bagabonti, zashto otkako izgledav Narcos serijata, i nekolku dokumentarci, ednostavno ovaa kebaptore mafija e sramota da ja vikash so isto ime kako i ostanatite narcos mafii.
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
24
Поени од реакции
15
Septemvri oktomvri Grcec bese pod policiski obrac, crnata altea sto ja apsese Katica tresese sve zivo na vlez od seloto, tresese ama nisto nefati. Drzi ova deka sami si namestile, zatoa i galamea tolku posle.
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.350
Поени од реакции
4.580
Septemvri oktomvri Grcec bese pod policiski obrac, crnata altea sto ja apsese Katica tresese sve zivo na vlez od seloto, tresese ama nisto nefati. Drzi ova deka sami si namestile, zatoa i galamea tolku posle.
Беше,беше под полициска опсада цел Грчец ....Но овие од Грчец не се АСАК ко полицајците наши ....Имаа мецес дена порано инфо дека ќе биде акција и цела дрога со коли ја однесоа по станови во центар на Скопје .... Затоа после празно Грчец ...
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
24
Поени од реакции
15
Беше,беше под полициска опсада цел Грчец ....Но овие од Грчец не се АСАК ко полицајците наши ....Имаа мецес дена порано инфо дека ќе биде акција и цела дрога со коли ја однесоа по станови во центар на Скопје .... Затоа после празно Грчец ...
Da da taka e, eden e pristapot do seloto, a tie menadzercinjata sto odea na shoping posle dzamijata desno gi snema uste vo avgust.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
41
Поени од реакции
19
Ова испаѓа дека Александар Палас си има своја милиција т.е вооружана група. Како може со месеци да ги чуваат во хотелот?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.005
Поени од реакции
4.042
Една од работите што треба да се знае е дека Тоте Ајети после пукањето во Палас, освен со Шеваљ и Оки влезе во војна и со Камберовци, иако порано главата на фамилијата Камер Идризи, бил другар со покојниот Наим Ајети. Можеби војна и со Јетон Кривањева Жила кој бил на масата, инаку човек на Мемет Кодра, но он е трета структура која функционира поинаку, нема екипа, ги храни со бело Ѓорчевци а всушност бил човек на Кодра.
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Една од работите што треба да се знае е дека Тоте Ајети после пукањето во Палас, освен со Шеваљ и Оки влезе во војна и со Камберовци, иако порано главата на фамилијата Камер Идризи, бил другар со покојниот Наим Ајети. Можеби војна и со Јетон Кривањева Жила кој бил на масата, инаку човек на Мемет Кодра, но он е трета структура која функционира поинаку, нема екипа, ги храни со бело Ѓорчевци а всушност бил човек на Кодра.
Da ne gi zaboravime i brakjata zajakot i llac sto bea na masa
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.005
Поени од реакции
4.042
Сега за сега ќе го оставам само линков тука, а деновиве ќе напишам малце повеќе за актуелните случувања.

Текстот е кардинална глупост, во најголем дел.
Сите знаат дека Џељо никогаш не работел со дрога, ниту Тоте, единствено Наим ама ситно, да не речам во обид, за што првиот пат бил и подолго време во кавга со брат му Џељо и лежеше затвор, а при вториот пат настана кавгата со Шеваљ и Оки и го убија. Џељо беше лихвар и тоа најголем и толку, единствено освен лихва се спомнува и за рекет, но ситен рекет не офанзивен.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
3
Текстот е кардинална глупост, во најголем дел.
Сите знаат дека Џељо никогаш не работел со дрога, ниту Тоте, единствено Наим ама ситно, да не речам во обид, за што првиот пат бил и подолго време во кавга со брат му Џељо и лежеше затвор, а при вториот пат настана кавгата со Шеваљ и Оки и го убија. Џељо беше лихвар и тоа најголем и толку, единствено освен лихва се спомнува и за рекет, но ситен рекет не офанзивен.
Inace pred da go ubijat Naim, imase staveno video na facebook kako pcue nekoi lica (Oki i Sheval pretpostavka) i toa zhestoko so sekakvi navredi no za kratko vreme go izbrisa. Ne veruvam nekoj da go save-nal.
 
На врв Bottom