Криминалци и криминални групи во МК

Дискусија во форумот 'Македонија' започната од Црноризец Храбар, 19 јуни 2015.

 1. feler

  feler

  Член од:
  5 март 2011
  Мислења:
  630
  Допаѓања:
  293
  Кога стана збор за обезбедувањето некој да не знае некоја информација за луѓето на Мицковски биле некои нови луѓе али не баш чисти...
   
 2. Stucc

  Stucc

  Член од:
  20 декември 2017
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  181
  Снајди се па живеј.
  Хахахахах.
   
 3. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  Овие биле дел од новите примени во 6-та управа изминативе месеци, препознавате ли некој и дали има и помеѓу новиве кримоси? Освен за шефот на обезбедување на Заев, за него одамна знаеме :D П.С. Никого не осудувам/обвинувам, само вентилираме досиеја.
  IMG_20181102_003526.png
  IMG_20181102_003507.png
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.028
  Допаѓања:
  4.204
  Као ќе препознаеш момак од шестта управа ?!:LOL::D

  -Ќељав шифоњер момак,уфилман дека е српски генгстер од 90ти ..... Буквално сите се такви,истрижани,на стероиди со ланчиња и питбул ....:facepalm:
   
  На Sasa Ilic, Rosemberg, k0k014 и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  На темата за специјални единици еднаш свртеа таков муабет, дека од новиве примени многу голем дел не биле претходно специјалци, оф-топик муабет, и не е моја работа да судам, али кој промашај од одлука човече :unsure:
   
  На Klin, D-Will и Vori им се допаѓа ова.
 6. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  57
  Сашко Тошев е од Велес, беше таксист и благе везе нема од специјални единици :), тешка селјачаана е човекот. Се прероди при промената на власта, мислиш господ за јајца го фатил.
  Кога маваа со боја на протестите, удри велешанец (вработен во ебр) и по вербална расправија продолжи да го мава.
  Другиот ден му отидоа дома , бегаше како некоја пичка
   
  Sasa Ilic, Krstev, Staeseng и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. KawasakiKokain

  KawasakiKokain Гостин

  Ги знам од диско ама не нешто многу во врска со приватноста, го знам Буци вози ауди а6 црно големо друштво од Ѓорче со близнаците се блиски
  --- Споено дупло мислење, 2 ноември 2018 ---
  Па да ти кажам никој не тера со сила да земаат пари од некој(лихва) сега си земал пари знаеш од кого и треба да се вратат више си влегол во кал секој што си го бара ќе си го добие на крајот од денот, они на такви будали се богатат заглавеници коцкари, наркомани, пијаници..
   
  Последно уредено од модератор: 2 ноември 2018
  На meckata и Vori им се допаѓа ова.
 8. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.028
  Допаѓања:
  4.204
  Кој е Буци? Гледам,го знаеш Мире . Тој е газда на дисково или пак нешто како вработени се таму брат?!Се обидувам да разберам како функционираат? Да не се само како обезбедување ? Имаш повеќе инфо за кое се ликовите од Ѓорче,друштвото со кои се движат. Имиња пиши.Ако можеш и на приватна порака пиши ми ,ако не сакаш јавно. Воопшто како дошле. Гледам дека си одличен со инфо ...... Дај повеќе инфо,очигледно не е само Мире,туку организирана група е од Ѓорче,повеќе члена група ....?
   
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  Никого не знам од вие на сликава, и тој што ми ги кажа површно ги знае новите примени, а дека во Велес имало цел еден круг од бараби, стари кримоси од Франкфурт Мафија и новопечени џандари сум слушал многу за тоа :)
   
  На Sasa Ilic, D-Will, meckata и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.002
  Допаѓања:
  2.311
  И мене ме интересира ова. Некоја нова криминална група од Ѓорче е или...
   
 11. meckata

  meckata

  Член од:
  23 октомври 2016
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  9
  Абе каква организирана група се се тоа дечки те школски другари те од исто маало само среќа што никој не праи бељи у Ѓорче него од Карпош натака.
   
 12. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.028
  Допаѓања:
  4.204
  Брат,секако се заеднички пријатели,но да е се исто браќа,братучеди,роднини,пријатели,но сепак дада прават акт на криминално дело како здружена група,тоа се подразбира организирано,делуваат заедно,се штитат заедно,делат заедно корист ..... Разбираш?
   
 13. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  Неколку нови информации :cujte:

  Се кажувало дека агенцијата за обезбедување во Велес која е на Зоран Манасков Скршениот всушност била на некого од Драчево па он само ја спроведувал, ако е вистина многу веројатно дека се работи за Спасе и Томе Димовски (татко и син) кои му беа на Зоран партнери во бизнисот со хероин, ако прогуглате за акцијата Кондуктор ќе видите дека се првите кои се осудени. Иначе нелегална, безимена агенција која го освоила градот.

  Втората информација е дека кога на Партизанска пукале на Наим, Дуќанџиќ пукале од зелен Џип Гранд Чироки а не од Ленд Ровер. Се зборува и дека во Батинци пукачите биле Беланоча дечки а пуканиот, еден од убијците на Наим.
   
  На Sasa Ilic, eTr0xX, Stucc и уште 3 други им се допаѓа ова.
 14. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.643
  Допаѓања:
  3.172
  Во бизнис на кокаин, каков црн хероин, Спасе е во затвор во Бугарија, Томе е тука , ова што го кажуваш нема две чисти.
   
  На Che59 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.864
  Допаѓања:
  3.881
  Читај убаво "Ако е вистина многу веројатно дека се работи за..." значи дека јас не го тврдам тоа, туку само е претпоставка поради стара потврдена врска, друга работа во Кондуктор се лежеше за Хероин, гарантирам илјадо посто за ова, а гарант и воа не си го прочитал добро па врз друга приказна судиш дека не е така :tapp:
   

Сподели преку: