Криминалци и криминални групи во МК

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Прегледај го приврзокот 213539
Via Twitter
"Кај е Дарко Голубовски "Кнеле", нека стане, да се потсети како го калеше занатот Зоки Кическиот, во време невреме кога падна Кољо Американецот и внуците Роберт Лешај и Марко Николи #Апсаана за превари. Масовни тренинзи, хиљаду трбушњака праеа Кнеле,Жила,Шпиц,Нинџа и Циганот ."
На сликата во средината....типот со светло кафеава кожна јакна и цвикери ми наликува на Зоки Кичеец од времето кога живееше во Кичево. Сега е многу сменет
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
На сликата во средината....типот со светло кафеава кожна јакна и цвикери ми наликува на Зоки Кичеец од времето кога живееше во Кичево. Сега е многу сменет
Он е изгледа, туку јас мислев само заради потеклото го викале Кичеец не знаев дека има живеено во Кичево.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Он е изгледа, туку јас мислев само заради потеклото го викале Кичеец не знаев дека има живеено во Кичево.
I jas neznaev deka se raboti za ovoj čovek....se dodeka ne mi kažaa deka e toj Zoki...poranešniot dečko na ,,Viktorija,,
Pomlad e od mene....i koga se pojavi na vremeto niz Kicevo odma počna agresivno da se forsira-se oblekuvaše ,,po skopski,,...so kožni pantaloni...kosata zaližana so maslo...cvikeri...ispozanašan ....
Veće pisav deka posledno se sretnav pred poveće od 12-14 godini vo Ohrid...vožeše crven kabrio Mercedes
Od togaš go nemam videno....a od segašnite sliki nema šansa da go prepoznaev.....mnogu e smenet
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
I jas neznaev deka se raboti za ovoj čovek....se dodeka ne mi kažaa deka e toj Zoki...poranešniot dečko na ,,Viktorija,,
Pomlad e od mene....i koga se pojavi na vremeto niz Kicevo odma počna agresivno da se forsira-se oblekuvaše ,,po skopski,,...so kožni pantaloni...kosata zaližana so maslo...cvikeri...ispozanašan ....
Veće pisav deka posledno se sretnav pred poveće od 12-14 godini vo Ohrid...vožeše crven kabrio Mercedes
Od togaš go nemam videno....a od segašnite sliki nema šansa da go prepoznaev.....mnogu e smenet
Пишуваа тука за неговите почетоци како вратар во Охрид и кога ги пукал некој, него заедно со Жика Менкиноски и уште еден, ама ти го знаеш нај од почеток дефинитивно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Пишуваа тука за неговите почетоци како вратар во Охрид и кога ги пукал некој, него заедно со Жика Менкиноски и уште еден, ама ти го знаеш нај од почеток дефинитивно.
Vo Kičevo nema napraveno pizdrarii....a ke povtoram.....kako mlad mangup slava stekna taka što za devojka ja fati ćerkata na pretsedatelot na kičevskiot sud-Viktorija( mislam deka sega e vrabotena vo štabot na sds na Bihaćka....nekoj administrator e)
Od početok izleguvaše vo moeto društvo...bidejki postarata sestra na Viktorija-Lenče( sega e dekan na eden od privatnite fakulteti) odeše so moj drugar( sega mu e sopruga)....
No odma pocna da se diga na golemo....nesto mačo men izigruvaše...
Posle toa go imam videno vo Ohrid...kako sto rekov so crven kabrio Mercedes...dosta skap za toa vreme
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
5
Дејан Коцевски (смрче) од Неготино ,истакнат активист и соработник на Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ.


6.jpg


Локален шерив , поранешен началник во Велес пред да го приведат преместен во Охрид на граничниот премин Св. Наум, моментално во притвор поради убијство од небрежност... Соработник на Сашо Мијалков заедно со Урко и остала екипа. Сниман е и во разговорите т.н бомби но неможаев да ги најдам. Во 2013 го мести Љупче Пецов (ѓаволот) од Неготино познат од акцијата Керозин. Незнам што се дешава со Дејан во меѓу време. Меѓунив двајцата имало некоја средба додека Пецов е пуштен на викенд, во утринските часеви во градот се пресретнале со автомобилите. Единствено што вршеше лов во недозволен временски период во годината се до убијството на невин човек од с. Тимјаник во април 2019. Целата екипа која е замешана повеке пати се јавува телефонски кај фамилијата на починатиот Јане Давчевски од Тимјаник каде што го прашуваат син му Дали е вратен татко му, каде е , со кој е и слично. Синот почнува да сомнева и тргнува накај селото со некои блиски каде што во шумата го наоѓа татко му мртов до колата. Дејан се појавува на погребот и изразува сочуство кај фамилијата... За да се покрие и се извлече Дејан наоѓа младо лице кое се нафаќа да го прифати делото за некои 30.000 евра и 5 години затвор, лажејќи дека Дејан бил во Скопје. Но полицијата ги зема снимките од камерите на фарма која се наоѓа во околината на убијството и се дознава целата игра.

МВР го расветли убиството кај „селиште“, сторител Дејан Коцески

Затвор за семејството Пецови
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Vo Kičevo nema napraveno pizdrarii....a ke povtoram.....kako mlad mangup slava stekna taka što za devojka ja fati ćerkata na pretsedatelot na kičevskiot sud-Viktorija( mislam deka sega e vrabotena vo štabot na sds na Bihaćka....nekoj administrator e)
Od početok izleguvaše vo moeto društvo...bidejki postarata sestra na Viktorija-Lenče( sega e dekan na eden od privatnite fakulteti) odeše so moj drugar( sega mu e sopruga)....
No odma pocna da se diga na golemo....nesto mačo men izigruvaše...
Posle toa go imam videno vo Ohrid...kako sto rekov so crven kabrio Mercedes...dosta skap za toa vreme
Тоа е тоа (y)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
"Дејан Панделески до март месец беше сопственик на Де Лаго (вредност 2000000€) од март навака Де Лаго е во сопственост на функционер од СДС.
Рекет или бизнис зделка ќе видиме"

Via Twitter, се работи за Охрид. Слушнал некој шпекулации за ова? Вицето е често во Охрид па интересно е да видиме до каде стигнала фамилијата, ако се они во прашање.

IMG_20190811_010340.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.968
Поени од реакции
14.720
Панделеските инвестираа секаде о светот...освен во родото село. Дури и ретко доаѓаат....Едни од ретките кои немаа ни една соба каде да влезат....ако не одат кај нивните братучеди
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Позната и стара е врската на франкфурт мафија со битолските криминалци, некој со повеќе информации за случајов?

Уапсен наркодилер од Велес, еве што пронајде полицијата кај него

 
Член од
13 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Слаѓан и Срѓан Близнаци (2).jpg Дали некој знае нешто повеќе за Слаѓан и Срѓан познати како близнаци?
 
Член од
13 август 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Па Слаѓан и Срѓан се родени во Куманово, моментално живеат во Куманово, Рајкова Куќа кое е поприлично мирно место, ги прогласуваат за дилери. И тоа им е занимацијата, незнам нема информации дали имаат навлезено во некакви мафијашки сет но робата ја набавуваат од неколку разни луѓе. Се презиваат Петрушевски, неможеш да најдеш ништо како да се заостанати, често можат да се видат по чаршија низ град Куманово. Друго незнам ако има некој информации нека ме дополни ама не верувам.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Vo Kičevo nema napraveno pizdrarii....a ke povtoram.....kako mlad mangup slava stekna taka što za devojka ja fati ćerkata na pretsedatelot na kičevskiot sud-Viktorija( mislam deka sega e vrabotena vo štabot na sds na Bihaćka....nekoj administrator e)
Od početok izleguvaše vo moeto društvo...bidejki postarata sestra na Viktorija-Lenče( sega e dekan na eden od privatnite fakulteti) odeše so moj drugar( sega mu e sopruga)....
No odma pocna da se diga na golemo....nesto mačo men izigruvaše...
Posle toa go imam videno vo Ohrid...kako sto rekov so crven kabrio Mercedes...dosta skap za toa vreme
Во Охрид го викаа Кичевскион. Јас мн не го гледав пошо и јас сум поретко во Охрид знам дека имаше Голден Бич огромен стан со поглед на езеро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom